STADO

STADO Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from STADO, Dog trainer, .
(94)

Kochani, ogłaszamy harmonogram naszych weekendowych spacerków socjalizacyjnych! Ze względów urlopowych niektórych spacer...
23/08/2024

Kochani, ogłaszamy harmonogram naszych weekendowych spacerków socjalizacyjnych!
Ze względów urlopowych niektórych spacerków nie będzie w tym tygodniu :( i na większość mamy już delikatnie mówiąc... ciasno z miejscami, jak widzicie

KONSULTACJA BEHAWIORALNA - czy jedno spotkanie może coś zmienić?🤔Biorąc pod lupę większość przypadków jakie mam okazję d...
22/08/2024

KONSULTACJA BEHAWIORALNA - czy jedno spotkanie może coś zmienić?🤔

Biorąc pod lupę większość przypadków jakie mam okazję diagnozować, dość rzadko jedno spotkanie wystarcza by rozwiązać problem. W większości należy włożyć sporo pracy i czasu by trwale zmodyfikować zachowanie psa. Jednak konsultacja behawioralna to moment, kiedy możemy postawić diagnozę oraz nakreślić plan działania, jeśli pies będzie wymagał dłuższej pracy. To też moment, kiedy opiekunowie otrzymują zalecenia, które są fundamentem dla dalszych zmian.

Czy w takim razie niemożliwe jest, by jedna konsultacja poprawiła sytuację w jakiej znaleźli się opiekunowie i pies? 🤔

Mimo, że jest to mniejszy procent przypadków, nie jest to coś, co się nie zdarza.
Poznajcie dwa charty - Chudego (czarny) i Batona (biało-beżowy).
Pierwszy w domu był Chudy, następnie dołączył do niego Baton.
Ich opiekunowie zgłosili się do mnie głównie z problemami dotyczącymi Batona - ponieważ intensywnie reagował na psy na spacerach, był uznawany za reaktywnego. Z Chudym też łatwo nie było - raczej był mniej problemowy niż jego kumpel, ale miał spore problemy z apetytem (odmawiał jedzenia, nawet gdy był na diecie BARF), brakowało mu też motywacji i energii, można powiedzieć, że był przygaszony. Opiekunowie wcześniej próbowali chłopakom pomoc, ale bezskutecznie.

Już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej zaleciłam obu psom badania kontrolne, ponieważ w tym roku jeszcze nie były one przeprowadzone, a problem Chudego mógł mieć podłoże zdrowotne. Wiek też już sugerował wykonanie przeglądu (Chudy 7 lat, Baton 6 lat).
Podczas spotkania zwróciłam uwagę na różnice u psów - Baton jest psem mocniejszym, bardziej zdecydowanym, Chudy jest tym delikatnym, wycofanym.
Różnice oczywiście nie oznaczają od razu konfliktu - psiaki dobrze dogadywały się od początku, ale gdzieś po drodze coś się zmieniło. Wydawałoby się, że trzymają się razem, ale jednak czegoś im do szczęścia brakowało.
Było to widoczne nawet w rytmie spaceru - Chudy szedł z tyłu, bez większej chęci. Baton też nie wpadał w euforię, ale pewniej dreptał naprzód. Zaznaczę, że na wieczornych spacerach bywał zaniepokojony, z uwagi na mały defekt, jakim jest oczko, na które niestety nie widzi od urodzenia.

W trakcie spaceru przeprowadziłam szeroki wywiad odnośnie życia psów, następnie przeanalizowałam przestrzeń, w której żyją.
Psy mają świetne warunki, kochających opiekunów - wydawałoby się, że nie ma nic do zmiany 🐾.
A jednak!
Zaczęliśmy od podstaw i codziennej rutyny. Wprowadziłam zmiany w spacerach - psy miały zacząć częściowo spacerowac osobno, na większych przestrzeniach i długich linkach. Zmieniliśmy też długość spacerów oraz ich przebieg. Ruch bez smyczy miał być organizowany w bezpiecznych miejscach. Posiłki miały być spożywane w osobnych pomieszczeniach lub zdala od siebie (Baton chętnie korzystał, jeśli Chudy nie zjadł). Wdrożyliśmy też ćwiczenia umysłowe oraz odpowiednią dozę zabawy z opiekunem do ich życia. Oboje uwielbiają pracę nosem ❤️ . W planach mamy wprowadzenie noseworku i tropienia.
Oprócz kwestii wynikających z gatunkowych potrzeb do poprawki było samopoczucie Chudego, który został trochę stłumiony przez silniejszego kumpla i usunął się w cień oraz postawienie jasnych granic Batonowi. Opiekunowie dostali za zadanie tak zorganizować przestrzeń oraz zasady życia psów, żeby Chudy nie czuł się zagrożony, a Baton mógł być sobą bez szkody dla kumpla.
Kierowałam się w tym wszystkim spełnieniem psich potrzeb oraz podniesieniem ich samodzielności oraz pewności siebie. A to wszystko po to, by żyły w dobrostanie i w zgodzie ze sobą ☺️

Wystarczyło kilka dni by zobaczyć pierwsze zmiany - psiaki odżyły. Chudy jakby odmłodniał i nabrał wigoru, na spacerach miał więcej energii i dobrego humoru, nabrał pewności i ładnie wyznacza granice innym psom. I już 3 dni po naszym spotkaniu zaczął jeść! 🥹 Baton natomiast nabrał pewności na spacerach solo, jest spokojniejszy, bardziej wyważony, mniej w nim frustracji.
Bardzo cieszy mnie taki efekty naszego jednego spotkania, które wystarczyło, by coś zmienić ☺️.

