RING - Premijum Hrana za Pse

RING - Premijum Hrana za Pse Optimizovani sastav RING hrane za pse zasniva se na VIDO formuli – celovitom pristupu psima koji smo proverili sa vodećim institutima u zemlji.

FSH Komponenta d.o.o. iz Ćuprije već dugi niz godina uspešno sarađuje sa Istraživačkim centrom za tehnologiju hrane za životinje, Naučnog instituta za prehrambene tehnologije Univerziteta u Novom Sadu, kao aktivan participant u naučnoistraživačkim projektima. Ova saradnja je omogućila implementaciju naučnoistraživačkih rezultata u praksu i optimizaciju tehnoloških procesa proizvodnje hrane za živo

tinje. Sve sa ciljem da sastojci hraniva i dodaci, koji su formulisani, prođu kroz proces i budu sadržani u smeši, u recepturom predviđenim udelima i koncentracijama sa što je više moguće očuvanim aktivnostima i drugim
validnim karakteristikama. Kao rezultat istraživanja sprovedenih u laboratorijama i pilot postrojenjima instituta, i procesnih proba u fabrici Komponenta, uz permanentnu kontrolu kvaliteta, proizvodi se bezbedna, konkurentna, funkcionalna, nutritivno vredna hrana koja doprinosi zdravlju i dobrobiti životinja i očuvanju okoline.

Izlozba sarplaninaca u Smederevskoj Palanci
04/04/2013

Izlozba sarplaninaca u Smederevskoj Palanci

20/02/2013

Bilo bi dobro da štene što pre odvedeš na pregled kod veterinara. Tada možete da se dogovorite oko vakcinacije, čišćenja glista i nege psa uopšte.
Poželjno je da svakog dana obratiš pažnju na oči i uši svog psa. Oči treba da budu svelte i vlažne sa sluzavom ružičastom membranom. Nikakvo izlivanje ne bi trebalo da bude vidljivo u unutrašnjim uglovima oka. Područje oko očiju možeš čistiti vlažnim štapićima za uši ili mokrom vatom. Uši možeš obrisati suvom pamučnom tkaninom. Veoma je važno i da vodiš računa o noktima psa. Ako ga često šetaš na tvrdim površinama poput asfalta, njegovi nokti se stalno skraćuju na poželjnu dužinu. Ali, ukoliko se tvoj pas uglavnom igra i trči po travi, nokti mogu previše da izrastu, pa ih treba skratiti.
Štene uživa u žvakanju raznih kućnih predmeta na koje naiđe. Odvikni ga od toga tako što ćeš mu nabaviti posebnu igračku za žvakanje. Iako mladi psi uglavnom nemaju problema sa zubima i desnima, vrlo brzo može doći do nakupljanja kamenca koji već kod dvanaestomesečnih pasa dovodi do bolesti desni. Nemoj da svog psa izlažeš takvom riziku, redovno mu proveravaj zube i desni. Posebne grickalice za pse veoma su korisne i pomažu u sprečavanju nastajanja naslaga na njegovim zubima, a možeš da počneš da ih koristiš kada štene napuni 4 meseca.
Nos psa treba uvek da bude vlažan i svež, ali ipak može da postane suv za vreme sna. Trebalo bi da ovlaži opet kada se štene probudi. Ukoliko primetiš da je suv, da ima pukotine, ili gnoji, to su znaci oboljenja i zahtevaju pregled kod veterinara.
Opšte pravilo je da pse ne treba redovno kupati, već samo kada je neophodno. Dosta zavisi i od rase. Psima s glatkim krznom potrebna je minimalna nega, dok pse s dužom dlakom treba češljati svakog dana. Pudlice treba šišati svakih šest do osam nedelja. Pse s glatkom dlakom, kao koker španijele, treba šišati svaka tri meseca. Pse s kovrdžavom dlakom, kao što su terijeri, treba šišati svakih šest do osam nedelja.
Razmisli o sterilizaciji ukoliko ne želiš da pariš svog psa. Sam postupak nije previše bolan, a njime ćeš znatno umanjiti rizik od različitih neprijatnosti u kasnijim godinama. Ako se ne odlučiš za operaciju, pripremi se za neke neočekivane promene. Mužijaci koji nisu sterilisani mogu da lutaju za ženkama koje su u teranju i da se ponašaju agresivno. Ako ne želiš da tvoja kuja bude skotna, moraš je pažljivo nadgledati u vreme teranja. Ženke su takođe sklone lažnoj trudnoći, što može dovesti do znatnih komplikacija.

