Doggy Cool

Doggy Cool Oferujemy:

* Konsultacje behawioralne,
* Szkolenia indywidualne,
* Psie przedszkole,
* Porady przed przyjęciem psa/kota pod swój dach,
(3)

Co zrobić, aby zapobiec drapania mebli, dywanów, zasłon... przez nasze kociaki? 🐈🤔😀Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego...
19/10/2021

Co zrobić, aby zapobiec drapania mebli, dywanów, zasłon... przez nasze kociaki? 🐈🤔😀

Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego koty drapią różne przedmioty w Twoim domu odsyłamy do wcześniejszego postu :) https://www.facebook.com/104306697649882/photos/a.238795840867633/560568412023706/

Naszym zdaniem drapaki są najlepszym wyjściem, aby dać kociakowi możliwość pozostawiania śladów (podpisów) swojej obecności na jego domowym terytorium.

Na początek ważną informacją jest to, że koty drapią trzy rodzaje powierzchni:
🐾 poziome, pionowe i skośne.

W związku z tym powinniśmy zapewnić kociakowi trzy drapaki o różnym nachyleniu.

Oczywiście zdarzają się wyjątki, czyli koty, które bardzo rzadko drapią, mają jedno wybrane miejsce lub drapią tylko jeden rodzaj powierzchni ;) 🐱🐈
Dlatego zanim pobiegniemy do sklepu powinniśmy poobserwować kota i zdobyć informacje na temat tego co najbardziej lubi drapać, w jakim miejscu w domu najchętniej się tarza i zaczepia pazurkami oraz o co najczęściej się ociera. Dzięki takim informacjom będziemy wiedzieć w jakich miejscach postawić drapaki i jaka ilość drapaków jest nam potrzebna :)

Drapaki powinny być umieszczone w miejscach ważnych dla wymiany zapachów, czyli na rogach ciągów komunikacyjnych tj. tam gdzie ścieżki ludzi i zwierząt się przecinają.

M&A 🐾🐱

Jakie są powody drapania mebli, dywanów czy zasłon przez koty? 1. Pielęgnacja i higiena pazurów.🐾 pazurki naszych kotów ...
20/08/2021

Jakie są powody drapania mebli, dywanów czy zasłon przez koty?

1. Pielęgnacja i higiena pazurów.

🐾 pazurki naszych kotów cały czas rosną, a zarazem regenerują się..drapanie umożliwia im pozbycie się martwej zewnętrznej powłoki i odsłonięcie zdrowej i ostrzejszej warstwy wewnętrznej.

2. Znaczenie własnego terytorium.

🐾 koty mają różne rytuały, a jednym z nich jest znakowanie terenu za pomocą widocznych śladów i zapachu..kot poprzez drapanie daje jasny komunikat, który ma za zadanie ostrzegać potencjalnych intruzów przed wkroczeniem na jego teren.

3. Zwrócenie na siebie uwagi.

🐾 kot w ten sposób domaga się uwagi i pragnie zostać zauważony.

4. Jest to dla niego świetne uczucie.

🐾 poprzez drapanie kot ćwiczy mięśnie pleców i łap, a dodatkowo może się troszkę porozciągać ;)

W kolejnym poście napiszemy Wam co można zrobić, aby temu zapobiec ;)🐈🐱

M&A

Ostatnie dni to lejący się z nieba żar.☀️🔥 Co prawda dziś pogoda nam trochę odpuściła, ale ze sporym prawdopodobieństwem...
23/06/2021

Ostatnie dni to lejący się z nieba żar.☀️🔥 Co prawda dziś pogoda nam trochę odpuściła, ale ze sporym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że tylko chwilowo.

Mamy dla Was kilka wskazówek, aby te ciepłe dni były bezpieczne i odrobinę lżejsze dla waszych psich towarzyszy🐶:

☀️Na dłuższy spacer z psem wychodź bardzo wcześnie rano, lub późnym wieczorem. Nie tylko temperatura powietrza spada, ale również chodnika/asfaltu, po którym porusza się pupil.

☀️Poznaj zasadę 7 sekund! Chcesz sprawdzić czy powierzchnia, po której przemieszcza się pies nie jest zbyt gorąca? Przyłóż do niej swoją otwartą dłoń na 7 sekund. Jeżeli parzy, oznacza, że łapy Twojego psa są w niebezpieczeństwie.

☀️Jeżeli musisz wyjść z psem w ciągu dnia pamiętaj żeby poruszać się w cieniu, po nieutwardzanych drogach i ograniczyć aktywność do minimum (rzucanie piłeczki czy intensywne gonitwy nie są dobrym pomysłem).

☀️Przed spacerem posmaruj poduszki łapek swojego pupila wazeliną lub przeznaczonym do tego balsamem. Ochroni go to w pewnym stopniu przed ich uszkodzeniem.

☀️Zadbaj o sierść. Okrywa włosowa psa chroni go przed upałem i przed zimnem. Wbrew pozorom ostrzyżenie psiaka na lato, „żeby było mu chłodniej” jest błędnym działaniem. Należy zadbać żeby pupil był wyczesany, nie miał skołtunień, które mogą powodować odparzenia na skórze.

☀️Korzystaj z dostępnych metod stworzenia psu komfortu termicznego: specjalnych mat chłodzących, kamizelek, mokrego ręcznika, na którym może się położyć, czy wentylatora ustawionego w pobliżu legowiska.

☀️Dostęp do świeżej wody! W domu pełna miska, na spacery nie zapomnij butelki z wodą także dla psa.

☀️Jeżeli musisz użyć kagańca to tylko fizjologicznego. Ta zasada ma zastosowanie nie tylko w upały, ale ogólnie: pamiętaj, że kaganiec materiałowy (weterynaryjny) nie służy do stosowania na dłuższy okres czasu (powyżej kilku minut). Pies nie ma w nim możliwości otwarcia pyska i swobodnego oddychania.

