Najle-PSIEGO

Najle-PSIEGO Dyplomowany Behawiorysta Zwierząt COAPE i PetSitter-ANIMAL
Członek Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerow Polska.
(1)

Mozliwosc socjalizacji szczeniaka ze stabilnymi i zrownowazonymi psami w kontrolowanych warunkach przynosi wiele dobrego...
03/02/2025

Mozliwosc socjalizacji szczeniaka ze stabilnymi i zrownowazonymi psami w kontrolowanych warunkach przynosi wiele dobrego.🥰
Psy ucza sie od siebie ,komunikujac sie za pomoca suptelnej ,badz bardziej dosadnej mowy ciala ,ktora zmienia sie dynamicznie pod wplywem sytuacji.
Poszanowania granic i ich wyznaczanie ,jest kluczowe w budowaniu odpowiednich relacji.
Kontrola emocji pomaga uniknac problemow.
Stabilne stado pokazuje, jak zyc ze soba w harmonii, nie robiac sobie krzywdy.
Owszem zdarzaja sie zgrzyty, ale psy za pomoca odpowiedniej komunikacji potrafia rozwiazywac swoje problemy .
Szczesliwa majac taka ekipe🤗👌

NovaNadaktywny pies po ptrzejsciach i zlych doswiadczeniach.Bierzemy sie za robote.🥰🥰
02/02/2025

Nova
Nadaktywny pies po ptrzejsciach i zlych doswiadczeniach.
Bierzemy sie za robote.🥰🥰

Pozdrawiam i zapraszam 😘
27/01/2025

Pozdrawiam i zapraszam 😘

Rafi💕Nowy kolega na pokladzie.     ̨razem
26/01/2025

Rafi💕
Nowy kolega na pokladzie.

̨razem

🤭Krotka historia o💩 szczeniaka....
22/01/2025

🤭
Krotka historia o💩 szczeniaka....

Mam zaszczyt przedstawic piekna 1,5 roczna  owczarzyce .Od poczatku weszla ze mna w kontakt🤗Luna💓💓 sunia po przejsciach.
21/01/2025

Mam zaszczyt przedstawic piekna 1,5 roczna owczarzyce .

Od poczatku weszla ze mna w kontakt🤗
Luna💓💓 sunia po przejsciach.

Pamiętaj ,że mniej znaczy więcej.🧸♥️Trzymając sie uparcie czegoś ,może przynieść w rezultacie odwrotne skutki.Dorosłe ps...
17/01/2025

Pamiętaj ,że mniej znaczy więcej.
🧸♥️
Trzymając sie uparcie czegoś ,może przynieść w rezultacie odwrotne skutki.
Dorosłe psy nigdy nie skrzywdza psiego dziecka➡️Mit.
Nie wszystkie dorosłe psy ,będą tolerować i lubic szczeniaki ,uważajmy z tym!
Szczenię musi poznać do 4 miesiąca wszystkie miejsca i dzwięki bez wyjatku.
Nie do końca tak jest,trzeba uważac by nie przesadzic i nie przebodzcować szczeniaka, bo to przyniesie odwrotny skutek.
Rozsądnie z tym...
Po mału a do celu.
Szczeniak chłonie wszystko jak gąbka ,ale można mu też zrobic tym ogromną krzywdę.
Szczeniak kopuluje ,chce Cię zdominowac.➡️Mit.
Szczenię często nie radzi sobie z emocjami, stąd to zachowanie.
Szczeniak musi chodzić na dluuuugie godzinne spacery ,by się wybiegał i zmęczyl.➡️Mit
Długie spacery zostawmy dorosłym psom.
Szczeniakom ,pozwólmy poznawać świat na swój sposób i swoim tempem. Nie zabierajmy ich, na nie wiadomo ile i niewiadomo gdzie.

Princebos🦮🐶💜🩵Psie spotkania
15/01/2025

Princebos
🦮🐶💜🩵
Psie spotkania


Dzien dobry 🐕🐶Psie spotkania , rozwijające sie psie przyjaznie, są bardzo ważnym aspektem w życiu każdego psa.Psy , to z...
08/01/2025