20/02/2013

Izuzetno je važno da štene na vreme bude zaštićeno od infekcija i bolesti. Zato ga treba vakcinisati pre nego što dođe u kontakt s drugim psima. Neki programi vakcinacije počinju već od 6 nedelja, drugi od 8 nedelja. Štenci primaju nekoliko vakcina, a nakon izvesnog vremena se revakcinišu. Veterinar će te najbolje savetovati kada i koliko često treba vakcinisati štene. Važno je da redovno vakcinišeš svoje štene i čuvaš potvrde o vakcinacijama. Ako je potrebno da ga ostaviš u hotelu za pse ili želiš da ga povedeš na put, moraćeš da pokažeš ovaj dokument kao dokaz da je vakcinisan.

20/02/2013

Faza razvoja kod pasa predstavlja najvažniji deo života, i ona je veoma brza i intenzivna. U tom periodu se određuje fizionomija psa i definišu se linije njegove figure, a ishrana igra veliku ulogu u tome. Takođe, pravilna ishrana ima velikog udela u dobrom zdravlju psa u budućnosti. Ona zavisi od rase, vrste očnjaka, veličine i metabolizma.
Osnovni element na osnovu kojeg određuješ ishranu je veličina rase, sa posebnim osvrtom na vilicu. Zbog svojih komponenti, suva hrana je najpogodnija za štenad u fazi razvoja. Činiju treba da izabereš tako da po veličini i teksturi pristaje vilici i zubima tvog šteneta.
Tokom prvih nedelja života, psu je dovoljno samo majčino mleko. Od treće nedelje možeš da počneš da mu daješ suvu hranu. Prvi meseci su veoma važni. Kada dovodiš štene kući, ponesi i malo hrane koju je do tada jeo. Nagla promena u ishrani, povezana s promenom ljudi i okoline mogla bi da izazove dijareju ili povraćanje.
Poslednja istraživanja i najnovija tehnologija, omogućuju nam da ponudimo pravu ishranu za svaku životnu fazu tvog psa. Posebna hrana za štence, Ring® Junior, sadrži sve što je potrebno za pravilan rast i vitalnost tvog štenca, pružajući mu potrebnu energiju i hranjive sastojke kako bi izrastao u zdravog i srećnog psa.
Gotova hrana u kesici formulisana je kao celovit obrok, ali kao i za suvu hranu i hranu u konzervi, proveri preporučenu količinu na pakovanju, i uskladi je sa uzrastom i rasom. Evo nekoliko kratkih uputstava koja možeš primeniti: Po pravilu, štencu treba ostaviti posudu s hranom i sačekati do 30 minuta. Ako ne pojede hranu ili ostavi deo, nemoj da ga prisiljavaš. Posudu skloni i daj mu hranu kada dođe vreme za sledeći obrok – tako će se naviknuti na dnevni raspored obroka, a istovremeno ćeš ga održati u savršenoj formi. Tvom štencu uvek mora biti dostupna posuda sveže vode. Štene treba da jede hranu za štence koja ispunjava sve njegove potrebe, a ne ostatke sa stola. Redovne posete veterinaru su veoma važne. Dok ne napuni 12 nedelja, poželjno je da mu daješ četiri obroka dnevno. Možeš da kombinuješ tvrdu i tečnu hranu. U početku bi trebalo da čvrstu hranu ostaviš otprilike 20 minuta u mlakoj vodi. Pripazi i na količinu obroka. Nemoj da se previše brineš ako štene ne pojede ceo obrok ili ne jede ceo dan. Sledećeg dana će sigurno sve nadoknaditi. Međutim, ako uz to ima dijareju, povraća ili je bezvoljan, trebalo bi da ga što pre odvedeš kod veterinara. Ovi simptomi mogu biti znak bolesti, naročito kod štenadi.

