12/01/2024
В Україні створено Центр порятунку хом’яків, за пів року роботи якого було врятовано 15 пухнастиків!
Про Центр розповідає теріолог нашої Групи Михайло Русін.
Хомʼяки часто оселяються на присадибних ділянках, на городах, чим можуть приносити певні збитки людям. Водночас хомʼяк є охоронюваним видом, який включено до Червоної книги України. Конфлікт між людьми та цими тваринами неминучий. Наша мета ─ зменшити втрати для обох сторін.
В ідеалі хотілося б, щоб люди навчилися співіснувати з дикими тваринами. Такі випадки вже є, але проблему треба вирішувати тут і зараз, а не чекати десятиліття, поки зміниться ставлення пересічних громадян до диких тварин, зокрема, так званих шкідників.
Улітку 2023 року було започатковано ініціативу з порятунку хомʼяків, яким загрожує знищення на присадибних ділняках. Як це працює? Коли отримуємо повідомлення, що десь у когось на ділянці живе хомʼяк, ми приїжджаємо, робимо обстеження території. Якщо там дійсно є хомʼяк, відловлюємо його й випускаємо подалі від населених пунктів, у дику природу. Іноді хомʼякам потрібна ветеринарна допомога, тоді ми його перетримуємо.
З середини 2023 року нам вдалося врятувати 15 хомʼяків в Чернівецькій і Вінницькій областях.
Що треба робити, якщо ви або ваші знайомі побачили на ділянці хом’яка?
1. Сфотографуйте його, а краще зніміть відео.
2. Зайдіть на сторінку Центр порятунку хомʼяків у Facebook і напишіть про свою знахідку, додавши фото- та відеоматеріали.
3. Не чіпайте тварину руками. Хом’як може вкусити, бо має потужні щелепи й гострі зуби. Він може прокусити навіть товсті рукавички.
4. Якщо хом’яка вже зловили, тримайте його в глибокому відрі. Його можна годувати тим самим, що їдять і домашні кролі, зелень, зерно, овочі, фрукти. Він їсть все, що росте на городі. Через це його й не люблять на присадибних ділянках.
5. Не ставте на тварин капкани, не полюйте, не дражніть, не натравлюйте котів та собак.
Програма реалізується за підтримки ifaw