Veterina Vetmo

  • Home
  • Veterina Vetmo

Veterina Vetmo Veterinární ordinace pro malá zvířata v Mostě
(9)

Kdo by to byl řekl, že na práci veterináře a sestřičky jsou potřeba i svaly 😀 jenže když přijde takový “drobeček” na náv...
04/04/2024

Kdo by to byl řekl, že na práci veterináře a sestřičky jsou potřeba i svaly 😀 jenže když přijde takový “drobeček” na návštěvu ….🤷🏼‍♀️

💉💊 🐾

Dnešní chlupatá roztomilost na kontrole po operaci pyometry ❤️Přejeme Belle, ať se jí nadále daří🐶       💉💊
02/04/2024

Dnešní chlupatá roztomilost na kontrole po operaci pyometry ❤️

Přejeme Belle, ať se jí nadále daří🐶

💉💊

Prodlužujeme otevírací dobu - nově bude i ve středu odpoledne otevřeno od 13:30 - 17h 🤩
01/04/2024

Prodlužujeme otevírací dobu - nově bude i ve středu odpoledne otevřeno od 13:30 - 17h 🤩

Naší úplně čerstvou novinkou v týmu je paní doktorka Petra Křížová 🩺Vystudovala fakultu veterinárního lékařství v Brně, ...
01/04/2024

Naší úplně čerstvou novinkou v týmu je paní doktorka Petra Křížová 🩺

Vystudovala fakultu veterinárního lékařství v Brně, kde po promoci zůstala pracovat na klinice pro exotická zvířata, v ambulanci pro plazy. Poté její kroky mířily pomalu zpátky do rodného Ústeckého kraje, ale s dvouletou zastávkou v ordinaci v Praze. Od minulého týdne je členem našeho týmu.

Doma má několik ještěrek, dva havanské psíky Rona a Ginny a kočku. Ve volném čase, kterého tedy asi moc nemá, protože ještě jezdí se záchrankou Pet medic a pracuje pro Tlappku, ráda chodí ven se psy a odpočívá u deskových her.

Tak přijďte své mazlíčky seznámit s novou paní doktorkou, bude se na Vás těšit ❤️

Přejeme Vám krásné Velikonoce 💐💐🌞
01/04/2024

Přejeme Vám krásné Velikonoce 💐💐🌞

26/03/2024
Sestřičku Verču jste u nás občas mohli vídat už od podzimu minulého roku, ale až teď se nám ji podařilo ukecat, aby u ná...
21/03/2024

Sestřičku Verču jste u nás občas mohli vídat už od podzimu minulého roku, ale až teď se nám ji podařilo ukecat, aby u nás pracovala nastálo 🤭 a tak od března doplnila náš malý tým a potkáte ji u nás už také každý den.

Verča má vystudovanou Vyšší odbornou školu v oboru zdravotnictví, volný čas ráda tráví se svými pejsky nebo u koní.

Na starosti má u nás především chod pooperačního hospitu, a tak po probuzení z narkózy vaši mazlíčci uvidí kromě doktora také ji❤️ nikdy nešetří pohlazením a našim pacientům věnuje hodně péče 🐶🐰🐱

Rozšiřujeme tým!! Od začátku února u nás můžete pravidelně vídat sestřičku Adélu❤️Adél vystudovala střední školu v oboru...
19/03/2024

Rozšiřujeme tým!!

Od začátku února u nás můžete pravidelně vídat sestřičku Adélu❤️

Adél vystudovala střední školu v oboru veterinářství a už během studia absolvovala několik odborných kurzů. Ke zvířatům má vztah od malička a svědčí o tom i to, že jen u ní doma je jich plno. Má pejska, koně, králíka i křečka, tak není divu, že svůj volný čas věnuje právě jim.

