Dr.Bardócz Edit-Állatorvos/Veterinary dr/Medic veterinar -Vetlife Center

  • Home
  • Dr.Bardócz Edit-Állatorvos/Veterinary dr/Medic veterinar -Vetlife Center

Dr.Bardócz Edit-Állatorvos/Veterinary dr/Medic veterinar -Vetlife Center Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Dr.Bardócz Edit-Állatorvos/Veterinary dr/Medic veterinar -Vetlife Center, Veterinarian, Bățanii Mari 473, .

Miért annyira fontos az ivartalanítás?Az ivartalanítás nem divathóbort. Egyetlen nem ivartalanított cica vagy  kutyapár ...
07/02/2023

Miért annyira fontos az ivartalanítás?
Az ivartalanítás nem divathóbort. Egyetlen nem ivartalanított cica vagy kutyapár 10 év alatt akár 20 millió kölyköt eredményezhet (ha évenként kétszeri kölykezéssel, alkalmanként négytagú alommal számolunk, és feltételezzük, hogy egyelő arányban születnek nőstények és hímek, és a nem ivartalanított utódok ugyanilyen ütemben tovább szaporodnak). Így már érthető, ha azt mondjuk, hogy a túlszaporodáson, az utcán kóborló állatok számának csökkentésén egyedül a menhelyek vagy a jó szándékú örökbefogadók nem tudnak segíteni. Kizárólag az ivartalanítás nyújt erre hatékony megoldást, arról nem beszélve, hogy számos megbetegedéstől és a tüzeléssel járó kellemetlenségektől is megóvhatjuk a kedvenceinket.

Az ivartalanítás minimális kellemetlenséggel jár együtt, de nagyon sok pozitív hatása van kedvencünkre nézve. A nőstény állatok esetében kizárja az életveszélyes és gyakran halállal végződő gennyes méhgyulladás lehetőségét, de jelentősen csökkenti a rosszindulatú emlőrák kockázatát is. Az említett betegségek legtöbbször idősebb korban alakulnak ki, amikor az operáció és az altatás kockázata eleve nagyobb, mint a fiatal egészséges állatok esetében. Mindezen túl, csökkenti a tüzeléssel összefüggő szökési hajlamot, kanok esetében a domináns viselkedést, illetve a különböző daganatos megbetegedések előfordulásának esélyét.

Nap sztorik és részletesebb beszámolók az Instagram oldalamon  🙂 👉🏻így megtalálsz :  👉🏻videók a TikTok oldalamon:  vagy ...
07/02/2023

Nap sztorik és részletesebb beszámolók az Instagram oldalamon 🙂
👉🏻így megtalálsz :
👉🏻videók a TikTok oldalamon: vagy dr Bardocz Edit 🙂
Ha bekövetitek az oldalakat nem maradtok le az új hírekről es az ivartalanitasi kampány kapcsán közölt információkról sem ☺️

👉🏻👩🏼‍⚕️Fontos az elővigyázatosság az állatról emberre is átterjedhető betegségekkel.Nap mint nap azzal küzdünk mi ,állat...
31/05/2022

👉🏻👩🏼‍⚕️Fontos az elővigyázatosság az állatról emberre is átterjedhető betegségekkel.Nap mint nap azzal küzdünk mi ,állatorvosok ,főleg mint én is körzeti allatorvoskent kollégáimmal együtt ,hogy ezeket megelőzzük ,féken tartsuk,diagnosztizaljuk (tesztek ,vervetelek ,vakcinák altal)💉‼️
Azokat a fertőző betegségeket, amelyek vírusok, baktériumok, gombák vagy paraziták által terjednek állatokról emberekre, gyűjtőnéven zoonózisnak hívjuk. Ezek a kórokozók az esetek többségében úgy terjednek, hogy a betegséget hordozó állatok semmilyen tünetet nem produkálnak. Jelenleg több mint kétszázféle ilyen betegséget ismerünk, és bár most a SARS-CoV2 vírussal foglalkoztunk az elmúlt évben a legtöbbet, ide tartozik az ebola, pestis, madárinfluenza, veszettség, SARS, HIV, liszterózis, malária, nyugat-nílusi vírus, szalmonella, sertésinfluenza, toxoplazmózis vagy a Zika-vírus, tuberkulózis ,lepfene (antrax),hogy csak a legismertebbeket említsük.

