FizjoMag Mobilna i Stacjonarna Rehabilitacja Zwierząt

  • Home
  • FizjoMag Mobilna i Stacjonarna Rehabilitacja Zwierząt

FizjoMag Mobilna i Stacjonarna Rehabilitacja Zwierząt Mobilna Rehabilitacja Zwierząt towarzyszących. Nasz główny motyw:
Dojazd do klienta = komfort psychiczny pacjenta + zadowolenie właściciela.
(13)

Długi weekend, długim weekendem ale ćwiczenia trzeba wykonywać, szczególnie te w duecie! W związku z tym przypominam, że...
15/08/2024

Długi weekend, długim weekendem ale ćwiczenia trzeba wykonywać, szczególnie te w duecie!

W związku z tym przypominam, że pracujemy w piątek (16.08) a przyjęcia odbywają się zgodnie z terminarzem w gabinecie, natomiast sobota 17.08 (wyjątkowo!) jest dniem wolnym.

Wszystkim, którzy korzystają z wypoczynku życzymy dobrej pogody i wspaniałych spacerów!

30/07/2024

O nawrotach w dyskopatii.

We wrześniu minąłby rok od pierwszej dyskopatii u Łatki. W lipcu ponownie pojawił się ucisk, a u pacjentki doszło do kolejnego niedowładu kończyn miednicznych. Dzięki szybkiej reakcji Opiekunki oraz wprowadzeniu farmakoterapii, Łatka ponownie staję na łapkach i walczy o pełną sprawność.

Czy powracające protruzje i ekstruzje w dyskopatii są częste?
Wszystko zależy od pacjenta, ilości miejsc, które mogą doprowadzać do dyskopatii, trybu życia, możliwości fizycznych a także po prostu szczęścia. Kluczem w takich przypadkach jest szybkie rozpoznanie dolegliwości, obserwacja i znajomość swojego zwierzęcia (część z pacjentów ma charakterystyczny objawy, pozycje lub zachowania) a także wprowadzenie farmakoterapii w porozumieniu z lekarzem weterynarii.

Czy spacer może być ćwiczeniem? Rozpoczęliśmy bardzo aktywny okres w roku - letnie wyprawy z psami i kotami! Duża liczba...
10/07/2024

Czy spacer może być ćwiczeniem?

Rozpoczęliśmy bardzo aktywny okres w roku - letnie wyprawy z psami i kotami! Duża liczba spacerów w różnorodnym otoczeniu, po różnorodnym podłożu to kwintesencja wakacji.

Ale czy zwróciliście uwagę, jakie ćwiczenia (również takie, jakie wprowadzamy na rehabilitacji!) wykonuje Twój pies w trakcie zwykłego spaceru w górach czy nad morzem? Dlatego postanowiłam przygotować krótki przewodnik po rodzajach aktywności w trakcie spacerów.

Powolne spacery, po urozmaiconym podłożu
Chodzi tutaj o ruch po: piasku, wysokiej trawie, kamieniach, szyszkach. Pobudza to zwierzę do równomiernego obciążania kończyny, dodatkowo wydłuża czas obarczania pojedynczych łap, a także szlifuje prawidłowy wzorzec chodu. Aktywowane są mięśnie, które umożliwiają zwiększenie siły i wytrzymałości. Dodatkowo, u psów z deficytami neurologicznymi, taki spacer pobudza propriocepcję i trenuję równowagę. Nie zalecamy dla zwierząt z dużym bólem, z obrzękami oraz nadmiernym napięciem mięśniowym.

Chodzenie w górę po pochyłości
Szczególnie intensywnie wykorzystywane przy spacerach po górach. Taki rodzaj spaceru pomaga zachować i wzmocnić siłę i wytrzymałość mięśni grzbietu, a w szczególności grupy kulszowo - goleniowej (tył uda/tył łapy tylnej). Dodatkowo ta aktywność poprawia funkcjonowanie stawów, a także aktywny zakresu ruchu. Jeśli wykorzystujemy tą formę jako krótkotrwałe ćwiczenie, warto wówczas zachęcić psa do trzymania głowy wyżej - co sprawia, że w większym stopniu pracują mięśnie kończyn miednicznych. Nie zalecamy dla zwierząt z obrzękami, bólem, nadmiernym napięciem mięśniowym, problemami ze stawami, szczególnie kończyn miedniczych, ataksją a także ranami.