Konsultacja to dopiero początek i myślę, że zawsze warto zrobić ten krok, by chociaż odrobinę pomóc swojemu psu❤️, a tym samym sobie ☺️.

Ania i Michał - cudownie było Was poznać, dziękuję za ogromne serce dla Waszych psiaków i zaangażowanie ❤️
Do zobaczenia! 🐾

19/08/2024

Wszystkie moje wczorajsze zajęcia to była czysta przyjemność i ogromna satysfakcja z postępu, jakie zrobił każdy psiak🔥.

Oto urywek zajęć z Leo – młodym goldenem, który z każdym treningiem nabiera pewności siebie i uczy się spokojnego mijania innych psów oraz opanowania emocji w ich obecności. To niesamowite, jak szybko Leo przyswaja nowe umiejętności i jak wielki postęp zrobił od naszego pierwszego spotkania. Już nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak dalej będzie się rozwijać👍. Każde takie spotkanie pokazuje, że odpowiednie podejście i konsekwencja przynoszą wspaniałe rezultaty☺️.

18/08/2024

Jak minął Wam weekend?
Ćwiczyliście przywołanie ze swoim psem?
Razem z Karoliną i Shairą dalej je doskonalimy, ale jak to mówią - praktyka czyni mistrza 😎.

Spacerowicze - otwieramy zapisy na nasze weekendowe spacerki! Łapcie rozpiskę poniżej
15/08/2024

Spacerowicze - otwieramy zapisy na nasze weekendowe spacerki! Łapcie rozpiskę poniżej

15/08/2024

Ostatnio na naszej relacji zadaliśmy Wam pytanie:

"Jaka komenda jest dla Was najważniejsza/najbardziej przydatna?"

Nie zaskoczyliście nas i w większości uważacie przywołanie/odwołanie za najważniejsze w psim wachlarzu umiejetnosci.
Nic dziwnego :) Jest to przecież jedno z podstawowych haseł bezpieczeństwa.

Zarówno prywatnie, jako opiekunka dwóch psów, ale też jako trenerka i behawiorystka mam jeszcze kilka komend, które ustawiłabym zaraz obok "DO MNIE".
Jedną z nich jest "STÓJ" - pozwala ono wyhamować psa w ruchu. Myślę, że warto mieć kilka haseł awaryjnych - daje nam to nie tylko wybór, ale też możliwość dostosowania komendy do sytuacji. Dodatkowo możemy je połączyć z innymi znanymi psu komunikatami. Wśród rozproszeń i w nagłych sytuacjach wielu psom dużo łatwiej będzie zareagować na odwołanie po wyhamowaniu niż w ruchu. Poza tym, czasem wcale nie chodzi nam o to, by pies do nas wrócił, a jedynie o to by stanął w miejscu.
Docelowo "stój" ma pozwolić na szybkie zatrzymanie zarówno w łatwych jak i w trudniejszych sytuacjach, np.:
przed przejściem dla pieszych
🐾zatrzymanie rozpędzonego psa, który biegnie w naszą stronę
🐾zatrzymanie psa odbiegającego od opiekuna
🐾psa, który ruszył za zwierzyną
🐾psiaka, który oddala się w stronę innego psa
🐾psa, który biegnie w stronę zagrożenia
Scenariuszy jest wiele, ale wszyscy psiarze wiedzą, że należy spodziewać się niespodziewanego 😉 i na takie okazje przydają się właśnie awaryjne komendy bezpieczeństwa.
Ten rodzaj komunikatów powinien być wyjątkowo dopracowany i zgeneralizowany, by mieć pewność, że zadziała (prawie) zawsze.

Przyznam, że z Marshallem dawno nie ćwiczyłam tej komendy. Mimo tego, zdarza nam się z niej z powodzeniem korzystać, ale mały trening i przypomnienie nie zaszkodzi, więc powolutku sobie odświeżamy :).

A jak u Was? Wasze psy znają zatrzymanie awaryjne?

13/08/2024

Wczoraj spotkanie mieli Lucky i Riko.

Lucky to border, zaatakowany kiedyś przez innego psa. Mocno obawia się psów, dystansuje je od siebie. Zależy nam, żeby ponownie otworzył się na te kontakty, poczuł się bezpieczniej przy innym psie.

