22/06/2021
Hétvégén hőségriadóban vonatoztunk a lurkókkal.
A vonaton való utaztatás szabályai jelenleg a következőek:
🔶 ICn csak másodosztályon, csak zárt szállítódobozban lehet élőállatot vinni, jegy megváltásával. Nálunk erre egyik kutya sem alkalmas, tekintve, hogy egy doboz akkor kényelmes egy kutyának ha fel tud benne állni és meg tud benne fordulni.
🔶 Gyorsvonatokon szabadon is lehet kutyát szállítani, itt is meg kell neki venni az élőállat viteldíjat. A gyorsvonatokon általában nincs légkondi. Szerintem ez látszik a lenti képen is.
Hogyan szoktuk megoldani azt a 3-4 órát a 35 fokban?
🔶 Utazás előtt van egy nagy fésülködés, ami szőr ki akar hullani annak segítünk kijönni, hogy minél kevesebb szigetelést kelljen elviselniük az úton.
🔶 Mindig lehúzott ablaknál utazunk, a vonat árnyékos oldalán
🔶 Viszünk mindkettőnek egy pokrócot, amibe lefagyasztott vizespalackokat csavarunk, így házilag megoldjuk a hűtőlepedőt.
🔶 Ha elolvad a jég, akkor azzal itatunk, így hűvös vizet tudnak inni a kutyák.
🔶 Milo nem feltétlen fogadja el a vizet mozgó járművön, így őt óvatosan vizezzük a hátán, ahol a legvastagabb a bundája. Nagyon kicsi vizet használunk, illetve a törcsijét locsoljuk le vízzel, és arra fektetjük (ilyenkor nem az ülésen utazik)
🔶 Mindkét kutyának elpakoljuk az egész napos vízbevitelét, mert ilyen melegben több folyadékot igényelnek a kutyák. Bepisilni nem fognak, kiszáradni viszont ki tudnak.
🔶 Lehetőségeinkhez képest igyekszünk mindig reggeli/délelőtti vonatot választani. Ha nagyon muszáj csak akkor vonatozunk a délutáni hőségben.
Lassan 10 éve tömegközlekedek kutyával. Eddig a vonatokon csak pozitív tapasztalataim vannak a személyzettel. Soha nem szóltak ránk, hogy hol a szájkosár (mindig elöl van hagyva mutatóba), és senkit sem zavart még, ha leraktam egy törcsit az ülésre, és felugrott rá a foxibácsi.
A tömegközlekedés macerás, de megoldható. A legfontosabb, hogy szoktatni kell hozzá a kutyát, ne egy 10 órás adriai nyaralással kezdjétek el a vonatozást, és mindig figyeljetek a kutya igényeire.