Dzisiaj pokażemy Wam jak ćwiczymy komendę: Na miejsce🐾
Dajcie znać w komentarzu jak Wam idzie trenowanie ze swoimi czworonogami! Dzielimy się doświadczeniami!🐶
ps. Dobrze jeśli skojarzymy pieskowi legowisko z miejscem bezpiecznym, w którym lubi spędzać czas
#petopopolska #poland #dogsofinstagram #psiazabawa #zabawazpsem #stymulacjapsa #pieskiezycie #komendy #psiekomendy #dog #dogoftheday #adopcje #adopcjazwierzat #schronisko #fyp #dc
ULTRADŹWIĘKI W WALCE Z KLESZCZAMI - CZY ZAWIESZKI MOGA ZASTĄPIĆ CHEMICZNE I TRADYCYJNE MOTODY?
Wyglądem przypominają breloczki albo pendrive’y, które przymocowywujemy do obroży lub szelek. Urządzenia te działają emitując impulsy ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości.
Jeśli chodzi o samo oddziaływanie urządzeń ultradźwiękowych na kleszcze, producenci przedstawiają zalety takie jak:
– urządzenia odstraszają kleszcze i zaburzają ich orientację
– ultradźwięki blokują działanie narządu Hallera przez co jesteśmy dla kleszczy “niewidzialni”
– ultradźwięki “irytują układ słuchowy kleszczy”
– niektóre z urządzeń mają przy okazji działać odstraszająco na pchły.
Kleszcze namierzają ofiary przy pomocy tzw. narządu Hallera. Ten organ zlokalizowany jest na przednich nóżkach kleszcza i ma zdolność wykrywania w środowisku substancji chemicznych. Co ciekawe, występuje również u pcheł. Dopiero niedawno naukowcom udało się poznać go lepiej. W artykule dla Public Library of Science ONE z 2019 roku przedstawiono przełomowe dowody na to, że narząd Hallera służy kleszczom do wykrywania zapachów, dwutlenku węgla, ale też ciepła od potencjalnego żywiciela.
Najbardziej znane badanie dotyczące kleszczy i pcheł to ,,The efficacy of ultrasonic pest controllers for fleas and ticks". Badano wtedy dwa urządzenia ultradźwiękowe działające na częstotliwości 37000 Hz, ale posiłkowaliśmy się też nowszym opracowaniem z kwietnia 2021 roku: ,,The Efficacy of Ultrasonic Pest Repellent Devices against the Australian Paralysis Tick" – badające przeciwkleszczowe urządzenia aktualnie dostępne na rynku. Oba badania byly niezależne i nie były sposorowane przez producentów, także mają znacznie wiekszą wiarygodność niż testy zlecane przez producentów, czy kwestionariusze wypełniane przez opiekunów psów lub hodowców na podstawie subiektywnych wrażeń z użytkowania produktów, lu
Problemy związane ze wzrostem cen wpływają nie tylko na nas, ale tez na zwierzaki.
Coraz więcej czworonogów zostaje oddawana do schronisk z powodu braki mozliowsci ich utrzymania, oraz coraz mniej zwierząt odnajduje swój dom.
W okresie pandemii schroniska odnotowywały rekordy adopcyjne.
Samotność, izolacja społeczna ograniczająca kontakty międzyludzkie okazały się o dziwo dobrym czasem dla pupili,
ale niestety obecna sytuacja jest odwrotna.
Zaczyna brakować kojców, rąk do pomocy i przede wszystkim finansów aby zapewnić zwierzakom podstawowy byt.
👉🏻By wspomóc schroniska uruchomiliśmy zbiórki finansowe na naszej platformie PETOPO.COM, gdzie każdy może wspomóc wybranego przez siebie zwierzaka z danej placówki.
Pomagacie z nami?🐾
#petopo #petopopolska