Chodzenie w dół po pochyłości
Taki rodzaj spaceru może znacznie wpłynąć na masę mięśniową kończyn przednich, ponieważ podstawowym obszarem zastosowania tego ruchu jest zachowanie dotychczasowego umięśnienia, wspomaganie siły i wytrzymałości. Im większe nachylenie, tym większy wpływ na kątowanie stawów. Taki rodzaj spaceru koniecznie skonsultuj z lekarzem! Nie stosujemy u zwierząt z ataksją, chorobami stawów i chrząstki stawowej w kończynie piersiowej, bólem a także zmianami w obrębie kręgosłupa (szczególnie dyskopatia!).

Chodzenie w poprzek wzniesienia
Bardzo często wykorzystywane przy spacerach na łagodnych stokach i polanach. Wspiera to obciążanie kończyn, zwiększając obciążenie kończyny przedniej znajdującej się niżej, a także poprawiając wyprost stawów tych kończyn. Dodatkowo zmniejsza się obciążenie kończyny miednicznej (tylnej), która znajduje się wyżej, jednocześnie zwiększając jej zgięcie stawowe. Przeciwwskazania to głównie ból, nasilona choroba zwyrodnieniowa, rany, a także problemy neurologiczne, ponieważ niezborny pacjent może upaść w trakcie takiego ruchu.

05/07/2024

Daizy w zwolnionym tempie chętnie puszcza oczko do wszystkich piesków, które dziś trenują w gabinecie po urlopie!

Udajemy się na chwilowy urlop! 🏖Dokładam wszelkich starań by umożliwić przeprowadzenie wszystkich wizyt przed okresem wo...
25/06/2024

Udajemy się na chwilowy urlop! 🏖

Dokładam wszelkich starań by umożliwić przeprowadzenie wszystkich wizyt przed okresem wolnym - zatem pracujemy na wysokich obrotach od rana do wieczora - w gabinecie i w terenie - wszystko by zadbać o Was przed urlopem (27.06 - 3.07).

Oczywiście szefowie pilnują (również ze zdjęcia!), by każda godzina była właściwie zagospodarowana 🖤

07/06/2024

Tofik, czyli rehabilitacja po dyskopatii Th12/Th13. Wykonano zabieg hemilaminektomii i skierowano pacjenta na fizjoterapię ze względu na porażenie dwukończynowe.

Pracujemy z Tofikiem od 18 maja, gdzie na początkowej wizycie jego sposób poruszania się był taki, jak na pierwszych sekundach filmiku - brak możliwości wstawania, sunięcie tyłem ciała po podłodze. Obecnie nasza praca opiera się głównie na treningu lokomotorycznym z użyciem bieżni suchej i wprowadzonym protokołem neurorehabilitacji funkcjonalnej. Efekty są bardzo dobre a z dnia na dzień Tofik chodzi coraz więcej i coraz dalej! Trzymamy kciuki za dalsze postępy i powrót do sprawności!

Nie odpuszczamy, pracujemy z całych sił!

Tofik przypomina, że odbywają się obecnie ostatnie wizyty przed urlopem 🏖 i razem z Ciocią wypatruje chwili odpoczynku 🙂...
28/05/2024

Tofik przypomina, że odbywają się obecnie ostatnie wizyty przed urlopem 🏖 i razem z Ciocią wypatruje chwili odpoczynku 🙂

Urlopem objęty jest okres od 30.05 do 2.06 - pozostaje w kontakcie telefonicznym i messengerowym.

O pacjencie ze zdjęcia:
Tofik walczy o sprawność po operacji odbarczania rdzenia kręgowego, więc regeneracja to ważny element terapii! Trzymajmy kciuki za tego dżentelmena ❤️

Świętowania nie ma końca!Urodziny w FizjoMagu to bardzo ważny moment, za co dziękuję wszystkim - szczególnie całemu zesp...
13/05/2024

Świętowania nie ma końca!

Urodziny w FizjoMagu to bardzo ważny moment, za co dziękuję wszystkim - szczególnie całemu zespołowi z Trzebińskie Centrum Weterynaryjne "Zwierzak" a także rodzinie, znajomym i klientom za życzenia!

Ten piękny tort mogła wykonać tylko jedna osoba - DogTino - Julia Korczyńska, dietetyk zwierzęcy 🖤

Życzymy wszystkim udanej majówki 🏖My nie pracujemy, ale wracamy do pacjentów 4 maja!
30/04/2024

Życzymy wszystkim udanej majówki 🏖

My nie pracujemy, ale wracamy do pacjentów 4 maja!

Czy rehabilitacja w przypadku pacjenta, który objęty jest opieką paliatywna ma sens?Temat niezmiernie trudny, ale uważam...
16/04/2024

Czy rehabilitacja w przypadku pacjenta, który objęty jest opieką paliatywna ma sens?