Nebojte se u ní přihlásit o pamlsek pro vašeho zvířecího parťáka, ráda každého našeho pacienta odmění za statečnost ❤️

I my si občas taháme práci domů…. A to doslova 😃🐰 Teddy u nás přenocoval, protože mu nebylo moc dobře a měl u toho péči ...
12/03/2024

I my si občas taháme práci domů…. A to doslova 😃🐰 Teddy u nás přenocoval, protože mu nebylo moc dobře a měl u toho péči celé naší rodiny ❤️🩵 💉💊

Přejeme všem našim klientům a jejich zvířecím miláčkům krásné vánoční svátky a vše nejlepší do nového roku ❤️🎄🎄
24/12/2023

Přejeme všem našim klientům a jejich zvířecím miláčkům krásné vánoční svátky a vše nejlepší do nového roku ❤️🎄🎄

Vážení zákazníci, v sobotu dopoledne pro Vás ještě v ordinaci budeme, od neděle do úterý poté bude zavřeno. Od středy 27...
20/12/2023

Vážení zákazníci, v sobotu dopoledne pro Vás ještě v ordinaci budeme, od neděle do úterý poté bude zavřeno. Od středy 27.12. nás v ordinaci najdete dle běžné otevírací doby.

Děkujeme za pochopení a přejeme krásné svátky ❤️🎄

03/12/2023

Další breberky, které potrápí nejedno zvíře. Tenhle krásný nález je z ucha kočičího pacienta, kterého trápilo úporné svědění.

Otodectes cynotis je příčinou ušního svrabu u koček a často ho nalézáme u venkovních či toulavých koček.

Ačkoliv takhle pod mikroskopem vypadá hrůzně, vyléčit se dá dost elegantně různými antiparazitiky.

Pozná někdo z Vás, co za potvůrku je na fotce?Při dermatologickém vyšetření je u nás běžnou součástí mikroskopické vyšet...
22/10/2023

Pozná někdo z Vás, co za potvůrku je na fotce?

Při dermatologickém vyšetření je u nás běžnou součástí mikroskopické vyšetření otisku/seškrabu kůže či trichoskopie. A právě díky tomu můžeme objevit například tyhle roztoče, kteří jsou sice normální součástí mikroflóry kůže, ale při jejich přemnožení může dojít k výrazným kožním problémům jako je vypadání chlupů, zbytnění a zarudnutí kůže a při současné bakteriální infekci i výrazné svědivosti. Tyto změny jsou nejčastěji v okolí očí a na tlapách.

A právě díky mikroskopickému vyšetření potom odhalíme příčinu problémů poměrně snadno a rychle, a ještě efektivněji dokážeme kožní problémy vyléčit.

Tak přejeme hezký víkend bez roztočů! 🐶🐱🐾🐾

Stomatologické ošetření Týká se často starších psů menších plemen. Vy obvykle přicházíte s tím, že pejskovi z tlamky pod...
07/10/2023

Stomatologické ošetření

Týká se často starších psů menších plemen. Vy obvykle přicházíte s tím, že pejskovi z tlamky podivně zapáchá, špatně se mu koušou tvrdé granule či přímo najdete vypadlý zub.

Při vyšetření dutiny ústní vidíme v různě velké intenzitě nános zubního kamene, zánět dásní, tlama zapáchá, v horších případech je kolem některých zubů i hnis. Při hodně výrazném zánětu může být napadena i čelistní kost a ta je pak náchylnější ke zlomeninám.

Neřešené onemocnění dutiny ústní má neblahý vliv na celý organismus zvířete, bakterie a chronický zánět v dutině ústní se dostávají dále do těla, do krevního řečiště a mohou způsobit další problémy.

Odstranění zubního kamene u nás probíhá v inhalační anestezii, pacient je po celou dobu zaintubovaný a jsou monitorovány jeho životní funkce.

Na následujících fotkách Vás tímto zákrokem provedu krok za krokem:

Foto č. 1 – Dutina ústní před ošetřením. Kolem některých zubů je viditelný tmavší lem značící zánět dásní.

Foto č. 2 - Nejprve pomocí sondy zjišťujeme, jak moc je dáseň a parodont kolem každého zubu postižený.

Foto č. 3 – Následně ultrazvukem odstraníme zubní kámen, případně u hodně postižených zubů přistoupíme k extrakci.