20/02/2013

Jedna od osnovnih stvari je da odvedeš svog psa kod veterinara. Većina štenaca zarazi se glistama odmah nakon rođenja – postoji niz sigurnih i efikasnih proizvoda protiv glista, a savet o tome koji je najbolji potraži kod veterinara. Prva vakcinacija protiv virusnih bolesti trebalo bi da se uradi kada je štene staro najmanje 9 nedelja. Štene ne bi smelo da dolazi u kontakt s drugim psima do druge vakcinacije koja se radi tri nedelje posle prve vakcinacije. Tek tada je štenac spreman za upoznavanje novih prijatelja i trčkaranje po parku.

20/02/2013

Dolazak psa kao novog člana porodice može biti jedan od najuzbudljivijih trenutaka u životu. Atmosfera u kući se menja preko noći, pas postaje centar pažnje i najveći predmet obožavanja. Postoji nekoliko stvari koje je dobro da znaš:
Kada štenca dovedeš kući stavi uz njega bocu tople vode i sat koji glasnije kuca. Tako ćeš oponašati toplinu i otkucaje srca majke i ostalih članova njegovog legla, a to će ga sigurno umiriti u novom okruženju. Prva komanda koju treba da savlada jeste da dođe kada mu to kažeš. Nagradi dobro ponašanje svog štenca ili psa. Na taj način mu daješ do znanja da nešto dobro radi. Takođe, na loše ponašanje odgovori ignorisanjem ili odlučnim „Ne“, u zavisnosti od situacije. Štenci i psi u znak pozdrava vole da skaču na ljude. Nemoj ga opominjati, samo ignoriši ovo ponašanje i sačekaj da se smiri, a kad se potpuno umiri daj mu nagradu. Nikada ga ne opominji tokom skakanja, samo mu okreni leđa i ne pridaj mu nikakvu pažnju. Tako će shvatiti da je to što radi loše. Štenci i psi žive u trenucima. Dva minuta nakon što su nešto uradili, oni jednostavno zaborave na to. Kada uradi nešto loše, tehnika treninga nalaže da reakcija na to bude trenutna kako bi pas imao čvrstu vezu između reakcije i korekcije. Često ponavljanje će utvrditi ono što je naučio. Psi vole da žvaću. Umesto da ga grdiš, najbolji način da ga odvratiš od te navike jeste da se pretvaraš da ti njegov ugriz izaziva bol. To će ga toliko iznenaditi da će odmah prestati. Ako to ne urodi plodom, pokušaj da svoju nogu ili ruku zameniš primamljivom igračkom.
Štene će sigurno biti vrlo uzbuđeno, zbunjeno i iscrpljeno. Pusti ga da se švrćka i njuška sve što poželi, jer je to način na koji upoznaje svoj novi životni prostor i osvaja teritoriju. Ukoliko počne da cvili, stavi toplo ćebence i sat koji glasno kuca pored njega, ili mu dopusti da nekoliko dana spava pored tebe, dok se ne navikne. Naravno, ako se to ne kosi sa tvojim već ustanovljenim pravilima o mestu na kome će boraviti.
Što pre mu daj ime i ponavljaj ga svaki put kada mu se obraćaš. On će ubrzo reagovati na njega. Ako imaš malu decu, nauči ih kako da se ponašaju prema štencu. Spavanje je takođe bitan faktor u životu malih pasa, baš kao i u životu svih beba i zato mu obezbedi mir dok spava. Ne obraćaj mu se povišenim tonom čak i ako je destruktivan i pravi nered jer se u tom ranom procesu navikavanja može desiti da pas navuče strah. Ovaj period navikavanja može biti zabavan i poučan za oboje, a upravo u toku njega će štenac naučiti da ti veruje i da ti bude odan.
Mladom psu je potrebno više kratkotrajnih šetnji u okruženju u kome će sretati ljude i druge pse. Od najranije faze, treba da ga navikneš na šetnju sa povocem i da ide uz nogu. Puštanje sa povoca se preporučuje za otvorene prostore ili za parkove u kojima je to dozvoljeno.