Temat niezmiernie trudny, ale uważam, że warty poruszenia, ponieważ wielu Właścicieli stara się jak najbardziej pomóc swojemu zwierzęciu, szczególnie w nieuleczalnych chorobach, ale w pewnym momencie punkt ciężkości przesuwa się z leczenia choroby na zapewnienie podopiecznemu jak największego komfortu i łagodzenie dyskomfortu spowodowanego objawami.

Gdzie zatem miejsce ma rehabilitacja?

Najczęściej, w gabinecie, pojawiają się pacjenci z chorobą nowotworową, która jest jednym z głównych przeciwwskazań do wykonywania terapii. Niemniej jednak warto rozważyć temat - czy jeśli wiemy, że zwierzęciu nie pozostało za dużo czasu na Ziemii, może warto poprawić jego komfort, stosując rehabilitację mimo przeciwwskazań? Może akurat ten masaż, czy to rozgrzanie tkanki przyniesie ulgę w poważnej chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa dla starszego, schorowanego psa?
Należy uważnie rozliczyć, czy korzyści z zmniejszenia dolegliwości bólowych będą większe niż potencjalne odżywianie komórek nowotworowych? To temat dyskusyjny, niezwykle delikatny, zarazm tak potrzebny w obecnych czasach, gdzie onkologia u zwierząt jest prężnie rozwijającą się dziedzina.

Tak naprawdę, po przemyśleniu sprawy przez Opiekuna, oraz podpisaniu stosowanego oświadczenia, rehabilitant może pozostać z pacjentem do samego końca, starając się zapewnić mu dobrostan. Czy możemy zrobić coś więcej?

Niech przy stole wielkanocnym,Kot z psem i kurczakiem, pies z kotem i królikiem - dzielą się symbolicznym jajkiem.One na...
30/03/2024

Niech przy stole wielkanocnym,
Kot z psem i kurczakiem, pies z kotem i królikiem - dzielą się symbolicznym jajkiem.
One na co dzień żyją w różnych światach.
Ale w święta o tym zapominają.
I przy stole nie kłócą się o to co lepsze,
Mięsko czy zielona trawa! 🐣

Wszystkim podopiecznym, Właścicielom oraz Rodzinie spokojnych Świąt Wielkanocnych życzy cały FizjoMag z kocim szefostwem na czele!🐥

Pracę rozpoczynamy we wtorek stacjonarnie - bieżnie na pewno wzmocnią dobrą aurę, która unosi się w ciepłym powietrzu!

Coraz cieplejsze dni przed nami, dlatego Bercio prezentuje ćwiczenia na wiosnę oraz spieszy z informacjami na temat przy...
27/03/2024

Coraz cieplejsze dni przed nami, dlatego Bercio prezentuje ćwiczenia na wiosnę oraz spieszy z informacjami na temat przyjęć w gabinecie stacjonarnym.

Znajdziecie mnie w Trzebińskie Centrum Weterynaryjne "Zwierzak" we wtorki od 13 do 19 oraz w piątki od 9 do 12. Umawiam również indywidualne wizyty w soboty.

Konsultacje, fizykoterapia, masaż, ćwiczenia bierne i aktywne oraz bieżnia sucha - wszystko jesteśmy w stanie zorganizować w jednym miejscu.

19/03/2024

Ćwiczenia aktywne - po co komu płotki?!

Płotki Cavalettiego - ta nazwa wielokrotnie przewija się nie tylko w rehabilitacji małych zwierząt, ale i w treningu sportowym koni. Samo zadanie polega na przechodzeniu przez tyczki, których wysokość jest dobrana do wysokości kończyn pacjenta.

Tego typu ćwiczenie w głównej mierze ćwiczy propriocepcję, inaczej zmysł ułożenia i orientacja ciała w przestrzeni, który zlokalizowany jest w układzie mięśniowo - szkieletowym. Poza tym jest to ćwiczenie ogólnorozwojowe, dobrze tolerowane przez pacjentów. Ułożeń i wariantów tego zadania jest mnóstwo - można wprowadzić chodzenie po kole, prosto, pod tyczkami, bądź naprzemiennie, trenując tym samym różne partie mięśniowe.

Na filmiku prezentuje się Łatka - pacjentka po dyskopatii, w pełni nauczona chodu sztucznego.

FizjoMag to kobieta (Kobieta z La'Franką)⚘️🌹. W dzisiejszym dniu chciałabym życzyć wszystkim kobietom z mojej rodziny, d...
08/03/2024

FizjoMag to kobieta (Kobieta z La'Franką)⚘️🌹.