Foto č. 4 – V neposlední řadě je důležité zuby vyleštit speciálním kotoučkem s abrazivní zubní pastou. Odstraníme tak i mikroskopické zbytky zubního kamene a plaku.

Foto č. 5 – Zuby jsou jako nové.

Během pár dní se vše zahojí a pacientovi se v mnohých případech hodně uleví ❤️

Ve dnech 9.9.-16.9.2023 bude ordinace kvůli  plánované dovolené uzavřená. Prosíme všechny pacienty na dlouhodobé medikac...
04/09/2023

Ve dnech 9.9.-16.9.2023 bude ordinace kvůli plánované dovolené uzavřená.

Prosíme všechny pacienty na dlouhodobé medikaci, aby požádali své majitele o vyzvednutí léků zavčas 😁 🐱🐶

03/09/2023

VYŠETŘENÍ KRVE

Kompletní vyšetření krve zahrnuje hematologické a biochemické vyšetření, případně krevní nátěr.

Při hematologickém náš přístroj spočítá množství jednotlivých krevních buněk (červených, bílých i krevních destiček), změří množství krevního barviva (hemoglobinu) a vytvoří pro nás různé grafy.

Pokud se nám cokoliv nezdá, rozetřeme si kapku krve do krevního nátěru a podíváme se na něj pod mikroskop, kde můžeme zhodnotit, jak jednotlivé krvinky a destičky vypadají, najít krevní parazity či vyšetřit různé abnormality.

Náš biochemický analyzátor umí zhodnotit stav vnitřních orgánů, jako jsou játra, ledviny, množství proteinu a glukózy v těle, případně ionty, vápník, fosfor, také CRP a stav slinivky.

Pokud je potřeba jakékoliv specializovanější vyšetření, posíláme odběry do akreditované laboratoře v Německu.

Vyšetření provádíme pokaždé, když je náš pacient nemocný a my potřebujeme vědět, jak na tom jeho organismus je. Samozřejmostí je u nás i předoperační vyšetření krve.

Pokud doma máte zvířecího seniora, tak neváhejte a nechejte krev vyšetřit, i když je váš mazlíček zdravý. Touto prevencí se dá včasně odhalit například počínající selhávání jater, ledvin i počátek cukrovky.

Na videu vidíte, jak náš biochemický analyzátor pracuje
V komentáři jsou fotky, které ukazují, jak vypadá výsledek vyšetření na hematologickém analyzátoru.🐶🐱🩸💉



I takto malí pacienti, kteří se skoro vejdou do ruky, se nebojí přijít a nechat si vyšetřit krev. Jaká vyšetření nabízím...
17/08/2023

I takto malí pacienti, kteří se skoro vejdou do ruky, se nebojí přijít a nechat si vyšetřit krev. Jaká vyšetření nabízíme se už brzy dozvíte v samostatném příspěvku ❤️🐶🐕

PyometraJe život ohrožující onemocnění – jedná se o hnisavý zánět dělohy, který má mnohé neblahé důsledky na celý organi...
09/08/2023

Pyometra

Je život ohrožující onemocnění – jedná se o hnisavý zánět dělohy, který má mnohé neblahé důsledky na celý organismus zvířete a pokud se zavčas neřeší, může dojít až k jeho uhynutí.

Vyvíjí se postupně několik týdnů po ukončení hárání feny/mrouskání kočky a na vinně je zvýšená hormonální stimulace sliznice dělohy. Tu poté osídlí bakterie a hnisavý zánět je na světě.

Zánět dělohy rozdělujeme na formu otevřenou – kdy je děložní hrdlo otevřené, a tak může hnis volně odtékat ven, a na formu uzavřenou - kdy přes uzavřený děložní krček nemůže hnis odtékat. V obou případech se ale hromadí hnis uvnitř dělohy a postupně se toxiny dostávají do krve a způsobují její otravu.

Vy můžete pozorovat apatii, zvětšení břicha, výtok z pochvy (který být ale u tzv. uzavřené formy nemusí), fena více pije a močí, trpí nechutenstvím a má horečku.

Terapie může být buď konzervativní pomocí léků, ale ne vždy je toto řešení možné anebo bezpečnější a definitivní řešení je chirurgické vyjmutí celé dělohy včetně vaječníků.