Szukałam partnera dla niego, który będzie potrafił odczytać wysyłane sygnały, będzie potrafił zignorować psa i zająć się środowiskiem, którego komunikacja będzie ADEKWATNA do sytuacji. Z pomocą przyszedł nieoceniony Riko 🙏🏻.

I poszło… spotkaliśmy się wczoraj. Lucky w kagańcu, na samym początku wyznaczył jasną granice drugiemu psu, nie do końca adekwatną, ale czekałam n dalszy rozwój.

Riko nie chciał jeszcze aż tak bliskiego kontaktu, potrafił go odsunąć od siebie bardzo delikatnie, a Lucky pięknie to zrozumiał!!!.

Cóż ja mogę? Spacer skończyliśmy bez kagańca, z puszczoną smyczą, ale przede wszystkim z CHĘCIĄ INTERAKCJI ze strony Luckiego.

Te momenty wzruszają mnie w tej pracy najbardziej. Niesamowite doświadczenie obserwować jak pies otwiera się… 🥹.

I ogromne podziękowania dla Agi i Riko, że im się chce i można na nich liczyć, bo na prawdę jest to nieoceniona pomoc dla innych ❤️🙏🏻

12/08/2024

Czy warto uczyć psa wyciszania🤔?

Niezależnie od tego, czy Twój pies wydaje się nadmiernie pobudzony, czy jest z natury spokojny, umiejętność wyciszania jest niezwykle wartościowa👍. Pies, który potrafi się wyciszyć, ma lepsze zdolności do zachowania równowagi psychicznej, co ma kluczowe znaczenie w stresujących sytuacjach, takich jak spotkania z innymi psami, tłum ludzi czy wizyty u weterynarza. Wyciszenie pomaga psu zapanować nad emocjami, co sprawia, że jest mniej podatny na impulsywne zachowania, takie jak szczekanie, skakanie czy nadmierne pobudzenie.

Regularny odpoczynek jest nie tylko korzystny dla psychiki psa, ale także dla jego zdrowia fizycznego. Gdy pies jest zrelaksowany, jego organizm produkuje mniej kortyzolu – hormonu stresu, który w nadmiarze może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Niższy poziom stresu wpływa na poprawę kondycji psa. W rezultacie, zrelaksowany pies jest bardziej otwarty na naukę, co sprawia, że szkolenie staje się bardziej efektywne😁. Takie psy lepiej radzą sobie w kontaktach z innymi zwierzętami i ludźmi, a ich więź z opiekunem staje się silniejsza i zdrowsza.

A jak u Was wygląda nauka wyciszenia🐶?

10/08/2024

Największym celem w pracy z moim własnym psem była możliwość puszczania go luzem, bez smyczy. Tak żeby był w pełni wolny, ale też bezpieczny. Do zapewnienia mu bezpieczeństwa służy mi głównie przywołanie.

Kiedy Karolina powiedziała mi, że wyprowadza Shairę bez smyczy -bardzo się ucieszyłam. Tylko problem w tym, że Shaira lubi czasem odbiec 😬... pogoni wiewiórkę, podbiegnie do innego psa i nie wraca na każde zawołanie.
Dlatego zaczęłyśmy pracę nad przywołaniem, które ma zadziałać w (prawie) każdych warunkach. Zobaczcie jak nam idzie 😊.

Shaira po kilku powtórkach doskonale zrozumiała, że nie ma sensu gonić zabawki, bo przecież zaraz ją od niej odwołamy 😜 Dlatego możecie zobaczyć jak niechętnie biegnie za pierwszą wyrzuconą piłką. Najważniejsze jednak jest to, jak przybiega po zastosowaniu komendy "do mnie".

Wiki

Wszystkim zainteresowanym spacerkami w STADZIE i naszym regularnym spacerowiczom dedykujemy weekendową rozpiskę ;)
09/08/2024

Wszystkim zainteresowanym spacerkami w STADZIE i naszym regularnym spacerowiczom dedykujemy weekendową rozpiskę ;)

Wszystkim zainteresowanym spacerkami w STADZIE i naszym regularnym spacerowiczom dedykujemy weekendową rozpiskę ;)
01/08/2024

Wszystkim zainteresowanym spacerkami w STADZIE i naszym regularnym spacerowiczom dedykujemy weekendową rozpiskę ;)

Spacer - niby codzienność każdego psa (takie mam marzenie) 😉Zastanawialiście się kiedyś czy Was pies lubi spacer, na któ...
28/07/2024

Spacer - niby codzienność każdego psa (takie mam marzenie) 😉

Zastanawialiście się kiedyś czy Was pies lubi spacer, na który go zabieracie?
Czy jest dla niego fajny?
Jakby się tak zastanowić, to fajny dla psa spacer to jaki?