☀️Zaproponuj psu lody! 😊 Świetnie sprawdzi się zamrożony kawałek arbuza🍉 czy banana.

☀️Jedźcie nad wodę! Jeżeli masz możliwość zapewnienia pupilowi wycieczki nad jezioro czy ustawienia małego basenu w ogródku to świetnie! 😊

☀️Myślę, że to oczywiste, ale warto przypomnieć. NIE ZOSTAWIAJ PSA W NAGRZANYM SAMOCHODZIE! Staje się on w ciągu kilku minut pułapką bez możliwości ucieczki.

Wysyłamy wiele dobrych myśli na te słoneczne dni! 🙂🐾🌻

A&M

Yellow Dog Project Dzisiaj słów kilka na temat żółtej wstążki. Być może spotkaliście kiedyś psa z zawieszoną przy obroży...
10/06/2021

Yellow Dog Project

Dzisiaj słów kilka na temat żółtej wstążki.
Być może spotkaliście kiedyś psa z zawieszoną przy obroży/na smyczy żółtą kokardką.
Być może opiekun chcąc być lepiej zrozumianym na żółtej obroży, wstążce umieścił napis - "Nie podchodź! Nie dotykaj".
O co chodzi? Czy mamy do czynienia z nową modą a może wyjątkowo agresywnym "egzemplarzem".
Otóż absolutnie nie!

Yellow Dog Project to międzynarodowa inicjatywa "Psiarzy" skierowana tak naprawdę do wszystkich.
Oznacza ni mniej ni więcej jak: "Potrzebuję więcej przestrzeni!". Powody mogą być bardzo różne, od sytuacji,w której pies jest w trakcie szkolenia, w czasie rekonwalescencji lub po prostu źle reaguje na inne zwierzęta lub ludzi.

Z zasady nie powinno się podchodzić do czyjegoś psa na ulicy i wchodzić z nim w jakąkolwiek interakcje. I tego jako społeczeństwo uczymy się cały czas. Natomiast od dziś żółta wstążka niech sygnalizuje nam z całą mocą, że jej posiadacz nie życzy sobie na ten moment kontaktu z nami, ani naszym psem.

A&M

CIEKAWOSTKA 🤔Koty nie posiadają obojczyków (fragmenty tych kości są mocno zredukowane), dlatego bez problemu potrafią pr...
23/05/2021

CIEKAWOSTKA 🤔

Koty nie posiadają obojczyków (fragmenty tych kości są mocno zredukowane), dlatego bez problemu potrafią przecisnąć się przez bardzo wąskie otwory, jak np. ogrodzenie czy szczeliny pod/za meblami 🐈.
Jednak pamiętajmy, że rzeczywistość może okazać się zupełnie inna i kot (na jego nieszczęście) może się zaklinować❗️

M&A

Po długim milczeniu spowodowanym zobowiązaniami osobistymi i zawodowymi, które zjadły nasz czas bez reszty wracamy do Wa...
16/05/2021

Po długim milczeniu spowodowanym zobowiązaniami osobistymi i zawodowymi, które zjadły nasz czas bez reszty wracamy do Was z nową energią! ;)
Obiecujemy regularnie wrzucać przydatne informacje z psio-kociego świata 🐱🐶.

Zapraszamy również do kontaktu i umawiania wizyt behawioralnych czy treningowych obecnych i przyszłych opiekunów psów/kotów.

Na dobry początek mała ciekawostka :

Czy wiesz, że?

Psi nos (inaczej trufla) ma niepowtarzalną budowę. Na jego powierzchni znajduje się sieć zmarszczek i bruzd, co sprawia, że każdy nos jest inny. Odcisk psiego nosa możemy porównać do odcisku linii papilarnych :)

Pozdrawiamy
Ania i Martyna 😻

ZASADY WZAJEMNEJ KOMUNIKACJI 🐕💁‍♀️        Opiekunowie psów bardzo dużo i często mówią do swoich podopiecznych. Nie tylko...
15/11/2020

ZASADY WZAJEMNEJ KOMUNIKACJI 🐕💁‍♀️

Opiekunowie psów bardzo dużo i często mówią do swoich podopiecznych. Nie tylko wtedy, gdy chcą wydać im jakieś polecenie. Mówienie jest dla nas rzeczą naturalną, dlatego nie umiemy się powstrzymać od powiedzenia kilku słów do naszego zwierzaka. Pewnie nie raz, kiedy patrzyliście na Waszego psa wydawało się Wam, że ten kochany kudłacz Was rozumie :) i nie raz byliście zaskoczeni jak wiele jest w stanie pojąć.

Niestety psiaki nie rozumieją ludzkiej mowy, choćbyśmy bardzo tego chcieli. Za to doskonale odczytują nasze intencje na podstawie mowy ciała i emocji. Psy również do nas mówią i mają nadzieję, że je zrozumiemy. Często jest tak, że ludzie nie zauważają lub nie potrafią odczytywać sygnałów przez nie wysyłanych, co w rezultacie może doprowadzić do niepotrzebnego dyskomfortu, frustracji czy w najgorszym wypadku agresji ze strony psa, swojego lub obcego. Zatem jakie błędy najczęściej popełniamy w kontaktach z psami 🐶?

Oto kilka przykładów:

🐾 głaskanie i klepanie psa po głowie,
🐾 podchodzenie do psa na wprost,
🐾 gwałtowne ruchy w kierunku do psa,
🐾 całowanie,
🐾 wpatrywanie się psu prosto w oczy,
🐾 pochylanie się nad psem,
🐾 przytulanie i ściskanie, czyli unieruchomienie psa,
🐾 podnoszenie,
🐾 pozwalanie dzieciom na nieprawidłowe zabawy z psem - pies to nie maskotka! (np. ciągnięcie za sierść, uszy, ogon, wchodzenie na psa, przeszkadzanie w odpoczynku itd.)

