30/06/2021
6 tipů, jak ochladit psa v horkém letním dni
1. Najděte stín
- i když velký strom nemusí být k dispozici, i na malé terase je místo pro plátěný baldachýn. Skládací stany jsou skvělou volbou pro vytvoření stínu doma i na zahradě a lze je podle potřeby složit a rozložit kdekoli.
2. Ponořte se, ale buďte opatrní
- nohy vašeho psa pomáhají s regulací tělesné teploty, nechte ho vstoupit do vody pomalu. Nechte ho chvíli stát jen s nohama ve studené vodě; v ideálním případě sledovat jeho teplotu pomocí teploměru.
- pozor na prudké zchlazení například v bazéně. Tato rychlá změna by mohla vašemu mazlíčkovi spíše ublížit.
3. Vytvořte vánek
- větřík může letním parno učinit mnohem snášenlivějším a pouhé umístění přenosného ventilátoru na terase vytvoří pro vašeho psa skvělý osvěžující vánek.
- větřík nebo ventilátor jsou zvláště užitečné při chlazení odpařováním. Bohužel, protože psi se moc nepotí, možná budete muset toto odpařování simulovat.
4. Zkuste trochu mlhy
- je zřejmé, že použití zahradní hadice k navlhčení vašeho psa vám pomůže, ale zbytečně ztrácíte vodu a někteří psi se hadice bojí nebo by se dokonce mohli zranit tlakem. Místo toho zvažte použití nástřiku vytvářejícího mlhu, který se připojuje k přívodu vody a rozprašuje velmi jemnou (a chladící) vodní mlhu v oblasti o velikosti pouhých několika čtverečních stop.
5. Použijte mokrou přikrývku
- k ochlazení je skvělým pomocníkem ručník nebo osuška, která byla navlhčena a uložena na chladném místě či dokonce v mrazáku. Pytel mraženého hrášku lze použít jako ledový vak k ochlazení hlavy vašeho psa, nebo jej umístit na krk nebo třísla, kde jsou umístěny velké cévy.
6. Čerstvá voda
- snažte se udržet jejich vodu čerstvou a často ji doplňujte. Do misky na vodu můžete přidat trošku ledu, který pomůže snížit její teplotu.
- ujistěte se, že kdykoli odcházíte z domova, máte pro svého psa dostatek vody. Před odchodem je možné dát vodu na chvíli do chladničky, déle si udrží svěží teplotu.
DŮLEŽITÉ!
Pokud je pro vás příliš horko, je příliš horko i pro vašeho mazlíčka. Některé dny nejlépe strávíte s klimatizací. V těch dnech si prostě půjčte film a udělejte si domácí pohodu. Seznamte se se známkami přehřátí a hrozícího úpalu. Pokud váš pes vykazuje známky přehřátí, postupně ho ochlazujte a odneste k veterináři.