Ja jestem przekonana, że moje dziewczyny uwielbiają w trakcie spaceru:
• zaglądać w dziury i kopać doły,
• węszyć w trawie,
• tarzać się,
• kolekcjonowanć zdobycze w postaci patyczków czy kawałków kory,
• biegać,
• mieć czas na wyhamowanie i chwilowy chill,
• spotykać znanych psich kumpli i wspólnie trochę poharcować,
• zamoczyć łapki w każdej napotkanej kałuży
• lub totalnie przepaść na dobrych kilkanaście minut jeśli w zasięgu nosa jest zbiornik wodny.

I tak przez godzinkę lub dwie 😎 i to jest dla nich fajny spacer 🦄🐵🐶

Rzadko wplatamy w taki spacer jakiś trening. Kiedyś ktoś powiedział, że do treningu jedne ręce, jedne pies - wzięłam sobie do serca i tego typu spacery mają wyłącznie na celu dobrą zabawę i spełnienie moich dziewczyn - na treningi jest inny czas 😁

Co byście dopisali do powyższej listy fajnego spaceru okiem Waszego psa?

27/07/2024

Jak przestać ganiać za psem aby założyć mu obroże lub szelki?🤷‍♂️ Zobaczcie jak to robię ze swoimi psiakami😉

Czy Wasze psy lubią pływać? Na co dzień spotykam się z wieloma psimi osobowościami, znacznie różniącymi się od siebie. D...
26/07/2024

Czy Wasze psy lubią pływać?

Na co dzień spotykam się z wieloma psimi osobowościami, znacznie różniącymi się od siebie. Dlatego emocje psów względem wody też się od siebie różnią w zależności od jednostki. Najczęściej obserwuję to na spacerach socjalizacyjnych, które prowadzę. Jedne psiaki wyrywają się i ciągną na smyczy żeby tylko wskoczyć do stawu; popływać, schłodzić się. Inne go unikają, są niepewne, boją się stracenia gruntu pod nogami i zmoczenia futerka 😅.

Opowiem Wam jak to było w przypadku mojego psa.
Kiedy był szczeniakiem bardzo bał się wody. Podchodził do zbiorników wodnych, ale nigdy nie chciał wejść do środka. Nie zachęcało go to, że ja wchodzę i go wołam. Nie zachęcały go nawet jego ulubione zabawki czy jedzenie.
Jednak pewnego zimowego poranka sytuacja się nieco zmieniła. Pojechaliśmy do lasu. Ścieżka, którą zwykle spacerujemy prowadzi właśnie do stawu. Kiedy doszliśmy do końca ścieżki mój pies zauważył pływające w stawie kaczki i po prostu za nimi poleciał, wskakując do wody 🙈. Sam sobie zafundował terapię szokową, a mnie niezły stres.
Jednak był to w pewnym sensie moment przełomowy, bo od tamtej chwili sam chętnie zaczął wchodzić do wody. I nie muszą w niej pływać kaczki!

Nie polecam Wam wpuszczania psów do wody zimą ani płoszenia ptaków, ale ciekawa jestem jak to wygląda w przypadku Waszych psów. Czy lubią pływać? Czy specjalnie je tego uczyliście, czy macie jakieś swoje sposoby? A może unikają wody, albo to Wy wolicie unikać psiej kąpieli ze względu na czystość samochodu i mieszkania 😁?

Pssst.... Jakby ktoś czekał, to nasza rozpiska spacerowa na nadchodzący weekend 🤫:👁‍🗨 Sobota 27.079:00 Wrocław (z Ewą)ht...
24/07/2024

Pssst.... Jakby ktoś czekał, to nasza rozpiska spacerowa na nadchodzący weekend 🤫:

👁‍🗨 Sobota 27.07

9:00 Wrocław (z Ewą)
https://facebook.com/events/s/socjalizacyjny-spacer-w-stadzi/1666440690860686/

9:00 Katowice (z Anetą)
BRAK MIEJSC

08:00 Kraków (z Danielem)
https://facebook.com/events/s/socjalizacyjny-spacer-w-stadzi/1046740083509790/

👁‍🗨 Niedziela 28.07

7:00, 8:00 Żywiec (z Anią)
https://facebook.com/events/s/spacer-socjalizacyjny-w-stadzi/1547244139207240/

9:00 Katowice (z Wiktorią)
https://facebook.com/events/s/spacer-socjalizacyjny-w-stadzi/1002511301328371/

9:00 Oława (z Ewą)
https://facebook.com/events/s/spacer-socjalizacyjny-w-stadzi/1547869169501593/

10:00 Pszczyna (z Natalią)
https://facebook.com/events/s/spacer-socjalizacyjny-w-stadzi/1547869169501593/

18:00, 19:00 Ruda Śląska (z Sylwią)
Brak miejsc

19:30 Kęty (z Anią)
https://facebook.com/events/s/spacer-socjalizacyjny-w-stadzi/1030395101820224/

Widzimy się w terenie... i w cieniu 🤣😁!
STADO

Attencion, Attencion 🙃🙃Od września ruszamy na szersze wody z zajęciami z trackingu w okolicach Rudy Śląskiej / Katowic 🐶...
21/07/2024

Attencion, Attencion 🙃🙃

Od września ruszamy na szersze wody z zajęciami z trackingu w okolicach Rudy Śląskiej / Katowic 🐶🚶‍♀️.

