03/07/2020
Fontos bejegyzés a Pet Farm Family oldalán! 🐶🐾💅
A gazdik leginkább azért hanyagolják el kutyájuk karmainak rendszeres levágását, mert aggódnak, hogy belevágnak a karomban futó eleven részbe, ami fájdalommal és vérzéssel járhat.🐾 Ugyanakkkor nem árt arra is gondolni, hogy a túlságosan hosszú karmok a kutyának minden egyes lépésnél fájdalmat okoznak, ami miatt az állat megpróbálja a kellemetlenséget csökkenteni azáltal, hogy kifordítja a mancsait vagy egyéb nem szabályos mozgást vesz fel, ami viszont hosszabb távon ízület gyulladáshoz vagy egyéb mozgásszervi betegséghez vezethet.
A másik fontos dolog, amire minden gazdinak fel szeretnénk hívni a figyelmét, hogy a karomvágásba még egyetlen kutya sem halt bele.😁
Az igazán sokat mozgó kutyák és gazdiaik akár meg is úszhatják a karomvágást, a többiek számára viszont ez egy rendszeres tevékenységgé kell válljon.
Azoknak sem kell aggódni, akik eddig elhanyagolták a karomvágást és az eleven rész már mélyen belenőtt a karomba. Ahogy el kezdjük vágni a karmokat, az eleven rész szépen vissza fog húzódni.
❓Milyen gyakran vágjuk? A karmok röviden tartásához körülbelül kéthetente kell vágnunk, ha a túlnőtt karmokat szeretnénk újra egészségessé és röviddé változtatni, akkor hetente.
❓Mikor hosszú? Ha kemény felületen pl. parkettán hallod a kutyád karmait kopogni, akkor már hosszú.
❓Mivel vágjunk? Többféle karomvágásra kialakított eszközt lehet beszerezni, vannak úgy nevezett quillotin tipusú és vannak az olló forma karomvágók (nekem ez utóbbi vált be).
Akik mégsem tudják összegyűjteni a bátorságot a karomvágáshoz, azok keressenek fel egy állatorvost vagy egy kutyakozmetikust.
❤️ VAU❤️