Na koniec mała rada - mówcie mniej do Waszych psów i niech to będą rzeczy, które mają dla nich jakiś sens. 😉👍

Apteczka na wyjazd z psem ⛑☀️🐶Wakacje w pełni, cześć z nas zdecyduje się na krótszy, lub dłuższy wyjazd z czworonożnym p...
29/07/2020

Apteczka na wyjazd z psem ⛑☀️🐶

Wakacje w pełni, cześć z nas zdecyduje się na krótszy, lub dłuższy wyjazd z czworonożnym pupilem.
Dzisiaj podpowiemy co powinno się znaleźć w „psiej” apteczce na okoliczność wystąpienia jakiegoś nieszczęśliwego wypadku czy dolegliwości.

🩹Materiały opatrunkowe – gaza jałowa, bandaż, wata czy plaster to podstawowy zestaw przy opatrywaniu niewielkiej rany czy skaleczonej opuszki łapy. Świetną pomocą jest też samoprzylepny, kolorowy bandaż (Copoly).
🩹Gumowy but – jeżeli o skaleczonych czy zdartych opuszkach mowa to w razie nieprzyjemnej przygody na szlaku/w lesie/na plaży będzie dobrą ochroną.
🩹Środek dezynfekujący – woda utleniona, rywanol czy spirytus.
🩹Żelowy kompres zimno/ciepło – przydatny w razie stłuczeń, innych urazów czy oparzeń.
🩹Sól fizjologiczna – wybierasz się nad morze? Bardzo możliwe, że będzie konieczność przepłukania na przykład oka po wycieczce na plażę. Małe ampułki z solą fizjologiczną nadadzą się do tego najlepiej.
🩹Środki przeciwbiegunkowe dostępne u lekarza weterynarii, lub węgiel leczniczy. Ewentualnie tabletki przeciwbólowe/przeciwzapalne zaordynowane przez lekarza weterynarii.
🩹Przyrząd do wyciągania kleszczy tzw. „kleszczołapka” – w razie pasażera na gapę pozwoli przeprowadzić zabieg usunięcia intruza szybko i bezpiecznie.
🩹Nożyczki do przycięcia materiałów opatrunkowych, termometr z miękką końcówką, strzykawka, rękawiczki jednorazowe pozwolą nam na sprawne wykonanie koniecznych czynności.
🩹Jeżeli Twój pupil przyjmuje jakieś leki na stałe nie zapomnij o ich zabraniu.
🩹Sprawdź gdzie w najbliższej okolicy Twojego pobytu znajduje się gabinet weterynaryjny i lecznica całodobowa. Zanotuj do nich numery, w razie konieczności uchroni Cię to przed nerwowym poszukiwaniem informacji w Internecie.

Życzymy pięknych i zdrowych wakacji! 😊☀️
A&M

Sen - ważna sprawa.Wszyscy wiemy, że psy nie lubią jak im się przeszkadza podczas jedzenia, tak samo jest ze snem 😴 Pies...
27/07/2020

Sen - ważna sprawa.

Wszyscy wiemy, że psy nie lubią jak im się przeszkadza podczas jedzenia, tak samo jest ze snem 😴 Pies, który został gwałtownie wybudzony (nawet ten dobrze ułożony) może się wystraszyć, a nawet zezłościć, np. ugryźć - szczególnie, gdy w tym momencie się nad nim pochylamy. Jeśli naprawdę musisz go obudzić, zawołaj go z pewnej odległości i daj mu czas na rozbudzenie się 🐾🐶😉

M&A

CIEKAWOSTKA 🤔Wąsy i wibrysyWąsy naszych psiaków nie tylko dodają im urody, ale też są bardzo precyzyjnymi receptorami do...
17/07/2020

CIEKAWOSTKA 🤔

Wąsy i wibrysy

Wąsy naszych psiaków nie tylko dodają im urody, ale też są bardzo precyzyjnymi receptorami dotyku.
Wąsy (wibrysy) pojawiają się jako jedne z pierwszych włosków na ciele szczeniaka. Po urodzeniu pomagają mu w eksploracji otoczenia. 🐕
Natomiast u dorosłych psów wibrysy działają jak receptory ruchu. Dzięki nim wyłapują zmiany w przepływie powietrza i dostają informacje o znajdujących się w pobliżu ruchomych obiektach. Znajdujące się nad oczami, pyszczku i pod dolną szczęką wąsy są cennym instrumentem, który służy do orientacji w terenie. 🐩🐾

M&A

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa! 🐶😀Zespół Doggy Cool życzy z tej okazji wszystkim Psiakom wszystkiego najbardziej PSIEGO! ...
01/07/2020

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa! 🐶😀

Zespół Doggy Cool życzy z tej okazji wszystkim Psiakom wszystkiego najbardziej PSIEGO! 🐾
A dla Opiekunów - wielu radosnych dni z waszymi merdającymi ogonkami! 😀

WAŻNE❗️❗️❗️ Okres letni zbliża się wielkimi krokami. Temperatura na termometrach wzrasta. Pamiętajmy o tym, żeby nie zos...
21/06/2020

WAŻNE❗️❗️❗️

Okres letni zbliża się wielkimi krokami. Temperatura na termometrach wzrasta. Pamiętajmy o tym, żeby nie zostawiać naszych psów w samochodach. Gdy wybieramy się na przykład tylko na chwilę do sklepu, czy w inne miejsce, gdzie wiemy że nie będziemy mogli zabrać psa ze sobą lepiej zostawić go w domu niż w samochodzie. 🚗

Psy się nie pocą. Chłodzą swój organizm poprzez dyszenie. Nawet jeśli wydaje się nam, że idziemy tylko na chwilę (choćby 15 minut), a na zewnątrz nie jest gorąco i zostawiamy psu uchylone okno, temperatura w samochodzie nie będzie na tyle niska, aby pies mógł się ochłodzić, a wręcz nie będzie różnicy pomiędzy przestrzenią w aucie, a ciałem psa, co może skończyć się dla psa tragicznie. Pamiętajmy o tym❗️ 🐕🐩🐶

Przykładowo:
Jeżeli temperatura powietrza wynosi:
- 20°C to wewnątrz samochodu po 5 minutach jest 24°C, po 10 minutach jest 27°C, po 30 minutach jest 36°C, po 60 minutach jest 46°C ❗️❗️❗️
- 30°C to wewnątrz samochodu po 5 minutach jest 34°C, po 10 minutach 37°C, po 30 minutach 46°C, a po 60 minutach 56°C❗️❗️❗️
itd..