Az állatról emberre terjedésnek számos módja van:

A legegyértelműbb a közvetlen terjedés, amikor a fertőzött állat megharap egy embert, aki emiatt megbetegszik – ez esetben a fertőzött állat nyálával érintkezünk, de ugyanilyen veszélyes a vérrel való közvetlen érintkezés is.

Előfordulhat, hogy valamilyen közvetítő állaton, például szúnyogon, legyeken vagy kullancson keresztül támad a kór.

Az is megtörténhet, hogy az ember a fertőzött állat környezetéből szedi össze a betegséget vízzel, porral vagy a talajjal történő érintkezés során.

Nem ritka fertőzési mód még az ételeken keresztüli fertőződés.

Továbbá nem szabad elfelejtenünk, hogy számos zoonózissal az ember aközben került kapcsolatba, hogy betört az állatok természetes élőhelyére. A vadon élő állatok orvvadászata, az illegális állatkereskedés, és természetes életterük folyamatos pusztítása miatt kontaktusba kerülünk olyan kórokozókkal, amikre az állatok sokszor immunisak ,így „akaratuk ellenére”válnak potenciális fertőzésforrássá.

Ha hasznosnak találtad oszd meg másokkal is 👩🏼‍⚕️💉 🐇🐈🐢🐾🐒🐖🐃🐂🐴🐟🐌🐬

Épp egyik klienesemet vártam a rendelőben   ,az előzővel hamarabb végeztem és gondoltam megosztok veletek néhány sort az...
29/10/2021

Épp egyik klienesemet vártam a rendelőben ,az előzővel hamarabb végeztem és gondoltam megosztok veletek néhány sort azzal kapcsolatosan amit rengetegen kérdeztétek már.🙂 Miért fontos a kisállatok feregtelenitese?

A kutyák, macskák férgessége nagyon sokszor tünetmentes. Az állatok látszólagos jó kondíciója ellenére azonban a kórokozók komoly problémákat okozhatnak (ilyen például a szívférgesség), és kiskedvencünk veszélyes féregpetéket is üríthet. Ez a legfőbb oka, hogy az állatorvosok a rendszeres megelőzést javasolják.

Emberekre is férgek

A kutyákban előforduló bélférgek egyes fajai az emberre is veszélyt jelentenek, ezért közegészségügyi jelentőségük nem elhanyagolható. Az ostorféreg lárvái a bőrön átjutva, majd annak alsó rétegében megtelepedve erős viszketéssel és gyulladással járó megbetegedést okoznak. A peték a szájon át kerülhetnek be az emberi szervezetbe, és a bélfalon átjutva tovább vándorolnak a szervezetben. Először a szívbe és a májba kerülnek, majd a központi idegrendszer védelmi vonalát törhetik át, és akár kómát is okozhatnak. Speciális változata a megbetegedésnek, amikor a Toxocara canis lárvája a szemüregbe kerülve - szélsőséges esetben - akár vakságot is okozhat. Ezeknek a fertőzéseknek különösen a kisgyermekek vannak kitéve, méghozzá a játszótéri homokozókban, ahol kutya- (vagy macska-) széklettel érintkezhetnek.

tünetei kisállatoknál

Amennyiben az alábbi tünetek közül akár egy is jelen van, erős a gyanú a férgességre:
hasmenés, a széklet esetenként vért is tartalmazhat
súlyvesztés
száraz, fénytelen szőrzet
az állat általános állapota rossz
hányás, melyben néha maguk a férgek is megtalálhatóak.

A kutyáknál és a macskáknál legszélesebb körben az orsóférgek, a galandférgek, az ostorférgek és a horgasfejű férgek elterjedtek.



A kifejlett kutyákat, macskákat háromhavonta, a férgek szaporodási ciklusához igazodva kell kezelni - bár egyes egyedeknek rendszeresebb vagy épp kevésbé gyakori féregkezelésre van szükségük. A kiskutyákat négy- és tizenkét hetes kor között kéthetente gyógykezelni kell, mivel éretlen immunrendszerük miatt egyetlen dózis nem elegendő.

Address

Bățanii Mari 473

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Dr.Bardócz Edit-Állatorvos/Veterinary dr/Medic veterinar -Vetlife Center posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Shortcuts

  • Address
  • Alerts
  • Claim ownership or report listing
  • Want your business to be the top-listed Pet Store/pet Service?

Share