Ambystoma mexicanum, mexikói axolotl.
Az mexikói axolotl farkos kétéltűek osztályába sorolandó.
A kétéltűek (Amphibia) osztályába, azon belül a farkos kétéltűek (Caudata) rendjébe és a harántfogúgőte-félék (Ambystomatidae) családjába tartozó faj.
Az állatnak Mexikó az őshazája.
A kifejlett állatok átlagos hossza 30 cm, de 45 cm-re is megnőhetnek.
Farkuk erős, oldalról lapított evezőfarok, szemhéj nélküli szemei távol ülnek egymástól.
Lábai rövidek, de erősek, és eltérő számú ujjakkal rendelkeznek: az első lábakon négy, a hátsón pedig öt hosszú és vékony ujjuk nő.
Mesterséges tenyésztésük során alakult ki az albínó, vagyis színtelen fajtájuk, amelybe a talán legizgalmasabb kinézetű axolotlok tartoznak.
De emellett többféle színes változatuk is létezik, az aranytól a feketéig.
Éjjel vadásznak.
Olykor a kisebb fajtársaikat is bekapják, tehát a kannibalizmus sem idegen tőlük.
Zsákmányukat a szaglásuk révén találják meg.
Etessük változatosan, Fő tápláléka lehetnek kukacok. fagyasztott vörösszúnyoglárva, Axolotloknak való szárazeleség.
A hűvösebb hőfokot kedvelik, ha túlságosan fölmelegszik a környezetük, abba akár bele is halhatnak. Ez is az oka, hogy leggyakrabban az aljzaton tartózkodnak.
Az axolotlról azonban csak olyankor válnak le a kopoltyúi, ha pl. kiszárad a tó, amelyben addig élt, és kényszerből át kell váltania a szárazföldi életmódra.
Ha azonban erre semmi nem kényszeríti, akkor magától nem hagyja el a víz alatti életmódot és a lárvákra jellemző tulajdonságait.
Fontos megjegyezni, hogy a mexikói axolotlok specifikus igényekkel rendelkeznek, és gondoskodást igényelnek. Megfelelő környezetet kell biztosítani számukra az egészségük és jól-létük érdekében.
A szerencsés tulajdonosok azok akik otthonukban, szépen kialakított akváriumban tarthatják a mexikói axolotlokat.
Az akv
Egy kis betekintés a kulisszák mögé.
100 fotóból csak egy kerül ki nektek
#zooland #zoolandsopron #akvarisztika #akvárium #hal #sopron #tesco #tavasz #díszállatkereskedés
Mert így kényelmes aludni!😴🥰😂
Eleségállatok érkeztek:
Tücsök 🦗, Gyászbogár lárva 🪱,
Sáska🦗, Csoki csótány🪳,
És a nagy kedvenc a Viaszmoly lárva🐛 🥰
Kígyókról 🐍 sem feledkeztünk meg.
Fehér egér 🐁
A GÖRÖG TEKNŐS – TESTUDO HERMANNI
A görög teknős, latin nevén testudo hermanni természetes élőhelye Görögország, Bulgária, Románia, Franciaország, Olaszország, Spanyolország. A sziklás, bokros, bozótos vidékeket kedvelik, ahol egyaránt előfordul erős napsütés és kellemes árnyék, elszórtan helyezkednek el a fák. A kifejlett hímek mérete nagyjából 15-20 cm között van, míg a nőstények ennél nagyobbra nőnek, ők 18-25 cm nagyra is megnőhetnek. Domború, sárga-barna-fekete színekkel borított hátpáncéllal rendelkezik. A kis görög teknősök a késő tavaszi-nyári hónapokban kelnek ki a tojásokból, élethosszuk pedig a 70-80 évet is elérhetik fogságban, ha megfelelően gondozzuk őket. Gyakran fordul elő, hogy ennél sokkal tovább is életben maradnak. Súlyuk kifejlett korukban nagyjából 1-1,5 kg.
Ivarérettségüket 8-10 éves korukban érik el. A fiatal teknősök nemét még nem lehet megállapítani, habár fejlettebb állatoknál már szembeötlő a különbség: a hímeknek jóval hosszabb és vastagabb a farka.
A görög teknős otthoni tartásához CITES engedélyre van szükség, hiszen védettség alatt áll.
Életmódjuk:
Novembertől márciusig téli nyugalmi időszakuk van, vagy ahogy a köznyelv mondaná: „téli álom”. Ébredésük után 1 héten belül elkezdenek táplálkozni, majd ha megfelelően beindult az emésztésük és a szervezetük a normális tempóra gyorsult, akkor megkezdődik a párzási időszak. Természetes élőhelyeiken fogyasztanak nagy rosttartalmú növényeket, valamint alkalmanként hullott gyümölcsöket is.
Az én kavicsom! Érted?! Az enyém!
A kaméleonok sokszor olyanok mint egy lassított felvétel. Nem is csoda, ugyanis a vadonban túlélésük kulcsa, hogy el tudjanak rejtőzni és gyors mozdulatokkal ne árulják el rejtekhelyüket. Azonban van amit ők is gyorsan csinálnak. Ez a vadászat. Ilyenkor miután bemérte a zsákmány pontos pozícióját, hosszú, ragadós nyelvvével lecsap rá. Most ezt mi belassítottuk, hogy látható legyen az akció. 😁
A nap állata: Fekete nyúlcsiga (Tylomelania sp. 'Black and White')
Könnyen tartható, kezdőknek is bátran ajánlható faj, ami színpompás színezete és kedves kinézete (a sárga rokonfajánal egyik népszerű neve a Jar-Jar csiga, a népszerű Star Wars szereplő után) mellett még hasznos is, szívesen falja a rothadó növényi részeket, haltápmaradékot, algát, illetve a videón is látható turkáló, aljzatforgató mozgásával egy kifejezetten jó "házmestere" az akváriumnak.
A legtöbb csigával ellentétben fogságban is készségesen szaporodik, viszont szaporasága nem zavaró mértékű és a porontyok lassan nőnek, nem "esz meg" egy akváriumot az invazív Maláj tornyoscsigával ellentétben.
Üzletünkben rendszeresen elérhető, a Jar-Jar csigával együtt.
Mint egy száraz falevél. Kivéve hogy ő arrébb mászik és meg-megeszik egy két jószágot. 😁 Ő egy afrikai imádkozó sáska faj, amely száraz levelet utánoz testalakjával. Lantfejű imádkozó sáska (Phyllocrania paradoxa).
#Zooland #Sopron #Phyllocrania #paradoxa
Ködös, sejtelmes a hangulat a növényes akváriumunkban 🙂👻