W dzisiejszym dniu chciałabym życzyć wszystkim kobietom z mojej rodziny, dziewczynom z teamu "Zwierzak", przyjaciółkom, klientkom, pacjentkom dużo uważności i łagodności względem siebie.

Jesteśmy wspaniałe takie, jakie jesteśmy.

"Spróbuj nie opierać się zmianom, które napotykasz na swojej drodze. Zamiast tego daj się ponieść życiu. I nie martw się...
03/03/2024

"Spróbuj nie opierać się zmianom, które napotykasz na swojej drodze. Zamiast tego daj się ponieść życiu. I nie martw się, że wywraca się ono czasem do góry nogami. Skąd wiesz, że ta strona, do której się przyzwyczaiłeś, jest lepsza od tej, która cię czeka?"

🎉Oficjalnie mogę ogłosić, że stacjonarna rehabilitacja zyskała nowe, wspaniałe miejsce! Dopełniono formalności, sprzęty zostały przewiezione, bieżnia działa, wszystko poukładane i czeka na pierwsze testy. Obecnie zajęcia dla pacjentów stacjonarnych będą się odbywały w Trzebińskie Centrum Weterynaryjne "Zwierzak" ul. Piłsudskiego 146 Trzebinia.

‼️UWAGA‼️wejście znajduje się od strony parkingu, ale jeśli traficie Państwo do poczekalni to na pewno Was zlokalizuje i zaproszę do gabinetu 🙂

🙋‍♀️Jednocześnie miło mi poinformować, że dołączę do zespołu, który tworzą lekarze weterynarii, między innymi ortopeda, oraz DogTino - Julia Korczyńska, dietetyk zwierzęcy - wszystko w jednym miejscu!

Pamiętajcie o zmianie adresu i widzimy się już w nadchodzącym tygodniu!

‼️Oczywiście usługi dojazdowe pozostają tak jak były, zgodnie z kalendarzem 🙂

26/02/2024

Poniedziałki nie są takie złe - oto takie ćwiczenia otwierają kolejny tydzień.

Dlaczego warto regularnie wykonywać ćwiczenia aktywne?
✅️ poprawiają zakres ruchomości w stawach i elastyczność ścięgien,
✅️ pobudzają propriocepcję oraz trenują równowagę;
✅️ doskonalą koordynację ruchową;
✅️ odpowiednio sprecyzowane ćwiczenia (skupione na konkretnych partiach mięśniowych) to dobry element profilaktyki np. przy początkowej fazie dysplazji stawów biodrowych;
✅️ regularne treningi wzmacniają mięśnie;
✅️ zmniejszają ryzyko kontuzji;
✅️ zapobiegają otyłości, a jeśli pojawiła się ona to pomagają w redukcji wagi;
✅️ aktywują nie tylko fizyczne aspekty zwierzęcia ale także psychiczne - powodując zdrowe zmęczenie w obu strefach.

Pamiętajmy jednak, że nie każdy pies jest w stanie wykonać każde ćwiczenie! Warto zawsze skonsultować aktywność fizyczną!

23/02/2024

Piątek to wyjątkowo emocjonujący dzień!

Mamy praktycznie weekend, niektórzy mają wolne, a z drugiej strony przede mną najbardziej intensywny dzień w tygodniu - sobota z pacjentami Jaworznickimi (tak, tak jest Was całkiem sporo!).
Niemniej jednak myślę, że Rysio przy ostatnim relaksie w trakcie terapii, przesyła nam wszystkim mnóstwo dobrej i spokojnej energii na nadchodzący weekend!

Warto zwrócić uwagę na fakt, że koty są całkiem innymi pacjentami niż psy i łatwiej poddają się zabiegom i wszelkim interwencjom w warunkach domowych - najlepiej na kolanach u Właściciela albo w swoim ulubionym kocyku - dlatego staram się sprawić, że rehabilitacja takiego pacjenta będzie dla niego komfortowa a on sam poczuje się bezpiecznie.

Weekendziku - nadchodź!

Na zdjęciach najmniejszy i największy pacjenta danego dnia - Duszek, ważący 1200 gram oraz Benio - około 70 kg miłości!O...
18/02/2024

Na zdjęciach najmniejszy i największy pacjenta danego dnia - Duszek, ważący 1200 gram oraz Benio - około 70 kg miłości!