Dzien dobry 🐕🐶

Psie spotkania , rozwijające sie psie przyjaznie, są bardzo ważnym aspektem w życiu każdego psa.
Psy , to zwierzęta społeczne, dlatego lepiej się rozwijają i uczą w kręgu innych psów.
Dobrze było by, dopasować je do siebie na podstawie psiego temperamentu ,w przypadku szczeniaków ,ważne, by byly to stabilne psy i mialy doskonałe kompetencje.Tacy psi nauczyciele...
Psie spotkania ,pozwalają rozladować emocje.
Budują psie relacje ,uczą wzajemnej komunikacji, pewności siebie,rozwiązywania konfliktów ,regulację emocji.
Idealne bylo by dobranie odpowiedniego psiego kumpla,z którym nasz pies nawiąże relację, która będzie owocować na przyszłość.
Wykreuje piękną psią przyjazń.
🤗

👏👏
30/12/2024

👏👏

… z Freudem się nie dyskutuje 😉

Rzetelnej wiedzy i informacji nigdy dosyć.Dbajcie o swoich podopiecznych zawsze !Zaś ,szczególnie w tym dniu 31 grudnia🎇...
29/12/2024

Rzetelnej wiedzy i informacji nigdy dosyć.
Dbajcie o swoich podopiecznych zawsze !
Zaś ,szczególnie w tym dniu 31 grudnia🎇🎆✨️

O sylwestrowym strzelaniu i fajerwerkach piszą wszyscy, ale pisać trzeba.

Łapcie rady i serdeczne pozdrowienia❤️od Dyrektora COAPE Andrzej Kinteh-Kłosiński. Czekamy na Wasze cenne wskazówki.

Jest to trudny czas dla naszych czworonogów i także dla nas, ich opiekunów. Strach jest specyficzną emocją, która służy reagowaniu na nagłe niebezpieczeństwa. Dlatego mózgowe mechanizmy zapamiętywania strachu są szybkie i trwałe. W świecie dzikiej przyrody ma to sens, jednak w środowisku, gdzie uwarunkowane sygnały uruchamiające emocję strachu i towarzyszący jej stres pojawiają się często, bywa koszmarem. Około 20% ludzi i podobny odsetek psów i kotów cierpi z powodu nadmiernego reagowania strachem.

Ochrona przed doświadczaniem strachu przez nasze psy i koty jest obowiązkiem każdego opiekuna. Szczególnie oczywiście w czasie sezonu fajerwerków. Głębokość i trwałość reakcji strachu jest uwarunkowana indywidualnie i zależy zarówno od genetyki (temperament) jak i dotychczasowych doświadczeń, w tym ważnych przeżyć we wczesnym okresie rozwoju.

Oto kilka istotnych kwestii, które my behawioryści przypominamy opiekunom psów i kotów w czasie świąteczno-noworocznych eksplozji.