M&A

Dzisiaj zapraszamy do lektury tekstu o roślinach groźnych dla kotów. 🌿🐱Wiele z nich pokrywa się z tymi, o których mogliś...
11/06/2020

Dzisiaj zapraszamy do lektury tekstu o roślinach groźnych dla kotów. 🌿🐱
Wiele z nich pokrywa się z tymi, o których mogliście przeczytać przy okazji artykułu o psach, niektóre są też dla kotów bardziej trujące.
Poniżej przedstawiamy najczęściej spotykane i niebezpieczne dla kocich przyjaciół rośliny.

Rośliny ozdobne:

🌿Filodendron, monstera – silnie trujące❗️zawierają niebezpieczne dla kota szczawiany, doprowadza do zaburzenia funkcjonowania nerek i często śmierci.
🌿Skrzydłokwiat – podrażnienie błon śluzowych, objawy ze strony układu pokarmowego.
🌿 Aglaonema – podrażnienie błon śluzowych gardła, objawy ze strony układu pokarmowego.
🌿Alocasia – silnie trująca❗️ Prowadzi do niedrożności dróg oddechowych i śmierci.
🌿Aloes – silnie trujący dla kota❗️Objawy po zjedzeniu to między innymi drgawki, trudności w poruszaniu się i oddychaniu.
🌿Anturium, diffenbachia– rośliny te maja umiarkowaną toksyczność dla kotów.
🌿Dracena – większe dawki powodują hemolizę erytrocytów i działają depresyjne na funkcje mózgu powodując zmiany w zachowaniu, częste zatrucia lecz nie diagnozowane.
🌿Amarylis – toksyczne szczególnie cebulki, powoduje zaburzenia pracy serca.
🌿Azalia – silnie trująca❗️ Zatrucie prowadzi do śpiączki i śmierci.
🌿Bluszcz – może prowadzić między innymi do zaburzeń świadomości.
🌿 Cyklamen (fiołek alpejski) – silnie trujący❗️Powoduje zaburzenia rytmu serca i przy zjedzeniu większej ilości – śmierć.
🌿Lilie – silnie trujące❗️Nawet niewielkie spożycie prowadzi do niewydolności nerek.
🌿Bieluń, groszek pachnący, geranium, klematis, wilczomlecz– umiarkowanie trujące.
🌿 Fikusy – silnie trujący❗️ Powoduje zaczerwienienie i zapalenie skóry, ślinotok, biegunkę.
🌿 Kalanachoe, kroton – umiarkowanie trujące.
🌿Kliwia – silnie trująca❗️ Powoduje uszkodzenie nerek i wątroby prowadzące do śmierci.
🌿Narcyz, wilczomlecz, tytoń ozdobny – umiarkowanie trujące.
🌿 Oleander – silnie trujący❗️Powoduje podrażnienie układu pokarmowego, nieprawidłową pracę serca i śmierć.
🌿Poinsecja (gwiazda betlejemska) – nisko toksyczna, występuje ślinotok i wymioty.
🌿Chryzantema, hortensja, jemioła, ostrokrzew – umiarkowanie trujące.
🌿 Konwalia majowa – silnie trująca❗️Powodują spadek ciśnienia,dezorientację nagłą śpiączkę i śmierć.
🌿Naparstnica i ostróżka - silnie trujące❗️ Spożycie małych ilości może prowadzić do śmierci.

Trzymajcie się zdrowo i zweryfikujcie roślinki w Waszych domach!
A&M

Rośliny trujące dla psów❗️🌿Ważny post, zachęcamy żeby się zaznajomić i uniknąć zagrożenia, które może czyhać na pupila w...
09/06/2020

Rośliny trujące dla psów❗️🌿

Ważny post, zachęcamy żeby się zaznajomić i uniknąć zagrożenia, które może czyhać na pupila w domu, ogrodzie czy na spacerze. Przedstawiamy rośliny, które możemy spotkać najczęściej.

🌿Rośliny rosnące dziko:

- Konwalia majowa, oleander, naparstnice – posiadają wysoko toksyczne substancje działające na mięsień sercowy.

- Szalej jadowity – największa koncentracja toksyn znajduje się w korzeniach.

- Pokrzyk wilcza jagoda, lulek czarny, bieluń dziędzierzawa – wszystkie części roślin są trujące, zjedzenie ich może prowadzić do śpiączki i śmierci.

🌿Rośliny uprawne:

- Tytoń – zawiera alkaloid – nikotynę. Objawy zatrucia pojawiają się szybko, już 15 minut po zjedzeniu rośliny lub…papierosów.

- Ziemniak, psianka czarna, psianka słodkogórz – zawarta w nich solanina powoduje zatrucie.

- Cebula, czosnek i szczaw – więcej w wpisie o trujących pokarmach.

🌿Rośliny ozdobne:

- Difenbachia, kaladium, filodendron, skrzydłokwiat, monstera dziurawa – rośliny te są toksyczne dla psów w stopniu średnim jednak nie należy ich lekceważyć. Powodują podrażnienia okolic pyska i gardła i problemy ze strony układu pokarmowego.

- Poinsecja, wilczomlecz nadobny, gwiazda betlejemska- działa drażniąco na błonę przewodu pokarmowego i spojówki.

