Belgiumban tenyésztették ki, feljegyzések szerint (1825-ben). Kialakításának helye Flandria körzete. Innen terjedt el az egész világon. Németországban, 1880-ban jelent meg.
-Megjelenés, (Külleme): A fajta mindegyik színváltozatban megtalálható. Normál tömeg 7 kg. A megengedett legkisebb súly 6 kg. Felső határ nincs! Testhosszúsága 60-70 cm, a test megnyúlt masszív, hengeres, de széles dongás mell
kassal. A hát széles és jól izmolt, gerincvonal egyenes, a far jól lekerekített. A farok egyenes állású. A törzs akkor arányos ha hossza a szélessége háromszorosa. Erős csontos váz és szerkezet jellemzi. A végtagok testhez simulnak, a mellső lábak erősek és egyenesek a lapocka jól zár. A hátsó lábak erőteljesek és egyenesek, testtel párhuzamosak. A combok jól izmoltak, a testhez szorosan záródnak. A fej legyen erőteljes, széles homlokkal és pofákkal. A fejforma utaljon az egyed ivarára. A bakoknak; erős, szélesebb, burkoltabb, a nőstényeké pedig finomabb és hosszúkásabb. A szemek fajtára jellemzőek. A nyak rövid legyen, a fej szinte átmenet nélkül illeszkedjen a törzshöz. Toka ritkán megengedett. Ha igen akkor kicsi legyen.-Fülek: A hossza általában mintegy 1/4 része a test hosszának, és ezért mintegy 19-20 cm, ami az ideális. Fülek húsosak, erősek, szőrözöttek, kerekítettek, általában V alakban fölfelé állnak. 45-50 fokos szöget zárnak be.
-Szőrzet: Hosszúságát, tömöttségét, finomságát, rugalmasságát, a szőrféleségek arányát bírálják. A pehelyszőr színe is fontos megítélés alá esik a bírálatban. A hason a szőrzet lehet fehér vagy a koronaszőröknél valamivel világosabb, mindenképpen pontosan meghatározott.
-Színe: A szőrszín és a rajzolatok bírálatákor itt az alapszint, a rajzolatokat, az intenzitást, idegen szőrszálak megjelenését vizsgálják. Nagyon fontos a pozíció, az óriásfajta esetében az elfogadott színek tisztasága, elhatároltsága, a hát valamint a fülek és a hasi tájék meghatározott színe. Számos színváltozata van, valamennyi elfogadott, amelyek közül némelyiket egyes országban külön fajtának is tartják.