26/10/2021
Який сухий корм кращий для собак
Як вибрати сухий корм для цуценяти або собаки
Какой сухой корм для собак лучшеЦе питання, яким задаються як початківці, так і досвідчені власники собак. Ринок кормів сьогодні досить широкий і в цьому розмаїтті легко розгубитися. А через те, що дієта є одним з визначальних чинників здоров'я і благополуччя тварини, вибір відповідного корму повинен бути свідомим.
Собаки за своєю природою є м'ясоїдними тваринами. Дикі родичі наших домашніх собак харчуються переважно м'ясом і нутрощами дрібних тварин, а рослинну їжу споживають рідко і дуже помірно. Це означає, що основою раціону собак має бути м'ясо. Таким чином, ідеальний сухий корм для собак повинен мати високий вміст м'яса і не має містити шкідливих консервантів. Тому не варто купувати корм тільки тому, що з його упаковки на вас дивиться мила мордочка собаки такої ж породи, як і ваша. Найважливіше на зворотному боці упаковки, де розміщений повний склад корму. Композиція інгредієнтів розташовується в порядку убування за вагою. М'ясо повинно бути на першому місці і чим його більше, тим краще. Якщо це м'ясна або рибна мука з конкретним зазначенням виду м'яса, теж добре, тому що це висушене і подрібнене м'ясо.
Скільки м'яса в кормі?
Велике значення має процентне співвідношення м'яса щодо інших інгредієнтів, яке свідомі виробники обов'язково вказують. Але є один момент, про який не всі знають. Порядок інгредієнтів в кормах для тварин часто визначається до обробки. Так, якщо використано 2 кг яловичини і 1,5 кг пшениці, в складі буде вказано спочатку м'ясо, адже його більше, а потім пшениця. Потім м'ясо піддається сушінню і 80% його маси, тобто води, видаляється, в результаті залишається тільки 400 г м'яса. При цьому маса пшениці залишається 1,5 кг. Проте, м'ясо буде в списку інгредієнтів першим, тому що його було більше до обробки. Це стосується складу, в якому зазначено відсоткове співвідношення саме свіжого м'яса (наприклад, 60% свіжої яловичини). І не відноситься до кормів, де написано, наприклад, 25% дегідратованого (тобто висушеного) м'яса. Тоді це реальна кількість м'яса в готовому продукті.
Це може трохи збивати з пантелику, чи не так? Тому так важливо звертати увагу не тільки на першу позицію в списку, але також і далі. Загальне правило таке, що краще за все, якщо перші 3 інгредієнти — м'ясо. Це може бути м'ясо або борошно з м'яса. Друге правило полягає в тому, що якщо серед перших 5 інгредієнтів більшість складають зернові, то цей корм не є оптимальним харчуванням для собаки. І далі ми пояснимо чому.
Чому м'ясо таке важливе для собак
М'ясо тварин або риб є джерелом протеїну (білків). Білок - один з життєво необхідних поживних нутрієнтів, який бере участь в обмінних процесах організму, будові клітин, органів, м'язів, кісток. Протеїн тваринного походження складається з 22 амінокислот, які важливі для здоров'я собаки, але 10 з них просто обов'язкові. Це означає, що без них організм собаки не може повноцінно функціонувати. Серед видимих ознак, коли собака недоотримує ці 10 амінокислот те, що вихованець стає млявим і невеселим, його шерсть втрачає блиск і часом у тварини відсутній апетит. Але найголовніше - собака схильна до різних захворювань. Ці 10 амінокислот знаходяться тільки в м'ясі і рослинні амінокислоти не можуть їх функціонально заміщати, адже вони неповноцінні.
Рис, кукурудза, пшениця в кормі собак - користь чи шкода?
Злаки - джерело складних вуглеводів, рослинного білка і вітамінів. Вживання в їжу цільних зернових вкрай важливе для здоров'я людини. Але це не стосується собак. Популярні злаки, що часто використовуються виробниками кормів - рис, кукурудза, пшениця - дешеві, зберігаються довгий час і містять багато рослинного білка. Їх додавання в собачі корми дозволяє економити на м'ясних інгредієнтах і домагатися встановленого нормативами рівня білка.
Пшениця, як і кукурудза, є дешевим джерелом вуглеводів і рослинного білка. У кормі вони виконують функцію наповнювача, що дає тварині помилкове відчуття ситості. І при цьому вони погано засвоюються травним трактом собак. Пшеничний або кукурудзяний білок (глютен) має обмежений амінокислотний склад і часто стає причиною алергії у собак. Високий глікемічний індекс цього зерна викликає різкі стрибки цукру в крові, що може призвести до проблем з підшлунковою, діабету і хронічним запаленням.
Сам по собі глютен не є небезпечним. Основну загрозу несуть пептидні ланцюжки, що формуються при його розщепленні в травному тракті. Найчастіше фермент пептідаза, здатний розщепити глютен, у м'ясоїдних тварин відсутня. Як результат, власник одразу ж помітить порушення в роботі кишківника вихованця.
І хоча зернові дають деяку кількість енергії, а також підвищують загальний відсоток протеїну в кормі, організм собак влаштований таким чином, що отримує більшу частину енергії з амінокислот (складових білка) і жирних кислот (складових жирів), а не з вуглеводів.
Годування тварин високовуглеводними раціонами на основі пшениці, кукурудзи і їх похідних може призводити до сумних наслідків. В основі корму обов'язково повинні бути один або кілька якісних джерел тваринного білка.
Вміст рису в собачому кормі в невеликих кількостях допускається. Він є корисним джерелом вуглеводів, легший для травлення, ніж пшениця або кукурудза, і містить менше глютену, тому підходить тваринам з чутливим травленням або схильним до харчових алергій. Однак, якщо рис в складі корму вказано одним з перших, він виконує функції дешевого наповнювача.
Хорошим наповнювачем в кормі для домашніх хижаків є нізькоглікемічні рослинні продукти: бобові, овочі, несолодкі фрукти, ягоди, зелень. Вони є натуральним джерелом хороших вуглеводів, пектинів, клітковини, вітамінів і мікроелементів.
Жири - важливий елемент живлення собак
Також для хижака важливі жири, які дають йому енергію, забезпечують транспортування поживних речовин в організмі і допомагають створювати ряд життєво необхідних гормонів. Вони повинні бути тваринного походження, з точним зазначенням джерела сировини. Наприклад, курячий жир. Часто виробники вказують консервант, який використовується для збереження жиру. Формулювання "консервований сумішшю токоферолів" або "з вітаміном E як консервант" означає, що виробник використовував натуральні антиоксиданти (вітамін E) і даний продукт можна віднести до якісних інгредієнтів.
Туманні назви, на кшталт «суміш рослинних і тваринних жирів», дають мало уявлення про те, що саме поклали в корм і не вказують на якість цих інгредієнтів. Складні назви консервантів також говорять про їх ненатуральність. Деякі консерванти в різних країнах можуть бути заборонені в харчовій промисловості через свою токсичність.
На закінчення скажемо, що якісний корм, який забезпечує здоров'я, гарний настрій і життєвий тонус наших домашніх улюбленців, не може коштувати дешево. Але дорогий цінник не завжди говорить про якість продукту. Зате тепер ви знаєте як читати і розуміти склад корму, щоб не переплачувати за бренд і дешеві складові.
https://petmarket.ua/ua/kakoy-sukhoy-korm-dlya-sobak-luchshe/