- Azalia, rododendron – wysoko toksyczne, objawy mogą się pojawić po zjedzeniu 1-2 liści.

- Kasztanowiec zwyczajny – trujące owoce, łupiny nasienne, młode liście i kwiaty.

- Cyklamen i bluszcz pospolity – powoduje trudności w oddychaniu i śmierć.

- Hortensja, aloes, amarylis, kliwia, tulipan ogrodowy, narcyz, hiacynt – najbardziej trujące są bulwy tych roślin.

- Cis pospolity – najbardziej niebezpieczne są jego liście.

Wypatrujcie kolejnego postu w najbliższych dniach, będzie dotyczył roślin niebezpiecznych dla kotów.🌿🐱

A&M

05/06/2020

Przeczytaj nasz nowy post.
Przeczytaj nowy post!
Przeczytaj nasz nowy post!
Przeczytaj ten post. Przeczytaj post! Nooo przeczytaj no!

Do którego momentu czytania ciągle tego samego dotarłaś/eś? 😉

Dzisiaj kilka słów o tym dlaczego w trakcie szkolenia psa nie powtarzać komend, a także jak mówić prosto i zrozumiale. Modelem będzie pies Azor 😁 i komenda „siad”.

- Powtarzanie komendy „siad” w zapętleniu nie pomoże psu nauczyć się jej lepiej i szybciej, czasami wręcz to uniemożliwi. Dla psa będzie to brzmieć „siad, siad, SIAD, siad, siad….sssssssssszzzzzzzz”🥴. Nie uzyskamy nic, pupil zacznie nas najzwyczajniej w świecie ignorować, a wszystko będzie ciekawsze od szkolenia.

- Powtarzanie komendy w zbyt długiej sentencji : „Azorku proszę usiądź” nie jest dobre! Powiedz wyraźne „siad”, pies nie będzie ignorował Twojej mowy.

- Nie łącz komendy z imieniem psa „Azorsiad” zapamiętane przez psa zamiast prostego „siad” będzie skutkować w przyszłości dłuższym czasem wykonania polecenia.

- Wydaj komendę „siad”, odczekaj kilka sekund. Praca nad czasem reakcji będzie kolejnym etapem. Jeżeli Azor komendę wykona – nagródź, jeżeli nie – wróć do poprzedniego etapu i „objaśnij” psu czego od niego oczekujesz.

- Na początku ćwicz w spokojnym, znanym środowisku na rozproszenia przyjdzie czas później.

- Bądź konsekwentny i ćwicz nawet już dobrze znane psu komendy.

- Używaj innego tonu do pochwał, a innego do nagan, ale nie krzycz!

- Powtarzanie komendy non stop bez jej wykonania skutkuje frustracją u psa i opiekuna.

- PAMIETAJ❗️ Dla człowieka mowa jest najważniejszą formą komunikacji, dla psa absolutnie nie.🐕

SYSTEM HAMOWANIA AGRESJI 🐶Element 3: Układ hierarchiczny 🐕🐩Związki hierarchiczne jakie budują psy między sobą są nietrwa...
01/06/2020

SYSTEM HAMOWANIA AGRESJI 🐶

Element 3: Układ hierarchiczny 🐕🐩

Związki hierarchiczne jakie budują psy między sobą są nietrwałe i zależne od wielu czynników. W przypadku psów hierarchia nie ma charakteru trwałego i uzależniona jest od sytuacji (np. obecności opiekuna) oraz zdobycia dostępu do określonych dóbr (zasobów).

Dla jednych psów takim zasobem będzie miejsce na kanapie obok opiekuna i jego uwaga, natomiast dla innych może być to wyłączne prawo do ulubionej zabawki ⚽️ lub pierwszeństwo podczas rozdawania smakołyków. Jest to zależne od tego jaki stosunek ma pies w tym określonym momencie do danego zasobu i co będzie miało dla niego szczególne znaczenie.

Do konfliktu między psami może dojść w sytuacji, kiedy określony zasób jest przedmiotem pożądania przez kilka psów, a żaden z nich nie chce z niego zrezygnować.

M&A 🙂

SYSTEM HAMOWANIA AGRESJI 🐶Element 2: Sygnały grożąceSygnały grożące wysyłane są przez psy w sytuacji, kiedy sygnały uspo...
24/05/2020

SYSTEM HAMOWANIA AGRESJI 🐶

Element 2: Sygnały grożące

Sygnały grożące wysyłane są przez psy w sytuacji, kiedy sygnały uspokajające nie przynoszą rezultatu (zostaną zlekceważone lub błędnie zinterpretowane), a dana sytuacja staje się dla psa zbyt trudna i go przerasta. Sygnały grożące mają na celu utrzymanie innego osobnika lub jakiś bodziec na dystans. Stanowią jednoznaczny przekaz - „odejdź, bo w imię własnej obrony mogę użyć zębów”. W ten sposób pies chce uniknąć konfliktu. Bywa, że te sygnały mylone są z agresją.

Do sygnałów grożących zaliczamy:
🐾 szczekanie - głównie niskie tonacje,
🐾 warczenie - niskie tonacje i długotrwały warkot,
🐾 pokazywanie i oblizywanie zębów,
🐾 kłapanie zębami w powietrzu - symulowanie ugryzienia - udawany atak,
🐾 uszy nisko położone na głowie,
🐾 marszczenie nosa i fafli,
🐾 szeroko otwarte, duże oczy - widoczne białka oczu,
🐾 patrzenie innemu osobnikowi prosto w oczy,
🐾 ciało psa napięte, pochylone do przodu, sztywny ogon i łapy.