20/02/2013

Bilo da je reč o odraslom psu ili štenetu, njegov dolazak u novi dom mora biti pripremljen. Prvo obezbedi svom novom ljubimcu udoban krevet ili ušuškanu korpu koja će stajati na nekom toplom i lepo osvetljenom mestu. Ono ne sme biti na promaji, ali ni sasvim usamljeno i udaljeno od dešavanja u kući i od ostalih članova porodice. Psi vole društvo, radoznali su i emotivni, pa im ne odgovara smeštaj koji je izolovan. Kada se tvoj mali ljubimac umori od igre, sam će se povući na svoje mesto, a čim otvori oči odmah će se ponovo uključiti u porodični život. Ne šalji ga u korpu zato što je bio neposlušan, jer bi mogao da to mesto poveže sa kažnjavanjem.
Psi veoma brzo prave razliku između onoga što je dozvoljeno i onoga šta nije. Treba mu odmah odrediti mesto gde će dobijati svoje obroke i zabraniti mu da dolazi i traži još hrane ukoliko je dovoljno jeo.
Ne zaboravi da nabaviš ogrlicu i povodac koje ćeš imati kod sebe kada dođeš po psa! Obezbedi mu i dve činije, jednu za hranu, a drugu za vodu. Preporučujemo one od nerđajućeg čelika, ili staklene koje ne zadržavaju neprijatne mirise.
Psi obožavaju da grickaju, a naročito štenci kojima od 16 nedelja pa nadalje mlečni zubi ispadaju, a trajni zubi izbijaju. Pri kupovini pribora za pse, svom malom štencu kupi i nekoliko kvalitetnih igračaka. U protivnom, stradaće noge tvoje omiljene fotelje ili ormara, cipele, knjige ili razni drugi tebi dragi predmeti. Izbor žvakalica je zaista velik, ali pripazi koje igračke biraš. Male gumene igračke nisu prikladne jer ih štene može progutati u igri, što bi bilo fatalno. Obavezno nabavi i četku koja je u skladu sa tipom dlake tvog psa. Redovno održavanje čiste i lepe dlake tvog ljubimca je veoma važno, pogotovo ako se radi o dugodlakim rasama.

11/02/2013

Nemili dogadjaji iz predhodnih dana kada su psi trovani na ulici i u parkovima,podstakli su nas da sa Prvim Radijom iz Novog Sada organizujemo humanitarnu akciju u kojoj od Ponedeljka delimo slušaocima pakete hrane za pse.Kompanija "Komponenta" iz Ćuprije,ovaj put prioritet daje visokokvalitetnoj hrani za pse "Ring",a u nasoj fabrici proizvodi se hrana za životinje po najsavremenijim standardima.Slušajte nas i pridružite se našoj akciji da zaštitimo kućne ljubimce od trovanja!

"Nisu oni krivi"

10/01/2013

Komponenta d.o.o. Cuprija traži:

Agente direktne prodaje u sledećim gradovima:

- Novi Sad
- Kraljevo

Ako imate:

- Minimum IV stepen stručne spreme
- Iskustvo u direktnoj prodaji
- Lako uspostavljate poslovne kontakte
- Motivisani ste da radite
- Poznajete rad na računaru
- Spremni ste za rad na terenu
- Dobre organizacione sposobnosti, komunikativnost i dinamičnost
- Spremni ste za rad u timu

Nudimo:

- Atraktivnu zaradu u zavisnosti od rezultata prodaje
- Saradnju punu izazova
- Mogućnost profesionalnog razvoja

Pošaljite svoju prijavu sa biografijom Odeljenju za kadrovske poslove, sa naznakom za koju poziciju i koji grad konkurišete na e-mail: [email protected]

Od najmladjih, preko aktivnih, do najstarijih pasa - svačije potrebe su zadovoljene jednim od RING proizvoda!
23/07/2012

Od najmladjih, preko aktivnih, do najstarijih pasa - svačije potrebe su zadovoljene jednim od RING proizvoda!

Address

Cara Lazara Bb
Cuprija
35230

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when RING - Premijum Hrana za Pse posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share

Category


Other Pet Supplies in Cuprija

Show All