Вопросы фелинологии. Фелинологические курсы

  • Home
  • Вопросы фелинологии. Фелинологические курсы

Вопросы фелинологии. Фелинологические курсы Страница специалистов по кошкам, изучение науки о кошках. Курсы фелинологов. http://felinkurs.ru/podpiska-na-kursy

Материала курса представляют собой переработанный и дополненный
современными исследованиями необходимый курс инструктора-фелинолога.
Курс позволяет также повысить начальный уровень знаний
фелинологов.

26/02/2024
13/10/2023
06/10/2023

Skeletons Found in an Ancient City Reʋeal Historical Secrets of East Africa
Read more in the comments 👇

27/06/2023

Szanowni Państwo, Drodzy Klienci!

Zgodnie z informacjami zawartymi w poprzednich postach odnośnie prowadzonych konsultacji dotyczących produktu "bieżnia dla kota”, przygotowaliśmy dla Państwa podsumowanie zebranych przez nas informacji. Na wstępie chcieliśmy zaznaczyć, że nasze podsumowanie zostało przygotowane na podstawie:
- konsultacji z klinikami rehabilitacji zwierząt
- konsultacji z lekarzami weterynarii specjalizacji „aparat ruchu, ortopedia”
- informacji zebranych na podstawie przesyłanych przez Państwa wiadomości e-mail oraz szeregu rozmów telefonicznych (bardzo dziękujemy za Państwa zaangażowanie w ten temat oraz wiele cennych informacji i wskazówek).

Byliśmy bardzo zaskoczeni zgodnością wszystkich specjalistów (lekarzy weterynarii) i wszystkie wypowiedzi można streścić następująco:
- Kot nie jest typem biegacza długodystansowego jak pies, aparat ruchu kota jest przystosowany raczej do marszu i krótkich sprintów niż biegu. Poddanie kota czemuś w rodzaju treningu, gdzie kot biegnie codziennie ciągiem przez kilkanaście minut, może doprowadzić do przeciążenia stawów, a w rezultacie dysplazji, szczególnie stawów skokowych które podczas biegu poddane są największym przeciążeniom (bez względu na to czy kot będzie biegł po kole czy też zupełnie płaskiej powierzchni).
- Bieżnia może być ciekawą alternatywą zapewnienia ruchu kotom, szczególnie tym niewychodzącym, jednak nie może być traktowana jako urządzenie treningowe; może zostać wykorzystana jako zabawka lub urządzenie rehabilitacyjne np. redukcja masy ciała kota, jednak bezwzględnie musi to być prowadzone pod nadzorem lekarza weterynarii, na podstawie przeprowadzonych wcześniej badań (szczególnie wykluczenie dysplazji stawów i problemów kardiologicznych), lekarz weterynarii musi dopuścić kota do ruchu oraz omówić proces wdrażania do ruchu, ustalić ilość i długość sesji w ciągu dnia.
- Wielkość koła powinna być dostosowana do dwóch czynników: wielkości kota oraz planowanej, przewidywanej aktywności kota. Koty są bardzo zwinne, często wspinają się po drzewach, a nawet polując przeskakują z drzewa na drzewo, krótka zabawa nawet w stosunkowo małym kole (bieganie, wspinanie) nie powinna przynieść negatywnych skutków zdrowotnych. Możemy przypuszczać, że negatywne skutki zdrowotne mogą pojawić się przy większej aktywności kota i tutaj również kluczową kwestią może być wielkość koła, gdyż na zbyt małym kole dochodzi do nienaturalnego wygięcia kręgosłupa.
- Żaden z weterynarzy, z którymi przeprowadzaliśmy rozmowy, nie spotkał się w swojej karierze z przypadkiem powikłań zdrowotnych związanych z korzystaniem z bieżni. Bieżnia może być ciekawą alternatywą ruchu pod warunkiem nadzoru i tzw. zdrowego rozsądku ze strony właściciela, wykluczenia problemów zdrowotnych dyskwalifikujących kota do tego typu ruchu, okresowej kontroli oraz monitorowania stanu zdrowia przez lekarza weterynarii.

Teraz informacje, które otrzymaliśmy od Państwa, jako właścicieli kotów wykorzystujących bieżnie w swoich domach:
- Produkty dostępne na rynku są przeważnie bardzo niskiej jakości, wykonane z tworzyw sztucznych, a głównymi problemami są niestabilność i wywrotność konstrukcji oraz hałas generowany przez kręcone się koło.
- Żadna z osób, która posiada tego typu bieżnię, nie zgłosiła problemów zdrowotnych swoich kotów związanych ze stawami czy też kręgosłupem. Niestety skontaktowały się z nami osoby, których koty uległy wypadkowi na bieżni, wypadkowi na skutek wywrócenia się całej konstrukcji bieżni podczas szybkiego biegu kota lub wskutek wypadnięcia kota z koła. Lekkie koła z tworzywa rozpędzają się do takiej prędkości, że kot nie mogąc nadążyć, zatrzymuje się i w tym momencie zostaje wyrzucony z koła przez siłę odśrodkową. Z opisywanych przez Państwa sytuacji wynikało, że na całe szczęście nie doszło do poważnych obrażeń, a skończyło się tylko na potłuczeniach.

Reasumując wszystkie ustalenia:
- Bieżnia nie jest urządzeniem treningowym, powinna być użytkowana pod nadzorem właściciela, który będzie nadzorował zabawę, a nawet w razie potrzeby dozował ruch.
- Dopuszczenie kota do ruchu powinno się odbyć po konsultacji weterynaryjnej (wykluczenie schorzeń które dyskwalifikują kota z tego typu ruchu).
- Rehabilitacja ruchowa lub mająca na celu redukcję masy ciała, powinna odbywać się po konsultacji i pod kontrolą lekarza weterynarii.

Z naszej strony gwarantujemy solidnie wykonany produkt:
- stabilny, szerokie podwozie, waga całości około 50 kg
- bezpieczeństwo, tylko kilka milimetrów szczeliny pomiędzy podwoziem, a kręcącym się kołem
- możliwość zablokowania ruchu bieżni
- możliwość ograniczania prędkości kręcącego się koła.

Bieżnie wkrótce pojawią się w naszej ofercie, pod produktem znajdą się stosowne ostrzeżenia odnośnie niebezpieczeństw związanych z ich stosowaniem oraz zalecenia odnośnie bezpiecznego użytkowania.

27/06/2023

Address


Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Вопросы фелинологии. Фелинологические курсы posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Вопросы фелинологии. Фелинологические курсы:

Shortcuts

  • Address
  • Telephone
  • Alerts
  • Contact The Business
  • Claim ownership or report listing
  • Want your business to be the top-listed Pet Store/pet Service?

Share