Jeśli reakcja ze strony osobnika w kierunku, którego sygnały grożące zostały wysłane (innego zwierzęcia lub człowieka) będzie odpowiednia, czyli przestanie robić to co wywołuje w nim nadmierny dyskomfort, umożliwi to psu zaniechanie zachowania agresywnego. Natomiast jeśli pies spotka się z brakiem reakcji na wysyłane sygnały, może chcieć się obronić, czyli zaatakować - co jest ostatnią rzeczą na jaką pies się zdecyduje, ponieważ w pierwszej kolejności będzie próbował rozwiązania pokojowego. 🏳️🐕
Należy pamiętać, że jeżeli będziemy ignorować sygnały grożące, pies z dużym prawdopodobieństwem przestanie je wysyłać i zacznie atakować bez ostrzeżenia❗️

M&A

SYSTEM HAMOWANIA AGRESJI Element 1: Sygnały uspokajające 🐶🙂 Sygnały uspokajające wysyłane są przez w psy w sytuacji, kie...
22/05/2020

SYSTEM HAMOWANIA AGRESJI

Element 1: Sygnały uspokajające 🐶🙂

Sygnały uspokajające wysyłane są przez w psy w sytuacji, kiedy chcą uniknąć potencjalnego konfliktu. W ten sposób również chcą powiedzieć, że są pokojowo nastawione, czują się niekomfortowo oraz kiedy chcą zniwelować stres swój i innych osobników, w tym ludzi. Znamy około 30 sygnałów uspokajających. Poznanie ich ułatwi nam kontakt z naszym psiakiem i pomoże nam zrozumieć, kiedy znajduje się w sytuacji dla siebie niekomfortowej (my również możemy odpowiadać naszym psom na wysyłane przez nie sygnały, a także je wysyłać). Oto kilka z nich:

🐾 odwracanie głowy,
🐾 odwracanie się,
🐾 oblizywanie nosa,
🐾 ziewanie,
🐾 uśmiechanie się,
🐾 zastygnięcie w bezruchu,
🐾 pozycja zapraszająca do zabawy,
🐾 siadanie,
🐾 kładzenie się,
🐾 podnoszenie łapy,
🐾 przewrócenie się na plecy i odsłonięcie brzucha,
🐾 rozdzielanie,
🐾 wąchanie podłoża,
🐾 mlaskanie,
🐾 podchodzenie po łuku,
🐾 machanie ogonem,
🐾 znaczenie terenu,
🐾 szczeniakowate zachowanie dorosłych psów,
🐾 mrużenie oczu, unikanie patrzenia w oczy, opuszczony wzrok
i inne...

Niektóre sygnały będą łatwiejsze do zauważenia, takie jak podkulony ogon, który świadczy o dużym niepokoju lub bardziej złożone, takie jak odwrócenie głowy.
Należy pamiętać, że każdy z sygnałów wysyłanych przez psa jest zależny od sytuacji i jego charakteru. Nie zawsze każde podniesienie łapki, ziewnięcie, czy wąchanie podłoża można interpretować jako sygnał uspokajający - kontekst i sytuacja ma znaczenie. 😉🐩🐶

A w kolejnych postach opiszemy czym są sygnały grożące i układ hierarchiczny. 🙂

M&A

KOMUNIKACJA PSÓW CZ. 2 🐕🐶Komunikacja ciałem to najczęściej używana forma porozumiewania się psów. Ta metoda stosowana je...
21/05/2020

KOMUNIKACJA PSÓW CZ. 2 🐕🐶

Komunikacja ciałem to najczęściej używana forma porozumiewania się psów. Ta metoda stosowana jest zarówno w stosunku do innych psów, kotów, innych zwierząt, ale także do nas, ludzi. Pies za pomocą mimiki, gestów pokazuje różne emocje, takie jak: stres, strach, niepokój, radość, pewność siebie, spokój itp..

Przez to, że nasza mowa ciała jest inna niż mowa ciała psów czasem dochodzi do różnego rodzaju pomyłek, jak np. ludzie uwielbiają się przytulać, a psy tak naprawdę obejmują się łapami tylko podczas walki, dlatego często psy starają się rozdzielić ludzi, którzy się przytulają - jest to próba przerwania konfliktu (i nie, nie są zazdrosne 😉).

A już jutro kolejna porcja informacji na temat psiej komunikacji. 🐾🐩🐶

M&A

KOMUNIKACJA PSÓW CZ.1 🙂🐕Psy komunikują się w zupełnie inny sposób niż my, ludzie. Dla nas najważniejsze są słowa, mowa c...
19/05/2020

KOMUNIKACJA PSÓW CZ.1 🙂🐕

Psy komunikują się w zupełnie inny sposób niż my, ludzie. Dla nas najważniejsze są słowa, mowa ciała i emocje. Psiaki porozumiewają się głównie poprzez mowę ciała, ale również za pomocą śladów zapachowych i dźwięków. Zwracają uwagę na najdrobniejsze gesty, ton głosu oraz na minimalny ruch (np.mięśni).

Aby uniknąć nieporozumień, które mogą doprowadzić do sporu, a nawet walki, psy rozwinęły system komunikacji (tzw. system hamowania agresji) opierający się na trzech elementach:

🐾 Sygnały uspokajające (z języka angielskiego calming signals - CS),
🐾 Sygnały grożące,
🐾 Układ hierarchiczny.

W następnych postach opiszemy czym są poszczególne elementy komunikacji i jak ich znajomość może nam pomóc w codziennym życiu z psem. 🐶😀

M&A

16/05/2020

Wyniki konkursu! 🤩

Miło nam poinformować, o dwóch osobach, które wygrały konsultację dla swojego zwierzaka. Jako, że tylko 2 osoby spełniły wszystkie kryteria zabawy (jedna zrezygnowała z udziału) obyło się bez losowania 😉.
Zwycięzcy:

Pani Renata Łazarz
Pan Klaudiusz Kaszowski

Gratulujemy! Zapraszamy do kontaktu w wiadomości prywatnej w celu ustalenia szczegółów konsultacji.