Mamy już stałych bywalców zajęć, którzy raz w tygodniu wykorzystują psie nosy i wspólnie pokonują leśne zarośla w poszukiwaniu zagubionych przedmiotów 😉.

Jeśli zatem szukasz zajęcia, które nie będzie nakładało na Ciebie i Twojego psa presji, pozwoli Ci wzmocnić relację z Twoim psem, rozszerzy Waszą komunikację i będzie dla Was obojgu satysfakcjonujące – tracking będzie idealny 👌👌👌

Nasze zajęcia skierowane są dla osób, które po prostu mają chęć się dobrze bawić w tandemie ze swoim psem. Bez oceniania, w fajnym towarzystwie, na zupełnym luzie, z indywidualnym podejściem do każdego teamu 😍

Zastanawiasz się czy Twój pies sobie poradzi? Nic nie stoi na przeszkodzie żebyście spróbowali. Nie ma dolnej ani górnej granicy wieku, nie ważne czy Twój pies jest przedstawicielem jakiejś rasy, czy nosi w sobie geny wielu ras jednocześnie – najważniejszy w tym wszystkim jest fun ze współpracy. Jeśli zatem stan zdrowia pozwala Wam obojgu na przeczesywanie ścieżek natury – wpadajcie i zobaczcie czy taka forma wspólnie spędzanego czasu Wam odpowiada 😎😎😎

Sylwia

Słuchajcie, albo przyjdźcie posłuchać 😃👂! Już jutro w Rudzie Śląskiej znajdziecie nas od godz. 11:00 na Ogrodach Śniadan...
19/07/2024

Słuchajcie, albo przyjdźcie posłuchać 😃👂!
Już jutro w Rudzie Śląskiej znajdziecie nas od godz. 11:00 na Ogrodach Śniadaniowych w naszym ulubionym Druid 🍺.
Dwie instruktorki z naszego teamu będą czekały na Was, żeby podpowiedzieć to i owo, zainspirować Was i wciągnąć w fascynujący „psi świat”. ☺️

Dla dzieciaków przewidywane są łamigłówki i zabawy - oczywiście w psiej tematyce.
Każdy będzie mógł zobaczyć jak samodzielnie zrobić szarpak czy kulę-węchulę.
Dodatkowo będzie też sporo psich akcesoriów od bloomo, fiboo i kisu (smycze, szelki, obroże, lickimaty, zabawki, i wiele innych), które będzie można dotknąć i wypróbować.

Więcej informacji od organizatora wydarzenia znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/share/p/nPbvtpyNy6g1Bkw9/

Co tu dużo mówić - zapraszamy! 🫶🌿

18/07/2024

Gryzienie i żucie jest jedną z podstawowych psich potrzeb, która dla równowagi psa jest niemal tak samo ważna jak np. spacer.
Podczas większości szkoleń i konsultacji okazuje się, że ta kwestia gdzieś umyka. A jej brak widać w zachowaniach zastępczych dla tego pierwotnego - gryzienie przedmiotów, niszczenie, napadowe rozgryzanie patyków, a często ciągłe wręcz poszukiwanie czegoś, co da ulgę i pomoże się rozładować.
Znaczenie tej aktywności będzie dla nas bardziej zrozumiałe jeśli pojmiemy, że wywodzi się z naturalnych potrzeb i instynktów, które rozwijają się już u małego szczeniaczka i są z psem całe jego życie. Analizując łańcuch łowiecki jesteśmy w stanie wskazać fragment, który odpowiada za obniżenie emocji, spełnienie potrzeby gryzienia i samoregulacji. Wiedząc, że natura wyposażyła psa w konkretny wachlarz nozachowań, możemy swobodnie wykorzystywać je w naszej codzienności podnosząc komfort życia psa.
Żucie i szeroko pojęte korzystanie z zębów będzie się różnicować w zależności od wieku.
Szczenięta już w hodowli poznają świat za pomocą pyska, podgryzając rodzeństwo, zabawki i różne przedmioty, które niekoniecznie powinny służyć jako gryzaki 😜.
W okresie wymiany zębów ta aktywność staje się potrzebą niemal nadrzedną. Dyskomfort, który towarzyszy wyrastaniu stałych zębów (ból, świąd) możemy załagodzić podając psu np. gryzak naturalny, ale też często zmoczony i schłodzony ręcznik, który da ulgę zaognionym, bolącym dziąsłom.
Brak odpowiedniej stymulacji i wsparcia w tym trudnym okresie, zwanym etapem "piranii" 😅 może skutkować niszczycielskimi praktykami, których ofiarą padną nasze ręce, nogi, ale też buty i meble.
Wraz z dojrzewaniem psy nie tracą chęci rozgryzania, memlania i ciamkania. Gryzaki są świetnym rozwiązaniem, kiedy chcemy psa wyciszyć lub gdy znalazł się w niekomfortowej sytuacji, takiej jak wizyta gości i chcemy pomóc mu poradzić sobie z pojawiającymi się emocjami, jednocześnie nie uczestnicząc w tym bezpośrednio. Podanie suszonej skóry lub ucha wołowego zajmie psa i pomoże się zrelaksować i nie będzie wymagało od opiekuna osobistego stawiennictwa przy psie.
Jednak zanim będziemy mogli korzystać z plusów jakie płyną ze wszystkich kości do żucia, skór i żwaczy musimy poobserwować jak pies radzi sobie z konsumpcją. Czy łapczywie nie połyka za dużych fragmentów, czy potrafi odpowiednio rozczlonkować podany przysmak by nie zrobić sobie przy tym krzywdy.
Wielkość, twardość i rodzaj gryzaka dobieramy indywidualnie pod psa i początkowo obserwujemy jak pies sobie radzi, tak by w przyszłości nie musieć już tego tak bardzo nadzorować.
Taka aktywność wpływa też na stan zębów ale również dla części psów jest zachowaniem społecznym. Niektóre psy potrafią dzielić się jednym patykiem zamiast o niego rywalizować i dla nas jest już to informacja odnośnie tego na jakim etapie jest relacja pomiędzy psami.
Rynek oferuje wiele możliwości - uszy, skóry kości do żucia i wiele innych.
Nie wszystko będzie bezpieczne dla zębów naszych pupili i nie wszystko realnie da psu ulgę spełniając potrzebę gryzienia.