📌1. Psy wyprowadzamy na spacer na dłuższej lince, dzięki której możemy zapobiec ucieczce pod wpływem nagłego i niespodziewanego strzału i błysku. Przed samym sylwestrem spacery ograniczmy do minimum, a ostatni spacer niech będzie jak najwcześniej.
📌2. Wychodzące koty warto zamknąć w domu, w znanej im przestrzeni z kuwetą, jedzeniem i wodą.
📌3. Maskujemy dźwięki i błyski zasłaniając okna i włączając spokojną, nie za głośną muzykę, radio lub telewizję.
📌4. Jeśli zwierzęta są z nami związane, koniecznie musimy im towarzyszyć w czasie sylwestra. My też kiedy się boimy chcemy mieć przy sobie bliskich nam ludzi i zwierzęta.
📌5. Jeżeli mieszkamy w miejscu, gdzie nasilenie huków i błysków jest duże (np. centrum miejscowości, gdzie odbywają się „sylwestry marzeń”), warto poszukać możliwości zabrania zwierzaków w spokojniejsze miejsce (rodzina, znajomi). Sporo opiekunów zwierząt organizuje imprezę w miejscach gdzie nie ma fajerwerków (można popytać w sieci).
📌6. Stwórzmy naszym zwierzakom w tym czasie strefę komfortu a nawet luksusu. Ciekawe i przytulne kryjówki dla kotów, gdzie mogą znaleźć smakołyki, nowe zabawki, pyszne jedzenie, towarzystwo na kanapie lub w kuchni, kiedy gotujemy coś pysznego. Jeśli się da, także ulubione zabawy oraz aktywności.
📌7. Kiedy widzimy, że już pierwsze, dalekie huki sprawiają, że nasz pies lub kot przeżywa niepokój i nie wraca szybko do równowagi (niepokój to stan ciągłego pobudzenia lękowego o niskim natężeniu towarzyszący dłużej i nie związany bezpośrednio z wywołującymi strach zdarzeniami) lub wiemy już, że nasz zwierzak ma skłonność do reagowania strachem w różnych sytuacjach, powinniśmy, oprócz powyższych działań, pomyśleć o redukowaniu niepokoju przez uruchomienie procesów fizjologicznych i neurofizjologicznych redukujących napięcie lękowe. Nie wchodząc w szczegóły, doskonale sprawdzają się takie sposoby jak masaż (trzeba umieć), kamizelka przeciwlękowa (np. ThunderShirt), suplementy diety i preparaty ziołowe łagodzące emocje i pobudzenie stresowe (na rynku jest coraz więcej takich produktów, np. Aptus, RELAX, Zylkene, Kalmve, itp.). Niestety to jak te sposoby działają na konkretne zwierzę trzeba wypróbować wcześniej pod okiem lekarza weterynarii i behawiorysty zwierząt.
📌8. Jeśli nasze zwierzaki przeżywają silny strach - drżą, chowają się, są pobudzone, ślinią się i pocą przez opuszki łap - lub sposoby wymienione w poprzednim punkcie nie są skuteczne, mamy obowiązek złagodzić ich cierpienie przez podanie leków. Strach, zwłaszcza trwający długo, jest tak samo dewastujący dla dobrostanu oraz życia zwierzęcia jak ból. Nie możemy zatem wahać się, by poprosić lekarza weterynarii o pomoc i zabezpieczenie zwierzęcia przed strachem. To także trzeba zrobić wcześniej, bowiem leki działające na emocje dobiera się indywidualnie. Są takie, które trzeba zacząć podawać nawet na kilka tygodni przed okresem noworocznych wybuchów.
📌9. Zawsze jeżeli spodziewamy się, że dla naszego psa lub kota czas fajerwerków będzie trudny, warto poprosić o konsultacje behawiorystę zwierząt, który po pierwsze oceni przyczyny nadmiernego reagowania strachem i ryzyko późniejszych problemów z lękliwością. Po drugie zaproponuje i wypróbuje dobrane indywidualnie sposoby zapobiegania i/lub łagodzenia strachu i stresu.
📌10. Gdzie tylko jest możliwość - w social mediach, rozmowach, ogłoszeniach (możemy wywiesić informacje w bloku) - apelujmy do uczuć ludzi, by zrezygnowali z tej, bądź co bądź, prymitywnej rozrywki, dla dobra zwierząt, ale także ludzi. Warto włączać się w akcje na rzecz zakazu noworocznych fajerwerków, na przykład domagając się tego od samorządów miast lub gmin, w których mieszkamy.

Jak pomóc naszemu psu w sylwestra🌠🎇🎇🎆?Sylwester zbliża się  wilekimi krokami, a my chcemy być wsparciem dla naszych pies...
27/12/2024

Jak pomóc naszemu psu w sylwestra🌠🎇🎇🎆?

Sylwester zbliża się wilekimi krokami, a my chcemy być wsparciem dla naszych piesków i kotków ,dlatego możemy im stworzyć mały azyl w naszym domu,taką bezpieczna przestrzeń ,by czuły się w niej w miarę bezpiecznie!
Skupmy się na psie, a kotu udostępnijmy ciemne miejsce , szafę,lazienkę i dajmy mu wolny wybór. ;)