Zostało jeszcze kilka dni! 😊Przypominamy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, wystarczą proste 3 kroki :).
13/05/2020

Zostało jeszcze kilka dni! 😊Przypominamy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, wystarczą proste 3 kroki :).

UWAGA KONKURS❗️😸

Jest nam niezmiernie miło, że liczba „polubień” przekroczyła ostatnio 200.
2️⃣0️⃣0️⃣ Osób, które lubią przeczytać to, czym się z Wami dzielimy lub, które z nami współpracowały.
W związku z tym zapraszamy do udziału w naszym mini konkursie.

Zasady są następujące:

- POLUB fanpage DOGGY COOL jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś.
- POLUB post konkursowy.
- Napisz w komentarzu imię swojego zwierzaka i zaproś 2 osoby, które chciałyby nas poznać i być może skorzystać z naszej pomocy.
- Wszelkie przejawy kreatywności w komentarzach mile widziane! 🤩

Nagrody:

- Darmowa konsultacja behawioralna dla Twojego psa/kota.
- Ze względu na obecną sytuację konsultacja odbędzie się online lub jeżeli zwycięzca wybierze taką opcję może odbyć się osobiście w czasie pozwalającym na takie bezpieczne spotkanie.
- Przewidziałyśmy dwie nagrody także szansa jest podwójna!
- Nagroda będzie do zrealizowania do końca roku 2020.
- Wyłonienie zwycięzców odbędzie się drogą losowania, film z tego wydarzenia 😉udostępnimy tutaj.

Czas trwania konkursu:

- Konkurs trwa od 07.05.2020 do 15.05.2020.

Powodzenia!😻

UWAGA KONKURS❗️😸Jest nam niezmiernie miło, że liczba „polubień” przekroczyła ostatnio 200. 2️⃣0️⃣0️⃣ Osób, które lubią p...
07/05/2020

UWAGA KONKURS❗️😸

Jest nam niezmiernie miło, że liczba „polubień” przekroczyła ostatnio 200.
2️⃣0️⃣0️⃣ Osób, które lubią przeczytać to, czym się z Wami dzielimy lub, które z nami współpracowały.
W związku z tym zapraszamy do udziału w naszym mini konkursie.

Zasady są następujące:

- POLUB fanpage DOGGY COOL jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś.
- POLUB post konkursowy.
- Napisz w komentarzu imię swojego zwierzaka i zaproś 2 osoby, które chciałyby nas poznać i być może skorzystać z naszej pomocy.
- Wszelkie przejawy kreatywności w komentarzach mile widziane! 🤩

Nagrody:

- Darmowa konsultacja behawioralna dla Twojego psa/kota.
- Ze względu na obecną sytuację konsultacja odbędzie się online lub jeżeli zwycięzca wybierze taką opcję może odbyć się osobiście w czasie pozwalającym na takie bezpieczne spotkanie.
- Przewidziałyśmy dwie nagrody także szansa jest podwójna!
- Nagroda będzie do zrealizowania do końca roku 2020.
- Wyłonienie zwycięzców odbędzie się drogą losowania, film z tego wydarzenia 😉udostępnimy tutaj.

Czas trwania konkursu:

- Konkurs trwa od 07.05.2020 do 15.05.2020.

Powodzenia!😻

Jak być świadomym przewodnikiem psa? 🤔🐕Na początku ważny jest wybór psa. Opiekun musi określić jakiego psa potrzebuje. C...
04/05/2020

Jak być świadomym przewodnikiem psa? 🤔🐕

Na początku ważny jest wybór psa. Opiekun musi określić jakiego psa potrzebuje. Czy ma to być pies wystawowy? Czy raczej domowy towarzysz? Może pieszczoch? Należy zastanowić się nad wiekiem, rasą i wielkością psa, nad kosztem utrzymania itp. Nasz wybór będzie wpływał na metody szkolenia, oraz pracy z psiakiem, która ma zaowocować rozwojem jego umiejętności i potencjału. Więc jeśli lubisz biegać, może nie wybieraj buldoga 😉

Jaka jest rola przewodnika? 🤔

🐾Przewidywanie zachowania psa oraz jego samopoczucia,

🐾Zbudowanie właściwej relacji z psem, która spowoduje, że opiekun stanie się dla niego największą wartością i nic poza nim nie będzie się liczyć. Ułatwi to funkcjonowanie i zwiększy bezpieczeństwo przewodnika i psa.

Decyzja o adopcji powinna być świadoma, dobrze przemyślana, a proces decyzyjny powinien trwać tak długo, aż będziemy pewni swojego wyboru. 👍🐶

M&A

30/04/2020

- SHLKFJIM S;GOIU9PID;PIEOFFJGPJIOHOWIDFWI

- njAKJBLSFLSALDjlsijfisahflweiusf

Wygląda dziwnie?😼Brzmi niezrozumiale?🙀 Jeżeli tak wygląda Twoja komunikacja z psem/kotem, kompletnie nie czytacie siebie nawzajem i porozumiewacie się każdy w swoim języku pomóc może KONSULTACJA BEHAWIORALNA.

Dzisiaj kilka słów o tym jak takie spotkanie wygląda.
Pierwszym krokiem jest wypełnienie wysyłanej przez nas mailowo szczegółowej ankiety. Dotyczy ona waszego psa/kota, jego zdrowia, zachowania, codziennych rytuałów i problemów do rozwiązania.

PIERWSZE spotkanie z behawiorystą (Ania lub Martyna) odbywa się w domu opiekuna zwierzęcia. Mamy za zadanie być trochę tłem dla waszej codzienności, zobaczyć jak zwierzak się zachowuje w warunkach najbardziej zbliżonych do tych, w których funkcjonuje na co dzień. Jeżeli problemowe jest zachowanie na spacerze, idziemy na wspólny spacer. Pierwsza konsultacja nie jest z zasady przewidziana na „naprawianie”, natomiast zawsze uda nam się przemycić kilka dobrych rad, które ułatwią nadchodzące dni.😁

Podczas takiej pierwszej wizyty ważna jest SZCZERA rozmowa z opiekunem zwierzęcia, jest to podstawą dobrej i owocnej współpracy. Czasem prosimy o pokazanie wcześniej nagranych na naszą prośbę filmików z problemowym zachowaniem psa/kota lub nagranie takowych.