Oprócz tego, że fizjoterapia zwierząt zajmuje się różnymi jednostkami chorobowymi, obejmuje także różne... wielkości pacjentów! Praca z tak zróżnicowanymi zwierzętami nie tylko wymaga dostosowania dawki, metody, czasem "trików", ale także innego podejścia do każdego przypadku. Przykładowo, przy małym pacjencie, w trakcie masażu użyje wyłącznie palców i opuszków, a przy większym zastosuje już całą dłoń, czasem dołączę jakieś narzędzia, by odciążyć nadgarstki. Małego, czarnego psa nie będę nagrzewać tak długo jak większego, jasnego pacjenta, i wiele, wiele innych kwestii, która są powiązane z rozmiarami zwierzęcia, które poddawane jest terapii.

Romantyczny Szef Salemek dzień po ❤️Walentykach🖤 życzy wszystkim dużo miłości, tej codziennej, do naszych czworonogów i ...
15/02/2024

Romantyczny Szef Salemek dzień po ❤️Walentykach🖤 życzy wszystkim dużo miłości, tej codziennej, do naszych czworonogów i siebie nawzajem (bo ludzi też kochamy!)

Bo miłość do zwierząt to opieka, trwanie w trudnych chwilach, pomoc i zrozumienie. Bo miłość do zwierząt nie potrzebuje słów, potrzebuje gestów i obecności.
Bo miłość to spacery, przytulanie, głaskanie, a także czysta kuwetka.
Bo miłość to czasem trudne decyzje, poświęcenie, brak egoizmu,
Bo miłości nie da się opisać jednym zdaniem - nasza miłość ma ogon i cztery łapy 🖤❤️

Szefowie: Sajmon i Salem ogłaszają, że ciocia Magda bierze wolne do czwartku ze względu na paskudne przeziębienie. Dbają...
28/01/2024

Szefowie: Sajmon i Salem ogłaszają, że ciocia Magda bierze wolne do czwartku ze względu na paskudne przeziębienie.

Dbając o zdrowie Klientów oraz swoje podjęliśmy taką decyzję i mam szczerą nadzieję, że poczuje się lepiej przez te kilka dni. Odpoczynek jest kluczem by szybciej wyzdrowieć i móc wrócić do Was w pełni sił 🙂

16/01/2024

Wczorajszy "Blue Monday" nie miał totalnie wpływu na pacjentów, wręcz przeciwnie - zaskakiwali mnie na każdym kroku! 💙

Na filmiku Roki, który trenuje płotki Cavalettiego. W trakcie wizyty dołączył się do niego współlokator - kot Rambo. Oboje dali niezły popis duetowy!

A co daje taki trening?
Płotki Cavalettiego to nie tylko ćwiczenia, które poprawiają ruchomość w stawach, to także stymulacja dla układu nerwowego, szczególnie propriocepcji, czyli świadomości ciała w przestrzeni. To wspaniałe ćwiczenie ogólnorozwojowe, dla pacjentów po zabiegach chirurgicznych (w odpowiednim momencie!) a także seniorów.

06/01/2024

Niepełnosprawność – czyli trzy kończyny w życiu psów i kotów.

Symbolem dzisiejszego tekstu będzie Rysio u którego przeprowadzono amputację kończyny miednicznej. Pojawił się u mnie z niechęcią do zabaw, ruchu, wskakiwania i generalnie dziwnym układaniem się kończyn w trakcie lokomocji. Postanowiłam napisać conieco o trójłapkach, ponieważ Właścicielka Rysia wysłała mi ten filmik – pokazujący, jak ten kot wspaniale się bawi, mimo niepełnosprawności.