Jeżeli nasz pies lubi np. klatkę kenelową, stwórzmy mu w niej zacisze ,okrywając ja grubym kocem, by trochę zagłuszał wybuchy z zewnątrz i postawmy ją w jakimś ustronnym miejscu z dala od ciągu komunikacyjnego i okien.
Wlączmy psu relaksacyjną muzykę ,albo klasyczną, tę podobno psy lubią najbardziej. 😉
Zasłońmy okna.
Psom ,które nie akceptuja klatki ,otwórzmy pomieszczenia, pozwólmy im wybrać takie,które uznają że są dla niego najlepsze. Nawet jesli bedzie to toaleta czy wanna ,albo będzie chciał siedzieć w szafie-uszanujmy wybór psa.
Decyzyjność podniesie jego poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie.
NIE WCISKAJMY PSA NIGDZIE NA SIŁĘ, MYŚLĄC ŻE TO MIEJSCE WŁAŚNIE MU POMOŻE!
Wspierajmy go - nie stresujmy niepotrzebnie.
Wyjdzmy z nim odpowiednio wcześniej na zewnątrz, by zrobił swoje potrzeby.Nie spuszczajmy go ze smyczy ,by nagły wystrzał nie spowodował w nim paniki i ucieczki.
Dobrze było by wcześniej, ( 1 miesiąc ) stworzyć psu tak zwaną kotwicę bezpieczeństwa , o której słyszałam na jednym z webinariów.
Polega ona na wybraniu odpowiednio dobrego momentu w codziennym życiu z psem.
Np. spokojny poranek ,bądz popoludnie .Ważne by pies wtedy był zrelaxowany ,odpręzony i czuł się dobrze.
Możemy zacząć coś w stylu "codziennego rytuału"
Na wydzielonym kawałku podłogi, czy kanapy, zaczynamy psa glaskac , masować np.TTouch masaż, dotykać tych obszarów psa ,które najbardziej lubi. Mówiąć do niego miłym głosem, z muzyką w tle, wprowadzić go w niejaki stan błogości.💛🧡
Taki rytuał powtarzamy najpierw codziennie, a potem 2,3 razy w tyg.
Chodzi o to, by pies stworzył sobie ścieżkę neuronalną, kojarząc te miłe momenty pdczas np.nocy sylwestrowej ,przed którą powinniśmy go takim właśnie rytuałem obdarzyć, czy przed każdym stresującym wyjściem.
Dobrze jest wprowadzić też hasło np ."Rytuał" bądz jakie kolwiek.... wtedy pies bedzie wiedział co go zaraz spotka.
Możemy się zaopatrzyć w olejki wyciszające CBD, bądz olejki lawendowy, ylang ylang.( Moi klienci zadbali o swoje pociechy i zaopatrzyli się w olejki ,które im zaoferowałam i suplement Zylkene)
Zylkene, pomaga w znacznym stopniu zredukować napięcie emocjonalne ,ale trzeba zacząć go stosować wcześniej, bo nie działa doraznie.
Zylkene, jest naturalnym suplementem na bazie alfakazozepiny ,która jest pochodną mleka matki .Nie uzaleznia .
Albo lek Sileo w postaci żelu ,który aplikujemy tego samego dnia ,smarując (aplikując) go pomiędzy podniebieniem a dziąsłem ,tak by pies go nie polknął .Działa od 2 do 3h i można go aplikować max. do 3,4 razy w ciągu dnia (nocy ) , przynosi natychmiastowy efekt.
Kamizelki antystresowe ,uciskowe - równiez mogą psu pomóc .Koce obciążeniowe ,które możemy zamówic on-line. Jest wiele sposobów ,które mogą wesprzeć naszych pupili w tę ciężką dla nich noc.
Bądzcie wsparciem dla Waszych piesków !

Sama mam pod opieką 4 psy w Sylwestrowa noc!

Życzę Wam 😘powodzenia i bezpiecznego sylwestra !!!

Hoe kunnen we onze hond helpen op oudejaarsavond 🌠🎇🎇🎆?