Jedinou prevencí tohoto onemocnění je preventivní kastrace, pokud není samice určená na chov.

Na fotce pak můžete vidět, jak děloha vypadá, když je naplněná hnisem téměř „k prasknutí“.



Něco málo o násMVDr. Martin Křivan a MVDr. Klára Křivanová fakultu veterinárního lékařství jsme oba ukončili v roce 2018...
01/08/2023

Něco málo o nás

MVDr. Martin Křivan a MVDr. Klára Křivanová

fakultu veterinárního lékařství jsme oba ukončili v roce 2018. Už během studií jsme absolvovali stáže na tuzemských i zahraničních veterinárních klinikách a po promoci se vydali na rok na univerzitu v německém Giessenu, kde jsme pracovali – Dr. Křivan jako doktorand na klinice interní medicíny malých zvířat a Dr. Křivanová jako stážista na klinice interní medicíny i chirurgie malých zvířat. Poté jsme se vrátili do Čech a začali pomalu uvažovat o vybudování vlastního pracoviště.

Pan doktor před otevřením ordinace v Mostě pracoval na klinice Zvířecí doktor v Kladně, kam ještě každou středu odpoledne a některé víkendy dojíždí sloužit a provádí zde především kardiologická vyšetření a diagnostiku interních onemocnění.

Paní doktorka je zatím na mateřské dovolené a v ordinaci je tedy příležitostně.

Doma máme 6ti letou jezevčici Sheillu, jejíž portréty můžete vidět jak na webových stránkách, tak i v čekárně.🐕

Když přijde takový medvídek, to pak člověk víc mazlí než pracuje. Ale je to o to lepší 😍
25/07/2023

Když přijde takový medvídek, to pak člověk víc mazlí než pracuje. Ale je to o to lepší 😍

Hodně se ptáte a zajímá Vás inhalační anestezie, kterou nabízíme. Proto bychom Vám ji touto cestou rádi přiblížili. A pr...
19/07/2023

Hodně se ptáte a zajímá Vás inhalační anestezie, kterou nabízíme. Proto bychom Vám ji touto cestou rádi přiblížili. A proto, že jsme chtěli ještě zkvalitnit naše služby, tak jsme už měsíc po otevření neváhali a rovnou vyměnili náš předchozí inhalační přístroj za tento novější, modernější a výkonnější.

Při chirurgickém zákroku preferujeme vždy vedení anestezie formou inhalační narkózy. Má to nespočet výhod. Tato forma je k organismu pacienta mnohem šetrnější a bezpečnější, dá se snadněji regulovat hloubka anestezie a pokud je potřeba, pacient se může mnohem rychleji z narkózy probudit.

Při zákroku pacient vdechuje směs kyslíku, vzduchu a narkotického plynu, leží na vyhřívané podložce, nitrožilně dostává infuzní roztok a jsou pečlivě monitorovány jeho životní funkce, jako je dech, srdeční akce, saturace krve kyslíkem a množství vydechovaného oxidu uhličitého.

Pokud by z nějakého důvodu nechtěl dýchat sám, tak je náš inhalační přístroj vybaven umělou plicní ventilací, která v tomto případě dýchá za něj, dokud toho při probouzení pacient zase není schopný sám.

A nám se tak mnohem lépe operuje 😊

Od pondělí 17.7. pro Vás prodlužujeme otevírací dobu. V pondělí, úterý, čtvrtek a pátek nás budete moci navštívit až do ...
16/07/2023

Od pondělí 17.7. pro Vás prodlužujeme otevírací dobu. V pondělí, úterý, čtvrtek a pátek nás budete moci navštívit až do 17 h.

Hezký zbytek neděle 🐈‍⬛🐕

Na včerejšího obra Caesara byl skoro i náš vyšetřovací stůl malý 🐱❤️
08/07/2023

Na včerejšího obra Caesara byl skoro i náš vyšetřovací stůl malý 🐱❤️

Prosíme pacienty na dlouhodobější medikaci, aby si léky vyzvedli s dostatečným předstihem. Přejeme všem hezké léto 🐶🐱❤️ ...
02/07/2023

Prosíme pacienty na dlouhodobější medikaci, aby si léky vyzvedli s dostatečným předstihem.