A pod samym hasłem niepełnosprawności u zwierząt kryją się nie tylko dysfunkcje kończyn związane bezpośrednio z chorobami neurologicznymi, lecz także utrata łap w wyniku urazu lub ingerencji chirurgicznej (amputacji). Warto spojrzeć na to szerzej - życie oraz sposób poruszania się zwierząt na trzech łapach jest znacznie inny niż wcześniej. Pod tym wszystkim kryje się również Właściciel, który boi się o swojego psa lub kota, często jest zdezorientowany, nie za bardzo wie, jak pomóc zwierzęciu, które odczuwa dyskomfort lub ból. Środki przeciwbólowe, wizyty u lekarza weterynarii, często już niemoc. Osoby te poszukują kogoś, kto pomoże im odnaleźć się w nowej sytuacji i nauczy ich jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. I wówczas pojawia się rehabilitacja, która nie jest ani łatwa ani krótka. Każdy pacjent, który porusza się na trzech łapach to inna historia i inne dolegliwości. Jedno zwierzę straciło kończynę w wypadku komunikacyjnym, drugie wskutek poważnego uszkodzenia, a trzecie zostało takie adoptowane i nie wiadomo dlaczego nie ma łapki. Każdy z nich zasługuje na pomoc, bo konsekwencje amputacji są dosyć szerokie, aczkolwiek wiemy, że czasem takie zabiegi ratuj życie zwierzętom. Co może spotkać pacjenta po operacji? Po każdej ingerencji chirurgicznej pozostaje blizna, która jak już wiemy po fizjoterapii ludzkiej, daje przeróżne objawy – od dyskomfortu w poruszaniu się, po bóle. Dlatego warto z nią pracować i zaprzyjaźnić się! Blizna to nie nasz wróg – to element, który trzeba potraktować niezwykle czule. Masaże, mobilizacje, smarowanie – wszystko, by nie doprowadzić do sklejania się poszczególnych warstw. Jeśli nie rozprawimy się z tym w miarę szybko mogą pojawić się dolegliwości pochodzenia powięziowego, w tym problemy napięciowe, roznoszący się ból, trudności z utrzymaniem prawidłowej postawy ciała, w konsekwencji obniżenie nastroju u pacjenta, niechęć do ruchu i zabawy. To tylko wierzchołki góry lodowej, ponieważ tkanki po amputacji mogą goić się naprawdę długo, i to, co wydaje nam się wygojone z zewnątrz, wewnątrz nadal może być zaognione. Ponad to, utrata jednej płaszczyzny podparcia powoduje zmianę rozłożenia sił – reszta kończyn jest bardziej obciążona, co może powodować bóle mięśni, ścięgien oraz obarczać większym naciskiem poszczególne stawy. Dlatego warto podjąć rehabilitację pacjentów na trzech łapach! A warto wiedzieć, że podstawą rehabilitacji jest również wyedukowany Właściciel, który wie, jak pomóc w momentach kryzysu, np. związanego ze zmianami pogody (o wpływie warunków atmosferycznych na zwierzęta pisałam gdzieś w postach…). To również Właściciel, który wie, kiedy odpuścić ćwiczenia, masaże i dłuższe spacery. To także regularna rehabilitacja, cierpliwość co do efektów oraz pozytywne nastawienie. Klucz do sukcesu u każdego jest inny, sztuką jest go odnaleźć.

Czas na podsumowanie roku 2023. Oby ten Sylwester był bezpieczny i spokojony!💟To był naprawdę dobry rok pod względem suk...
31/12/2023

Czas na podsumowanie roku 2023.
Oby ten Sylwester był bezpieczny i spokojony!

💟To był naprawdę dobry rok pod względem sukcesów z pacjentami, napisanych artykułów, mniejszych tekstów merytorycznych, poznanych ludzi, przejechanych setkach kilometrów, by dotrzeć do Was, czy to słonce czy to śnieg. Za to jestem niesamowicie wdzięczna i doceniam to, co otrzymałam w tym roku.

😿Końcówka roku przyniosła sporo przykrych informacji, między innymi kilka odejść za tęczowy most. Skumulowane, bezpośrednio po świętach lub w ich trakcie. To potrafi naprawdę dać w kość, ale każdy z nas, kto ma zwierzę, chodzi po tej ziemii z piętnem nieubłaganie pędzącego czasu, który nie oszczędza naszych przyjaciół.

🎆Rok 2024 będzie przełomowym, w życiu prywatnym ale także w działalności FizjoMagu. Będzie zmiana lokalizacji, nowy gabinet stacjonarny, nowe wyzwania, nowi pacjenci, nowe przypadki. Jestem gotowa i z otwartością oczekuje, co przyniesie ten Nowy Rok.

Na koniec życzenia. Życzę z całego serca, aby wszystko spełniało się w najlepszym, możliwym czasie - swoim czasie. Niejednokrotnie wydaje nam się, że wszystko idzie nie tak, mamy pecha, ale po pewnym czasie okazuje się, że wszystko było po to, aby przygotować nas na coś większego! I to właśnie nadchodzi, a ja jestem gotowa stawiać temu czoła!

21/12/2023

Franka pokazuje, jak prawidłowo otwieramy prezenty od Cioci!

Oczywiście pies nie otrzymał słodyczy a jedynie próbował rozprawić się z kokardką, pod naszą kontrolą 🙂

Rozpoczynam ostatni dzień pracy przed świątecznym urlopem, zatem chciałabym życzyć wszystkim, z którymi nie spotkałam się bezpośrednio przed Bożym Narodzeniem: zdrowia, tego ludzkiego i tego zwierzęcego, mnóstwo chwil razem oraz woli walki o sprawność i dobre samopoczucie!