A co lubią Wasze psy, co zajmuje je na dłużej o daje najwięcej satysfakcji? 🐶

Pssst.... Jakby ktoś czekał, to nasza rozpiska spacerowa na nadchodzący weekend 🤫:👁‍🗨 Sobota 20.079:00 Wrocław (z Ewą)ht...
18/07/2024

Pssst.... Jakby ktoś czekał, to nasza rozpiska spacerowa na nadchodzący weekend 🤫:

👁‍🗨 Sobota 20.07

9:00 Wrocław (z Ewą)
https://www.facebook.com/events/801138051999897/

9:00 Katowice (z Anetą) BRAK MIEJSC
https://www.facebook.com/share/4QR9cfnLZrASEfAi/

09:00 Kraków (z Danielem)
https://www.facebook.com/share/Jb7oxThcX5nzHmg7/

👁‍🗨 Niedziela 21.07

7:00, 8:00 Żywiec (z Anią)
https://www.facebook.com/share/bWUXggbLEQQcbLfi/

9:00 Oława (z Ewą)
https://www.facebook.com/share/bT3rZdxiPDDRyuia/

09:00 Kraków (z Danielem)
https://www.facebook.com/share/snJ9PKSLwauaw5ha/

10:00 Pszczyna (z Natalią)
https://www.facebook.com/share/2B3FpyTsJg62Z7HW/

18:00, 19:00 Ruda Śląska (z Sylwią)
https://www.facebook.com/events/800797955561414/

18:00 Bielsko-Biała (z Olgą i Kacprem)
https://www.facebook.com/share/QCgsEzDdh1ZbDkYu/

19:30 Kęty (z Anią)
https://www.facebook.com/share/uad7anDYWxgGUcCj/

Widzimy się w terenie... i w cieniu 🤣😁!
STADO

17/07/2024

Zapoznanie dwóch potężnych i majestatycznych samców rasy Tosa Inu. 😍

Nie od dzisiaj wiadomo, że zapoznanie ze sobą dwóch obcych psów wymaga przeważnie odpowiedniego podejścia, uważności i doświadczenia.
✔ Dodatkowo zapoznanie ze sobą dwóch dorosłych s a m c ó w, stanowi najczęściej osobne wyzwanie, jako że w okresie rozwoju i dojrzewania psa, kontakty samiec-samiec są bardzo często spychane na bok, a umiejętności komunikacyjne w takich interakcjach nie mają możliwości rozwinąć się poprawnie - wtedy takie spotkania są i pozostają niemałym stresem dla psa oraz jego człowieka. Ktoś z Was to zna? ;)
✔ Kolejnym wyzwaniem są oczywiście g a b a r y t y psów.
W przypadku dużych ras istnieje większe ryzyko poważnych obrażeń w razie konfliktu, dlatego tak ważne jest obserwowanie psów i stosowanie właściwych technik 🧐.

W zapoznaniu Szandora i Jango najważniejsze było danie Szandorowi do zrozumienia, że nie musi obawiać się Jango. Często w zarządzaniu interakcją samca kastrowanego z niekastrowanym będziemy musieli zacząć właśnie od tego.
Szandor ma za sobą kilka trudnych sytuacji z innymi psami, które skończyły się szyciem policzka lub ucha 😞. Jango natomiast jest bardzo ciekawy drugiego psa i na początku był dość mocno zainteresowany Szandorem.