Pierwsza wizyta trwa około 2 godzin.

Takie spotkanie pozwala nam opracować indywidualny plan pracy z danym zwierzakiem, który wraz z posumowaniem konsultacji przesyłamy mailowo do TYGODNIA po spotkaniu.
Przez cały czas wdrażania naszych zaleceń jesteśmy w KONTAKCIE mailowym/telefonicznym.

Zazwyczaj konsultacja „kontrolna” odbywa się po miesiącu od czasu wdrożenia terapii. Ilość konsultacji jest uzależniona od problemu, a także pracy i chęci opiekuna. Czasem uda nam się pomóc po jednym spotkaniu, a czasem potrzeba ich kilka.

Śledźcie nasz profil, bo z okazji 200😻😻😻 polubień na naszej stronie wkrótce konkurs z nagrodą w postaci konsultacji, o której dzisiaj była mowa!🤩

Znaczenie kocich głosów 🐈Dzisiaj dotarliśmy do końca mapy kocich dźwięków, serdecznie zapraszamy do krótkiej lektury ost...
17/04/2020

Znaczenie kocich głosów 🐈

Dzisiaj dotarliśmy do końca mapy kocich dźwięków, serdecznie zapraszamy do krótkiej lektury ostatniego postu w tym temacie i podzieleniem się z nami odpowiedzią na pytanie, które zostało zadane na końcu. 😻

Poszczekiwanie, trajkotanie:

Co to oznacza? 🤔

🐾Jest to objaw podniecenia i występuje często podczas obserwacji potencjalnej ofiary. Niektórzy eksperci uważają, że w ten sposób kot utwierdza się w nadziei zdobycia pożywienia, natomiast inni traktują “szczekanie” jako groźbę. Podczas poszczekiwania, drży kotu górna warga.

🐾Poszczekiwanie może być również wynikiem frustracji na widok ofiary pożądanej przez kota, lecz niestety dla niego nieosiągalnej, jak np. mucha za oknem lub ptaszek siedzący na drzewie.

Kocie trele:

Co to jest? 🤔

🐾Jest to rodzaj krótkich mruknięć wyrażających przyjacielskie usposobienie, chęć interakcji oraz jest to sygnał, że nasz kociak jest zadowolony z naszej obecności lub działań,

🐾Najczęściej koci trel możemy usłyszeć w sytuacji, kiedy nasz kot, został znienacka obudzony, np. za pomocą naszego dotyku.

Jak widzimy umiejętności wokalne kotów są ogromne. A Twój kot jest gadułą czy jest bardziej stonowany i ogranicza się tylko do podstawowego repertuaru? Dajcie znać w komentarzu 😀

Address


Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Doggy Cool posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Doggy Cool:

Shortcuts

  • Address
  • Alerts
  • Contact The Business
  • Claim ownership or report listing
  • Want your business to be the top-listed Pet Store/pet Service?

Share

Witamy, tutaj Martyna i Ania czyli Doggy Cool!

Dowiedz się o nas czegoś więcej…

Mam na imię Martyna. Ukończyłam studia podyplomowe na Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie na kierunku Behawiorystyka zwierząt towarzyszących z uzupełnieniem o specjalizację psy. Dokształcanie się i poszerzanie wiedzy poprzez udział w konferencjach i praktykę zawodową pomaga mi w realizowaniu się jako behawiorysta zwierząt. Jestem szczęśliwą opiekunką psa Hero i suczki Julci (rasy berneński pies pasterski) oraz dwóch kotów o imieniu Joko i Mania :). Odkąd pamiętam zwierzęta były obecne w moim życiu. Zawsze poświęcałam im szczególną uwagę, przez co wykształciła się we mnie ogromna wrażliwość i potrzeba zrozumienia, dlaczego zachowują się tak, a nie inaczej oraz jakie są ich potrzeby. Moim celem jest pomoc opiekunom w budowaniu prawidłowej relacji z ich czworonogami. Pracuję ze zwierzętami w oparciu o pozytywne metody szkoleniowe.

Jestem Ania, podobnie jak Martyna ukończyłam dwuetapowe studia podyplomowe na Wyższej Szkole Europejskiej. Moja przygoda ze zwierzętami zaczęła się już jednak na długo przed tym. Czworonogi fascynowały mnie od zawsze co poprowadziło mnie najpierw w górskie tereny, do Nowego Targu, gdzie po 4 latach uzyskałam tytuł technika weterynarii. Potem kontynuowałam moją przygodę na Uniwersytecie Rolniczym, gdzie po kolejnych 5 latach mogłam tytułować się mgr inż. zootechniki. Cały ten czas interesowała mnie głównie behawioralna strona pracy ze zwierzętami, dlatego postanowiłam połączyć to wszystko w jedną całość, przyświeca mi idea całościowego podejścia do psiego/kociego pacjenta- weterynaryjna, behawioralna i szkoleniowa. Poszerzając swoje kwalifikacje ukończyłam kurs instruktorski w zakresie szkolenia psów, certyfikowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Biorę udział w szkoleniach i konferencjach aby się rozwijać i wykonywać swoją pracę lepiej z dnia na dzień. Na co dzień pracuję w przychodni weterynaryjnej, natomiast obecnie jestem mamą na pełen etat kilkumiesięcznego Antoniego, opiekunem bordera Wafla i kociego wcielenia osobowości w najczystszej postaci o imieniu Krystyna : ).

Na naszej stronie chcemy przemycać dużo wiedzy i ciekawostek z zakresu behawiorystyki, weterynarii i szkolenia w przystępny sposób.