JAK NA PSA

JAK NA PSA Tipy a triky pro výchovu psů.

20/10/2023
POSTEL a GAUC, ANO nebo NE?Než se do tohoto často dotazovaného tématu pustíme, je důležité  zdůraznit ,že vše závisí na ...
31/03/2023

POSTEL a GAUC, ANO nebo NE?

Než se do tohoto často dotazovaného tématu pustíme, je důležité zdůraznit ,že vše závisí na nás. Na pánovi -jak mám nastavené hranice a pes, ten se pouze přizpůsobuje. Proto jsou obě odpovědi správné.

NE!
Pokud má pes problémy s agresivitou (Tzn. Pokud si pes vezme místo sám, muže mít větší sklon k přehnané teritoriální reakci a my mu tím dobrovolně predáváme roli vůdce smečky. Často to tak vede k nepřiměřené reakci psa ve chvili, kdy ho chceme přemístit a nebo si třeba pouze prisedneme.)

ANO!
Pokud je pes klidný a dokáže uposlechnout našich povelů. (Mame-li vyrovnaného psa, a naše domácí pravidla k tomu svolují, nevidím problém, proč by pes neměl trávit čas s námi kdekoliv.)

TIP!
Pokud si nejsme jistí a chceme vše udělat správně, dejme svému psovi hranice.
(V situacich kdy si pes není jistý, by se měl opírat o naše rozhodnutí.)
NA POSTEL A GAUČ ANO. ALE JEN, KDYŽ MU TAK DOVOLÍME. (jakmile se posadíme na gauč, psa necháme čekat. Až na povel mu povolíme, aby vyskočil za námi.

JAK TO MÁTE DOMA VY?

🐾ODLOUČENÍ-pes sám doma🏠Jak jste si již možná všimli, aby šlo vše hladce, je nejjednoduší začít s veškerou výchovou post...
12/11/2021

🐾ODLOUČENÍ-pes sám doma🏠

Jak jste si již možná všimli, aby šlo vše hladce, je nejjednoduší začít s veškerou výchovou postupnými kroky. A tomu tak je i u osamostatňování psa. Nemůžeme očekávat od psa, který nám neustále leží u nohou, pronásleduje nás kamkoliv se pohneme a je zvyklí s námi trávit vetšinu času doma, že bude spokojeně čekat, až se vrátíme z práce.
Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Jeho přirozeností je totiž svého pána následovat. Ale my jej musíme naučit, že i když odejdeme, vždy se vrátíme. V podstatě mu vysvětlíme to, že je v pořádku na nás čekat a že nás nemusí následovat.
Než se rozhodneme nechat psa úplně samotného, zkusme si nejprve vymezení prostoru doma. Začněme odložením na pelíšek ve stejné místnosti (místa a místnosti střídejte a pelech berte vždy s sebou) a poté odložením v jiné, než ve které se nacházíme. Dobu a vzdálenost postupně prodlužujeme a střídáme chvíle, kdy nás pes vidí, a kdy ne. Postupem času mu cvičení můžeme stěžovat tím, že občas popoběhneme, zašustíme pamlsky, necháme otevřené dveře ven nebo do místnosti kam nesmí. Pamatujme na to, že psa k sobě při tomto cvičení nevoláme. Odměňujeme ho ve chvíli když na místě zůstane, ať už sedí, leží nebo stojí.
Teď pes chápe, že je v pořádku, že je někde sám. Následně můžeme přejít k tomu, že necháme psa doma úplně samotného. Opět nejprve na pár minut a postupně intervaly prodlužujeme, až pes vydrží i několik hodin. (Psa samozřejmě předem vždy vyvenčíme!)
Při odchodu psa pošleme na místo a v klidu odejdeme. Psovi zbytečně nevysvětlujme, že odcházíme, že se nám bude stýskat, ať se nebojí, atd.. Jediné, co tím způsobíme je, že svou úzkost přeneseme na něho.
Často nám v zabavení psa pomůžou hračky, které dostane jen když je doma sám. Nebo existují speciální lízací podložky či hračky, se kterými se pes zabaví na delší dobu.
💡TIP: lízací pomůcky nechte s odměnou zamrazit, tím vašemu pejskovi vydrží ještě déle.

A co váš pes, zvládá být doma sám?

27/10/2021
🏃‍♂️🐺 POHYB(ŠTENĚ 3.díl)Na to, kolik pohybu náš pes přesně potřebuje, bohužel žádné tabulky neexistují. Avšak většina ve...
05/10/2021

🏃‍♂️🐺 POHYB
(ŠTENĚ 3.díl)

Na to, kolik pohybu náš pes přesně potřebuje, bohužel žádné tabulky neexistují. Avšak většina veterinářu,trenérů i chovatelů se shoduje na tom, že příliš pohybu může ublížit, stejně tak jako jeho nedostatek.

Často se stává, že jsme z nového pejska tak nadšeni, že máme chuť s ním chodit všude. Štěně ale potřebuje především hodně odpočívat. Velké a aktivní rasy občas budí falešný dojem, že potřebují více pohybu. Ale právě tyto rasy trápí ortopedické problémy nejvíce (rostou rychleji a dospívají později). Proto tedy nebude nejlepší nápad, brát naše osmi týdenní štěně na tři kilometry dlouhou procházku (přestože nás pes bude bez problému stíhat). Štěně by nemělo chodit po schodech, skákat a při zvedání bychom ho měli brát pod zadkem.

Ano, malá vlčata sice se svou smečkou ujdou kilometry cest, ale zároveň nejsou člověkem po staletí šlechtěna. Nehledě na to, kolik z nich se dožije dospělosti.

Nedostatek pohybu vede k nežádoucímu chování. Např.:
ničení věcí, nepřiměřená síla při hře, přibírání na váze, štěkání,tahání na vodítku, dotěrnost, nervozita, hrabání,.....

Pamatujme na to, že pejsek nám bude parťákem po další roky. Procházky proto prodlužujme postupně, tak aby si pes zvykl. Dbejme na dostatečnou hydrataci během letního období a nepřeceňujme své síly.

Address


Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when JAK NA PSA posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Shortcuts

  • Address
  • Alerts
  • Claim ownership or report listing
  • Want your business to be the top-listed Pet Store/pet Service?

Share