Přejeme všem hezké léto 🐶🐱❤️

Nezapomínejte ani na Vaše ušaté miláčky 🐰I u nich je prevence nakažlivých chorob důležitá, zejména proto, že je přenáší ...
01/07/2023

Nezapomínejte ani na Vaše ušaté miláčky 🐰

I u nich je prevence nakažlivých chorob důležitá, zejména proto, že je přenáší bodavý hmyz.

U nás používáme vakcínu Nobivac Myxo-RHD Plus, která je chrání nejen proti myxomatóze a moru (RHDV1), ale i proti novějšímu typu králičího moru (RHDV2).

Výhodou této vakcíny je i to, že se nemusí očkovat každého půl roku jako je obvyklé, ale stačí revakcinace jen 1x za rok.

Tak neváhejte a přijďte se s vašimi ušáky ukázat ❤️🐰

Určitě většina pejskařů dobře zná nebo se s ní už dokonce setkala. Osina je část klásku trav, která se svým tvarem se šp...
25/06/2023

Určitě většina pejskařů dobře zná nebo se s ní už dokonce setkala. Osina je část klásku trav, která se svým tvarem se špičatým koncem dokáže zapíchnout do kůže, či dostat do zvukovodu nebo oka psa.

Pokud váš pes po procházce intenzivně třepe hlavou a svědí ho ucho, otírá se hlavou o koberce, nábytek, je možné, že se právě jedna nebo více takových osinek dostaly psovi do zevního zvukovodu.
Veterinář při otoskopickém vyšetření osinku pozná a většinou ji bez nutnosti sedace zvířete vytáhne.

Dalším místem, kde dokáže osina potrápit, je packa. Zapíchne se do kůže mezi polštářky a po procházce můžete pozorovat, že pes pokulhává, tlapku si olizuje, či může být začervenalá a nateklá.

V neposlední řadě se stává, že se dostane i do oka, kdy má pes/kočka oko zarudlé a svědí ho. Při vyšetření je osina vidět ve spojivkovém vaku nebo pod třetím víčkem zvířete (víčko ve vnitřním koutku oka) a lze ji ve většině případů rovnou opatrně pinzetou vyjmout.

Pes může osinu při čichání i vdechnout. Pokud zůstane jen v nose, tak pozorujete intenzivní kýchání, může být výtok z nosu nebo tzv. reverse sneezing (to je kýchání, při kterém pes nevykýchne cizí předmět ven z nosu, ale snaží se ho „vtáhnout“ do nosohltanu a krku). Mnoho majitelů může takový zážitek vyděsit, protože může připomínat záchvat, jedná se však o pouhé kýchání. Příklad takového kýchání vidíte na tomto videu -

https://youtu.be/TXBug9S5juY.

Jeden z největších problémů je, když pes osinu vdechne až do dolních cest dýchacích. Tam dokáže vytvořit opravdovou neplechu jako jsou abscesy a záněty plic a obvykle toto vyžaduje složitý chirurgický zákrok s hospitalizací.

Jak se jim vyhnout? Vyvarujte se chůzi ve vysoké trávě, kde se osiny snadno uvolní. Pokud to jde, tak dlouhosrsté psy v létě ostříhejte, ať se nezachytí v dlouhých chlupech.
Po každé procházce psa prohlédněte a osinky ze srsti vytahejte.

V případě výše zmíněných problémů vyhledejte veterinárního lékaře.

🐕🐈‍⬛❤️

Kokršpaněl Harry už má své první zážitky s osinkou v uchu. Vyjmutí ale zvládl na jedničku, tak teď jen doléčit zánět a b...
25/06/2023

Kokršpaněl Harry už má své první zážitky s osinkou v uchu. Vyjmutí ale zvládl na jedničku, tak teď jen doléčit zánět a bude zase úplně fit.