Szandor swoją mową ciała pokazał nam, że nie chce skracać dystansu do młodszego 'jajecznego' samca, a po zebraniu zapachu Jango wybrał dystans. Praca na dystansie i niskich emocjach obu psów pozwoliła nam stopniowo zbliżać chłopaków do siebie. Dla Jango był to czas na ochłonięcie, aby nie był zbyt natarczywy wobec Szandora.

Co ważne, działaliśmy bez presji interakcji i konfrontacji.
Były chwile na wspólny odpoczynek, oraz - z racji upałów - daliśmy psom możliwość ochłodzenia się w wodzie, również na lekkim dystansie – tak, aby każdy czuł się komfortowo.

Jak się to skończyło - widać na nagraniu w naszej krótkiej relacji 🙂. Czas, który daliśmy chłopakom oraz odpowiednia praca smyczą i ciałem, pozwoliły nam zmniejszyć dystans na tyle, że oba samce szły obok siebie, dając sobie przestrzeń i zachowując spokój.

Co tu dużo mówić, mnie ogromnie cieszy, że spotkanie wyszło tak pozytywnie, tym bardziej, że połowa ekipy jechała do nas aż ze Szczecina! 🥰😁 Świetni ludzie i świetne psy.
🐾🐕🐾🐕

13/07/2024

KOCHANI PRZYPOMINAJKA dla krakowskiego STADA !!🙌
Jutro tj. 14.07 spotykamy się na wspólnym spacerze w Kalnej k. Żywca. Jeśli są jeszcze jacyś chętni to zapraszam do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

Jutro pogoda ma być łaskawa - 20 stopni w porze spacerowej godz. 9:00. To rozwiewając pierwsze Wasze wątpliwości. ☺️

Po drugie, dużo z Was obawia się czy psy sobie poradzą w większym stadzie. Odpowiadam: poradzą sobie jak Wy sobie ze sobą poradzicie.

To jest wyzwanie głównie dla Was i możliwość przełamania się oraz zobaczenia jak działa psie stado. Pozwólcie sobie na nowe doświadczenia. Pozwólcie Waszym psiakom się rozwijać. Czy może być trudno? A i owszem, nawet mogę zapewnić - nie będzie łatwo! Tylko zadajcie sobie sami pytanie. Czy to co osiągnęliście do tej pory w życiu udało się bo było łatwo? Czy też droga była kręta, zawiła i skomplikowana?

Dodatkowo macie zagwarantowane wsparcie obecnych na spacerze instruktorów, którzy będą czuwać i rozwiewać Wasze wątpliwości w trakcie spaceru. Do zobaczenia jutro. Już się nie mogę doczekać.

12/07/2024

Shaira i Karolina to duet, który pracuje z nami już jakiś czas. Dzięki stałej współpracy, zaangażowaniu opiekunki i szybkiemu rozpoczęciu treningów - z lękowego szczeniaczka wyrósł nam naprawdę fajny i stabilny pies 🥰. Teraz Shaira pięknie wykonuje komendy/współpracuje (nawet w trudnych warunkach!) i czytelnie komunikuje się z innymi psami.

Jakiś czas temu zaczęłyśmy pracować nad przejazdami tramwajem. Jak się możecie domyślić, okazuje się, że dla suni nie jest to nic przyjemnego, szczególnie kiedy w tramwaju są tłumy ludzi. 😫

Zorganizowałam dziewczynom formę zajęć, którą często proponuję przy socjalizacji szczeniaków lub odwrażliwianiu psów na komunikację miejską. Zrobiłyśmy sobie luksusowe przejście się po tramwaju i przejazd tylko we trójkę 😎. Dla Shairy przejście się po pustym tramwaju zwiększyło jej pewność siebie. Zebrała zapachy, przyzwyczaiła się do dźwięków, poszukała rozsypanego po ziemi jedzenia i poćwiczyła trochę komend :) Wszystko z swoim tempie.
Kiedy tramwaj ruszył suczka mocno się zestresowała. Niestety dźwięki przejazdu po torach, otwierania i zamykania się drzwi tramwajowych trochę ją przytłoczyły. Możecie zobaczyć jak jej ciało się napięło i zaczęła się oblizywać.
"Pozycja bezpieczna", czyli naprowadzenie psa między nogi opiekuna, jest jedną z lepszych pozycji do przewożenia psa komunikacją miejską. Jesteśmy w stanie kontrolować żeby pies nie stracił równowagi przy zakrętach tramwaju/ autobusu. Pozycja leżąca również się świetnie sprawdzi, ale pies aby przyjąć taką pozycję musi czuć się znacznie bardziej komfortowo.

A czy Wy jeździcie z psami komunikacją miejską? Czy Wasze psy dobrze to znoszą?