Oudejaarsavond nadert snel en wij willen onze honden en katten steunen, zodat we bij ons thuis een klein toevluchtsoord voor ze kunnen creëren, een veilige plek zodat ze zich daar relatief veilig voelen!
Laten we ons concentreren op de hond, en laten we de kat een donkere plek, een kledingkast, een badkamer geven en hem de vrije keuze geven.
Als onze hond bijvoorbeeld van een kennelkooi houdt, laten we daar wat privacy voor hem creëren, hem bedekken met een dikke deken om de uitbarstingen van buitenaf te dempen, en hem op een afgelegen plek zetten, weg van de verkeersroute en ramen.
Laten we ontspannende of klassieke muziek voor de hond spelen, wat honden het leukst lijken te vinden. 😉
Laten we de ramen bedekken.
Laten we voor honden die geen kooi accepteren de kamers openen en ze de kamers laten kiezen waarvan zij denken dat ze het beste bij hen passen. Zelfs als het om het toilet of de badkuip gaat, of als hij in de kast wil zitten, laten we de keuze van de hond respecteren.
Het nemen van beslissingen zal zijn gevoel van veiligheid en zelfvertrouwen vergroten.
Forceer uw hond nergens heen, in de veronderstelling dat deze plek hem zal helpen!
Laten we hem steunen, laten we hem niet onnodig stress bezorgen.
Laten we hem vroeg genoeg naar buiten brengen om zijn behoeften te doen. Laten we hem niet los laten, zodat een plotseling schot hem niet in paniek brengt en wegrent.
Het zou goed zijn om eerder (1 maand) een zogenaamd veiligheidsanker voor de hond te creëren, waarover ik hoorde tijdens een van de webinars.
Het gaat erom het juiste moment in uw dagelijks leven met uw hond te kiezen.
Bijvoorbeeld een rustige ochtend of middag. Het is belangrijk dat de hond ontspannen, ontspannen is en zich goed voelt.
We kunnen zoiets als een ‘dagelijks ritueel’ beginnen
Begin op een apart stuk vloer of bank met het aaien van de hond, masseer hem, bijvoorbeeld TTouch-massage, en raak de plekken van de hond aan die hij het leukst vindt. Praat met hem met een vriendelijke stem, met muziek op de achtergrond, breng hem in een staat van gelukzaligheid.💛🧡
We herhalen dit ritueel eerst elke dag en daarna 2-3 keer per week.
Het idee is dat de hond een neuraal pad creëert, dat deze leuke momenten associeert tijdens bijvoorbeeld oudejaarsavond, waarvoor we hem zo'n ritueel moeten geven, of vóór een stressvolle gebeurtenis.
Het is ook een goed idee om een ​​wachtwoord in te voeren, bijvoorbeeld "Ritueel" of een ander wachtwoord... dan weet de hond wat er met hem gaat gebeuren.
We kunnen kalmerende CBD-oliën kopen, of lavendel- en ylang-ylangolie (mijn klanten zorgden voor hun kinderen en kochten de oliën die ik hen aanbood en het Zylkene-supplement).
Zylkene helpt emotionele spanning aanzienlijk te verminderen, maar je moet er eerder mee beginnen omdat het tijdelijk niet werkt.
Zylkene is een natuurlijk supplement op basis van alfa-casozepine, een derivaat van moedermelk. Het is niet verslavend.
Of Sileo in de vorm van een gel, die we dezelfde dag nog aanbrengen en tussen het gehemelte en het tandvlees smeren, zodat de hond het niet doorslikt. Het werkt 2 tot 3 uur en is aan te brengen maximaal tot 3,4 keer per dag (nacht), heeft onmiddellijk effect.
Ook antistress- en drukvesten kunnen uw hond helpen. Er zijn veel manieren om onze huisdieren te steunen in deze moeilijke nacht.
Wees een steun voor uw honden!

Ik zorg voor 4 honden op oudejaarsavond!

Ik wens je veel succes en een veilige oudejaarsavond.
Feedback sturen

Bite 3 tyg.z moimi ulubiencami❤️‍🔥💥💫
15/12/2024

Bite 3 tyg.z moimi ulubiencami❤️‍🔥💥💫

Czy chodzi tutaj moze o czysto estetyczne ,  puste  czy infantylne spojrzenie na zwierze jako przedmiot ? Ktore p***o of...
12/12/2024

Czy chodzi tutaj moze o czysto estetyczne , puste czy infantylne spojrzenie na zwierze jako przedmiot ? Ktore p***o ofiara bambinizmu ,antropomorfizacji opiekuna😁😬, czyli mnie w tym wypadku?
Odpowiedzcie sobie sami ...🤷‍♀️🤦
Bardziej o trenning kooperacyjny,(ktory jest niezbedny w wielu innych , powaznych sytuacjach, ale o tym innym razem) I uzyskanie zgody od Bono na ubranie tegoz dziwactwa.
Takie z pozoru blahe spojrzenie na to co widzicie ,czesto ma zastosowanie w innych, bardzo istotnych aspektach w zyciu z psem.

Z jego temperamentem... nie bylo latwo 😉

Dziekuje  jeszcze raz za te przepieknie ilustrowana ksiazke.🤗❤️Szeptun - Uczymy Rozumieć Psy oraz Centrum Pracy z Psem S...
08/12/2024

Dziekuje jeszcze raz za te przepieknie ilustrowana ksiazke.🤗❤️
Szeptun - Uczymy Rozumieć Psy oraz Centrum Pracy z Psem Songo📚 Pana Ksiazka w moich rekach.📖📚

Adres

Alsemgeestlaan 2 . S-Gravenzande Holandia
'S-Gravenzande
2691PJ

Openingstijden

Dinsdag 12:15 - 19:00
Woensdag 12:00 - 19:00
Donderdag 14:00 - 19:00
Vrijdag 12:00 - 19:00
Zaterdag 10:00 - 17:00

Website

Meldingen

Wees de eerste die het weet en laat ons u een e-mail sturen wanneer Najle-PSIEGO nieuws en promoties plaatst. Uw e-mailadres wordt niet voor andere doeleinden gebruikt en u kunt zich op elk gewenst moment afmelden.

Contact

Stuur een bericht naar Najle-PSIEGO:

Video's

Delen