Na první fotce vidíte otoskopické vyšetření, na druhé samotné vyjmutí osiny a na třetí je vidět ona osina v celé své "kráse".

Hezký zbytek neděle všem 🐕🐈‍⬛❤️

Protože kvapem přichází dny, kdy je venku horké letní počasí, není na škodu zopakovat pár zásad pro bezpečí Vašich mazlí...
21/06/2023

Protože kvapem přichází dny, kdy je venku horké letní počasí, není na škodu zopakovat pár zásad pro bezpečí Vašich mazlíčků.

Nikdy nenechávejte zvíře samotné v autě, teplota uvnitř během pár minut vystoupá natolik, že se zvíře rychle přehřeje a může dojít až k úmrtí. Nestačí ani ponechat pootevřené okno.

V době nejvyšších denních teplot se vyhněte náročnějším procházkám. Výlety s vašimi miláčky plánujte ideálně ve stínu a kolem přírodních zdrojů vody, kde se mohou ochladit a spíše v ranních a večerních hodinách. Obezřetní buďte také s většími aktivitami, jako je aportování apod. Zejména u brachycefalických plemen (bulldog, francouzský buldoček, mops atd) může vzhledem k jejich méně efektivnímu ochlazování z důvodů zhoršeného dýchání dojít rychleji k přehřátí než u jiných ras. Vyvarujte se také chůzi po rozpáleném asfaltu.

Pokud Váš pes nezvládá vyšší teploty dobře i když je doma v klidu, můžete mu pořídit rozličné ochlazovací pomůcky, které jsou na trhu. Jde například o psí bazének, chladící podložky a různé hračky, které se v mrazáku nachladí.

Nezapomínejte, že pes nemá klasické potní žlázy po těle jako člověk. Ochlazuje se především zrychleným dýcháním s otevřenou tlamou, proto se vyvarujte používání náhubků, které psovi nedovolí tlamu otevřít.

Pokud máte podezření na přehřátí – pes je apatický, leží, zrychleně dýchá, nereaguje a v konečníku naměříte teploty přesahující 40°C, je nutné vyhledat veterinární pomoc. Není vhodné psa chladit poléváním ledovou vodou, dojde tím jen ke stažení povrchových cév v kůži a teplota uvnitř těla se naopak zvýší. Zajistěte, aby měl přístup k pitné vodě a můžete mu do třísel a k břichu, kde je kůže tenká a pod ní jsou velké cévy, přiložit vlhké studené ručníky či pytlíky s ledem, než se dostavíte na veterinární pracoviště.

Přejeme Vám hezké léto, ideálně bez nehod.
🐕🐈‍⬛❤️

Pomalu začíná sezóna travních osinek, brzy tu o nich naleznete příspěvek - na co si dát pozor a co všechno mohou způsobi...
21/06/2023

Pomalu začíná sezóna travních osinek, brzy tu o nich naleznete příspěvek - na co si dát pozor a co všechno mohou způsobit.

Předem prozradím, že se potvory umí dostat vašim mazlíčkům téměř kamkoliv 🫣

🐕🐈‍⬛

Prevence je důležitá a to ví i tahle chlupatá smečka, která se rozhodla sobotu zasvětit očkování. A do ordinace rozhodně...
17/06/2023

Prevence je důležitá a to ví i tahle chlupatá smečka, která se rozhodla sobotu zasvětit očkování. A do ordinace rozhodně přinesla kupu dobré nálady ❤️🐶

Address

Na Vrátku 2077/2

43401

Opening Hours

Monday 09:00 - 12:00
13:30 - 17:00
Tuesday 09:00 - 12:00
13:30 - 17:00
Wednesday 09:00 - 12:00
13:30 - 17:00
Thursday 09:00 - 12:00
13:30 - 17:00
Friday 09:00 - 12:00
13:30 - 17:00
Saturday 08:00 - 10:00

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Veterina Vetmo posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Veterina Vetmo:

Videos

Shortcuts

  • Address
  • Opening Hours
  • Alerts
  • Contact The Business
  • Videos
  • Claim ownership or report listing
  • Want your business to be the top-listed Pet Store/pet Service?

Share