Życzenia składa cały (tak, tak! Koci też.. ) zarząd FizjoMag Mobilna Rehabilitacja 🙂

Terminy do przerwy świątecznej zostały zarezerwowane w stu procentach, rozpoczęły się już od jakiegoś czasu zapisy na No...
17/12/2023

Terminy do przerwy świątecznej zostały zarezerwowane w stu procentach, rozpoczęły się już od jakiegoś czasu zapisy na Nowy Rok 🐾🎆!

To oznacza, że zbliża się urlop! Oficjalnie ogłaszam, że pracuje do dnia 21.12.2023 do godziny 16.00, następnie wracam z nowymi siłami 29.12.2023.

Oczywiście pozostaje kontakt telefoniczny, mailowy bądź za pomocą Facebooka.

Psia przyjaźń i wsparcie okiem fizjoterapeuty.Dzisiejsza wizyta u Rokiego zainspirowała mnie do takiego wpisu, ponieważ ...
12/12/2023

Psia przyjaźń i wsparcie okiem fizjoterapeuty.

Dzisiejsza wizyta u Rokiego zainspirowała mnie do takiego wpisu, ponieważ wiele zwierząt jest wspieranych przez innych, psich lub kocich, współlokatorów w trakcie wykonywania zabiegów. Widzę to, natomiast dzisiejszy przypadek pozwolił mi zobaczyć więcej.

Bardzo dużo mówimy na temat przyjaźni między człowiekiem i psem, ale zapominamy o tym, że nasze czworonogi również nawiązują relacje między sobą. Taki rodzaj więzi jest bardzo ważny w ich życiu. Zwierzęta, które dobrze się ze sobą dogadują, potrafią czerpać ogromną radość ze wspólnie spędzanego czasu.

Psia lub kocia przyjaźń to oczywiście wzajemne przywiązanie, ale też wsparcie - szczególnie w trudnych momentach, chociażby w trakcie pierwszej wizyty fizjoterapeuty, dlatego pozwalam całemu stadu, by mogło, aktywnie bądź biernie, uczestniczyć w trakcie rehabilitacji. Wszyscy, którzy biorą udział w takiej wizycie mają pełna swobodę, proszę by nie zamykać zwierząt, umożliwiamy im eksplorowania sprzętów, pakunków, toreb i innych akcesoriów. Uważam, że wprowadza to pozytywna energię i poniekąd uspokajają szalejace emocje, co działa na korzyść terapii oraz pacjenta.

6 grudnia - Mikołajki🎅, tak naprawdę dla wszystkich, tych dużych i tych małych, ludzkich i zwierzęcych! Dzisiejszemu dni...
06/12/2023

6 grudnia - Mikołajki🎅, tak naprawdę dla wszystkich, tych dużych i tych małych, ludzkich i zwierzęcych!

Dzisiejszemu dniu patronuje zrelaksowana Franka, która odzyskała możliwość lokomocji po dyskopatii! Dla niej te Mikołajki też będą wyjątkowe, ponieważ może samodzielnie biegać w śniegu i cieszyć się tymi chwilami razem z Włascicielami.

A ja życzę sobie, aby dzisiejsze pozytywne wibracje i myśli popłynęły do wszystkich pacjentów. Szczególnie trzymam kciuki za tych, którzy dzielnie, mimo zimna i śniegu, walczą o sprawność i nie poddają się, robiąc malutkie kroki do przodu.

Bardzo lubię poznawać dziedziny, które mogą przydać mi się w pracy z pacjentami. Jedną z nich jest właśnie aromatoterapi...
01/12/2023

Bardzo lubię poznawać dziedziny, które mogą przydać mi się w pracy z pacjentami. Jedną z nich jest właśnie aromatoterapia! To pierwsze takie wydarzenie, w którym brałam udział i mam nadzieję, że będę mogła dowiedzieć się jeszcze więcej, ponieważ jest to temat niezwykle interesujący.

Zoofarmakognozja stosowana oznacza wykorzystywanie przez zwierzęta roślin w celach leczniczych. Jest to niejako sposób wspierania dobrostanu fizycznego i psychicznego poprzez oferowanie im substancji pochodzenia roślinnego, umożliwiając skorzystanie z umiejetności wyboru danego produktu, który może pomóc pacjentowi w powrocie do homeostazy.