́ląski

Spacerowicze ❤ Wiemy, że upał... 🤒 dlatego też dopasowujemy godziny naszych spotkań tak, by temperatura była znośna i dl...
12/07/2024

Spacerowicze ❤
Wiemy, że upał... 🤒 dlatego też dopasowujemy godziny naszych spotkań tak, by temperatura była znośna i dla Was i dla piesów.
Zapraszamy na nasze weekendowe spacerki w STADZIE - tutaj znajdziecie wszystkie zmiany w harmonogramie 😉.

Sobota 13.07

7:00, 8:00, 9:00 Katowice (z Anetą)
https://www.facebook.com/share/Uw2RiEk4f5nfgbZX/

08:00 Kraków (z Danielem)
https://www.facebook.com/share/oM5zT59toQafmWZe/

9:00 Wrocław (z Ewą)
https://www.facebook.com/events/910292421138442/

19:30 Kęty (z Anią)
https://www.facebook.com/share/rLwDoz8hbPqmf2tH/

Niedziela 14.07

8:00 Żywiec (z Anią)
https://www.facebook.com/share/yDQv96LHDTkR2imP/

9:00 Żywiec z Krakowską Ekipą Stada (z Anią i Danielem)

10:00 Pszczyna (z Natalią)
https://www.facebook.com/share/AxBBYCWXxQL9iyNU/

10:00 Katowice (z Wiktorią)
https://www.facebook.com/share/zkpCck3nXHoBX3E4/

18:00 Bielsko-Biała (z Olgą i Kacprem)
https://www.facebook.com/share/tp39yThj4mV8EBMF/

19:00 Oława (z Ewą)
https://www.facebook.com/share/dP3HmLaf3egyCDwh/

Do zobaczenia w terenie i w naturze- w lasach, łąkach i parkach ❤ !
Ekipa STADO

Address


Alerts

Be the first to know and let us send you an email when STADO posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to STADO:

Videos

Shortcuts

  • Address
  • Telephone
  • Alerts
  • Contact The Business
  • Videos
  • Claim ownership or report listing
  • Want your business to be the top-listed Pet Store/pet Service?

Share

Witaj w STADZIE !

W Stadzie jesteśmy nastawieni na rozwijanie dobrej relacji między Tobą i Twoim psem. Jesteśmy po to, by pomóc Wam zbudować nić porozumienia i wzajemne zaufanie, żebyś wiedział jak kształtować zachowanie swojego psa, by czas spędzony razem był przyjemnością dla wszystkich. Kładziemy duży nacisk na to, by wsłuchać się w potrzeby każdego klienta, dlatego każdy kurs przebiega inaczej i jest w pełni dopasowany do Was. Pracujemy z użyciem pozytywnych metod w oparciu o holistyczne podejście do dobrostanu psa. Podczas szkolenia skupiamy się na rozwoju dwóch obszarów – ćwiczeń z zakresu posłuszeństwa i budowania kompetencji społecznych psa. Korzystamy z metod, które rozwijają pewność siebie i umiejętności społeczne psa oferując nową perspektywę pracy z reaktywnością czy lękiem (np. sesje BAT).Podejmujemy się także pracy z trudniejszymi przypadkami, psami prezentującymi zachowania agresywne, lękowe czy nadmierną pobudliwość. Chętnie podzielimy się naszą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.Prowadzimy zajęcia na Śląsku - w Bielsku-Białej, Tychach i okolicach.dowiedz się więcej »

Olga Korusiewicz – instruktor szkolenia psów, behawiorysta, współzałożycielka marki STADO

Można powiedzieć, że całe swoje życie spędziłam w psim stadzie. Jako dziecko byłam dziewczynką idącą przez las z potężnym owczarkiem środkowoazjatyckim. Poza moimi psimi towarzyszami, niewiele się zmieniło. Psy są nie tylko ogromną częścią mojego życia, ale także moją pasją i miłością. Mając 20 lat zaczęłam pracować zawodowo z psami jako instruktor i behawiorysta aktywnie poszerzając swoje kwalifikacje jeżdżąc na kursy, warsztaty i seminaria czołowych światowych przedstawicieli świata kynologicznego, ucząc się z ich doświadczeń oraz z najnowszych odkryć naukowych.

Oprócz socjalizacji szczeniąt czy ćwiczeń z zakresu posłuszeństwa pracuję z psami lękliwymi, agresywnymi, nadmiernie reaktywnymi czy nadpobudliwymi nad skuteczną zmianą zachowań i odbudową relacji z właścicielem. Swoją pracę opieram na uważnej komunikacji między psem i człowiekiem budując silną i trwałą więź oraz wzajemne zaufanie. Moim celem jest poprawa jakości życia psów i ich ludzi, eliminacja nieporozumień, które najczęściej są przyczyną problemów i konfliktów i w efekcie skutkują często oddaniem psa, porzuceniem czy eutanazją.