Zwierzęta, bowiem, doskonale wiedzą, co dobrze, a co źle wpływa na organizm, które rośliny mogą zażyć, a które będą dla nich trujące. Samo zjawisko samoleczenia się zwierząt zauważył już Arystoteles w IV w. p.n.e., który zauważył, że niedźwiedzie wychodzące ze snu zimowego rozpoczynają żerowanie od spożycia szczególnej rośliny, skupni cuchnącej (symplocarpusfoetidus) o właściwościach rozkurczowych i przeciwbólowych. Zwierzęta te czynią tak, aby aktywować „zamknięty” przewód pokarmowy.

Temat niezwykle ciekawy, zachęcający do obserwacji i refleksji, pojawia się coraz więcej badań i informacji o działaniu roślin na zwierzęta. Niemniej jednak warto pamiętać, że terapia tak, jak każda inna ma również szereg ważnych zasad. Nie każdy olejek może być wykorzystywany w terapii psów. Warto również zwrócić uwagę na koty, ponieważ są to istoty bardzo wrażliwe na aromatoterapię.

Jak widać na zdjęciu, Szefowie FizjoMagu wyrażają aprobatę dla nabywania nowej wiedzy!

W ostatnich trudnych dla mnie dniach napłynęło sporo refleksji. Między innymi w temacie relacji z pacjentem.Moje podejśc...
27/11/2023

W ostatnich trudnych dla mnie dniach napłynęło sporo refleksji. Między innymi w temacie relacji z pacjentem.

Moje podejście do pacjentów, jako myślących i odczuwających istot, naszych przyjaciół, podopiecznych, członków rodziny, sprawia, że swoją pracę i misję postrzegam jako pomoc w trudnych sytuacjach, nie tylko z zakresu rehabilitacji. Głęboko wierzę, że wzajemnie na siebie oddziałujemy, tworząc niepowtarzalne, indywidualne relacje - czy to na linii terapeuta - zwierzę, czy też na linii terapeuta - Właściciel.

Moim zdaniem kluczem do budowy dobrej, zdrowej, bezpiecznej i szczęśliwej relacji pomiędzy nami a zwierzętami jest zrozumenie mechanizmów powstawania danych zachowań (czyli w skrócie akceptacja ich potrzeb!) Oraz znalezienie sposobów realizacji tych potrzeb.

Bardzo często słyszę: "ma Pani taką pozytywną energię i Neruś Panią tak uwielbia!", "Lunka nigdy na nikogo tak bardzo się nie cieszyła jak na Pani wizytę!", "mówilam dziś rano do Maksia, że ciocia przyjeżdża - od razu zaczął Pani szukać!".
Uważam, że to właśnie wzajemnie podejście do siebie tworzy takie odczucia i emocje. Szanuję swojego pacjenta, poznaję go, akceptuję jego potrzeby, nawet w trakcie terapii! Jeśli musi wyjść, przemieścić się lub oddalić na chwilę - pozwalam mu na to. Daje mu przyjazną przestrzeń, by czuł się bezpieczny i zrozumiany.
Nie spieszę się.
Jestem cierpliwa.
Daje sygnał: zadbam o Ciebie psi, koci przyjacielu!

Address


Opening Hours

Monday 15:00 - 19:00
Tuesday 15:00 - 19:00
Wednesday 15:00 - 19:00
Friday 15:00 - 19:00
Saturday 14:00 - 19:00

Telephone

+48575270986

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when FizjoMag Mobilna i Stacjonarna Rehabilitacja Zwierząt posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to FizjoMag Mobilna i Stacjonarna Rehabilitacja Zwierząt:

Videos

Shortcuts

  • Address
  • Telephone
  • Opening Hours
  • Alerts
  • Contact The Business
  • Videos
  • Claim ownership or report listing
  • Want your business to be the top-listed Pet Store/pet Service?

Share

Coś więcej o mnie i o mojej historii z rehabilitacja w tle!

Podobnie jak większość dzieci, a także każdy kto marzył by im pomagać, od najmłodszych lat byłam zafascynowana światem zwierząt. Od kiedy pamiętam w moim domu były zwierzęta, od tych puszystych po te mniej.. Tak więc, w lutym 2019 roku, zgodnie ze swoją pasją od dzieciństwa, ukończyłam Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy w Bydgoszczy na kierunku fizjoterapia zwierząt towarzyszących. Ten przełomowy moment uświadomił mi, że moim celem w życiu jest poprawianie dobrostanu Naszych kotów, psów, królików i kto wie kogo jeszcze. Dlatego też postanowiłam działać w tym kierunku!

"Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu." ~Konfucjusz